Zdravotní a relaxační masáže - Prachatice

Máte problémy s bolestí zad či jinými částmi vašeho těla? Potřebujete po náročných dnech najít trochu relaxace a klidu? Jste po úraze či operaci a hledáte způsob, jak urychlit proces regenerace? Zkuste se podívat, zda by vám nepomohly níže uvedené masáže.

Zdravotní a relaxační masáže - Prachatice

Převážná většina lidí v dnešní době trpí většími či menšími bolestmi zad a jiných částí těla. Někteří se tyto problémy snaží řešit prášky, jiní si zajdou na masáže. Zdravotní a relaxační masáže jsou velmi dobrým řešením nejen kvůli poměrně rychlé úlevě, ale dokáží zajistit odstranění příčiny problému a účinek se tak stane trvalejším. Navíc dobře poslouží i jako prevence. Nejen zdravotní, ale i relaxační masáže mohou pomáhat. Dokáží ulevit například od bolestí zad, kloubů, ale pomoci i při onemocněních, psychických problémech a v dlouhé řadě dalších potíží.

Zdravotní masáže

Jedná se o jednu z nejstarších léčebných metod na světě, provádějící se už několik tisíciletí. Je to přirozený a šetrný způsob, který dokáže léčit a zároveň potlačit bolest. V případech, kdy trpí člověk jakýmkoliv problémem, samovolně si přikládá ruce na tu část těla, odkud bolest či zvláštní pocit vychází. Když vás bolí hlava, přiložíte ruce například na krk apod. Zdravotních masáží je poměrně velká řada. Záleží zejména na tom, abyste si z nich vybrali tu, jejíž způsob provedení by vám vyhovoval. Rozdíl ve zdravotních masážích, které se nabízejí, může být například v tom, že vychází z jiných kultur, či kombinuje jejich různé techniky apod.

Reflexní masáž

Provádí se na ploskách nohou a je velmi účinná. Na nohách je mnoho bodů, které jsou spojeny s jinými vnějšími i vnitřními částmi těla. Prostřednictvím nich se dá pomoci od všemožných bolestí a onemocnění člověka. Masáž je prováděna nejprve pohmatem, kdy se zjistí, které části plosek jsou bolestivější a které nikoliv (bolestivá místa značí problém určité části těla). Masáž dále pokračuje manipulací a jemným stlačováním tak, aby měla za účinek zmírnění či odstranění zjištěných problémů. Je prováděna na sucho, to znamená bez použití různých masážních olejíčků a jiných přípravků. Reflexní masáž není vyhledávána jen pro ulevení či odstranění bolestí či onemocnění, ale i jako prevence před nimi.

Sportovní a rekondiční masáž

Sportovní a rekondiční masáže jsou ty, od nichž se očekává zejména osvěžení, rychlejší svalová regenerace či pomoc s rychlým odstraněním únavy. Jsou prováděny hlavně za účelem prevence. Očekává se od nich přispění k dobré regeneraci svalů, zabránění jejich zkracování a zvýšení ohebnosti.

Tyto masáže se provádí například před náročnými tréninky, závody a po nich. V takových případech mají za účinek přípravu svalů na aktivní a namáhavé výkony, potlačení či odstranění únavy, pomoc v boji s doléčením různých poranění a v neposlední řadě také dokáže zamezit vzniku možných svalových křečí.

Lymfatické masáže

Tyto masáže lymfatických cest jsou velmi jemné a hlavně zdraví prospěšné. Jsou nápomoci v odtoku přebytečných vod, to znamená otoků a pomáhají také odplavit toxické látky z těla. Díky těmto masážím by mělo docházet ke zrychlení a uvolnění toku lymfy.

Lymfatická masáž je vyhledávána pro účinky, které spočívají například v rychlejším hojení či odstraněním otoků, v pomoci s regenerací po operacích a různých úrazech. Dobrá je také jako prevence či pomoc v boji s křečovými žilami, okysličuje krev a v neposlední řadě také dokáže upravit metabolismus. Pomoci však může i v boji proti často se opakujícím onemocněním, jako je například angína, chřipka, akné apod.

Tato masáž se provádí manuálně, a to za použití mírného stlačování, které nesmí působit bolestivě.

Relaxační masáže

Jedná se o masáže, které slouží nejen k uvolnění těla, ale také mysli. Relaxační masáže, stejně jako ty zdravotní, mají spoustu druhů, které jsou velmi rozmanité. Patří mezi ně například reflexní masáže, které mají za účinek odstranění stresu a napětí, uklidnění, zmírnění bolestí zad, ztuhlosti krku apod. Mezi další patří také masáž antistresová, aroma masáž, masáž lávovými kameny a spousta dalších.

Aromaterapeutické masáže

Tyto masáže se řadí mezi relaxační a stimulační. Provádí se na celém těle, a to s využitím přírodních masážních olejíčků, do nichž se přidávají esenciální oleje. Tato procedura pomáhá při nejrůznějších problémech. Mezi účinky patří například pomoc v boji s napětím, únavou a stresem po duševní i tělesné stránce. Přisuzuje se jí také posílení imunitního a lymfatického systému, upravení metabolismu, zlepšení prokrvování, dýchání a kůže. V neposlední řadě dokáže odbourat nespavost či depreseAromaterapeutická masáž je výborná v tom, že působí nejen relaxačně, ale dokáže pomoci i od různých zdravotních problémů.

Masáž lávovými kameny

Jedná se o techniku, kterou užívalo již mnoho generací před námi. Masáž probíhá tak, že se vám na tělo pokládají teplé oblázky, které jsou nahřáté na asi 37 až 40 stupňů. Teplo, které vydávají, se vám má rozlít po celém těle a mít za účinek celkové jeho uvolnění. Kameny by také měly ovlivňovat energetické cesty, které by se následkem masáže měly uvolnit a přispět k přívalu nové, pozitivní energie, což má v neposlední řadě dobrý vliv na zlepšení nálady a přispění k takzvanému "vyčištění hlavy".

Masáž je prováděna jak za pomocí lávových kamenů, tak i bez nich. Používají se k ní i aromatické masážní olejíčky.

Mezi účinky masáže lávovými kameny se řadí například pomoc v boji se stresem, detoxikace organismu, podporuje krevní a lymfatický systém, ale dokáže také pomoci při problémech s klouby, revmatismem či křečemi.

Relaxační medová masáž

Relaxační medová masáž je masáž, která dokáže pomoci od napnutého svalstva, a to jeho uvolněním a zregenerováním. Masáž se provádí tak, že vám jsou natřeny záda zahřátým medem, který se následně pomalu vmasírovává do kůže. Díky kombinaci medu a technice masírování dochází k odplavování škodlivých látek z těla a tím i k posílení imunity. Tato masáž má také účinky, které dokáží zaktivovat vnitřní orgány, ale také poskytnout maximální relaxaci. Může však pomoci i se zlepšením metabolismu, s oběhovými problémy, nespavostí, bolestmi hlavy a v neposlední řadě také od depresí.

Havajská masáž

Jedná se o relaxační masáž, která se provádí po celém těle za pomoci exotických olejíčků s tím, že ji doprovází ji příjemná hudba. Tato masáž má za účinek navození co největšího tělesného i duševního uvolnění, což má za následek odbourání stresů, napětí a příliv pozitivní energie. Je však také vyhledávána pro pomoc se stimulací krevního a lymfatického oběhu, detoxikaci organismu, ulevením od bolesti kloubů apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10639 (magazin-zdravi.cz#10145)


Přidat komentář