Zázračná šťáva z Aloe vera

Pravděpodobně jste už slyšeli o rostlině jménem Aloe vera. A možná víte i to, že je považována za rostlinu léčivou. Pokud se o jejích léčivých účincích chcete dozvědět něco více, čtěte dále.

Aloe vera je u nás známá jako sukulentní rostlina, kterou si můžeme pěstovat i u nás doma v květináči. Protože Aloe vera není mrazuvzdorná, nelze ji v našich podmínkách pěstovat celoročně venku. Lze ji však na teplé období roku vynášet i s květináčem na balkon, terasu či zahradu. V různých zahrádkářských televizních pořadech jste mohli vidět, že pokud se rostlině odřízne list, jeho hustý obsah lze využít na podporu léčby popálenin. Tato užitečná vlastnost Aloe vera je díky televizním pořadům už celkem známá. Ale věděli jste, že to zdaleka není jediná možnost, jak využívat léčivé schopnosti rostliny, resp. velmi cenné a hojivé látky obsažené v jejích listech?

Aloe vera – mocná léčivka

Aloe vera má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Patří mezi ně například zlepšení kvality vlasů, nehtů i kůže, úprava metabolismu a zlepšení trávení, detoxikace organismu, zlepšení stavu kloubů nebo artrózy, napomáhání hojení kožních zánětů, lupénky, jizev či jiných problémů s kůží, snížení cholesterolu, optimalizace hladiny krevního cukru a jiné pozitivní účinky. Aby se tyto účinky na lidské zdraví mohly projevit, je vhodné dodávat tělu účinné látky Aloe vera pravidelně a dlouhodobě. Pokud jste někdy ochutnali gel, který vytéká z čerstvě naříznutého listu Aloe vera, jeho chuť vás nejspíše moc nenadchla. A navíc, když byste pravidelně konzumovali gel ze své rostliny, brzy by vám z ní nic nezbylo. Jenže jak to tedy udělat? Jak svému tělu pravidelně po dlouhou dobu dodávat to nejcennější z Aloe vera?

Jak využít léčivé vlastnosti Aloe vera?

Pokud chcete využívat cenné dary přírody v podobě léčivých vlastností Aloe vera, nemusíte si pořizovat tuto rostlinu, řezat její listy a poté se každodenně pokoušet konzumovat její gel. Řešení je mnohem jednodušší. Existují výrobky, které cenné látky Aloe vera obsahují. Pokud chcete mít jistotu, že vám zakoupený výrobek skutečně zajistí pozitivní účinky této léčivky, požadujte pouze takové výrobky, které jsou vyrobené lisováním Aloe vera za studena a obsahují velmi vysokou koncentraci Aloe vera. Na trhu se dají nalézt různé výrobky, které se na svém obalu pyšní tím, že obsahují Aloe vera. Jenže velmi záleží na tom, jak vysoký podíl Aloe vera výrobek obsahuje a také na tom, jak bylo Aloe vera zpracováno, než se do výrobku dostalo. Důležitý je také způsob** pěstování Aloe vera** – asi je vám jasné, že nejrůznější postřiky a hnojiva sice umožňují vypěstovat větší rostliny a plody, jenže takové rostliny vypěstované na chemii našemu zdraví určitě moc neprospívají.

Druhy Aloe vera nápojů

K dostání jsou různé nápoje z Aloe vera. Pokud vám nevadí specifická chuť a vůně Aloe vera, mohl by vás zaujmout nápoj, jehož podíl Aloe vera je téměř 100 procent. Pro ty, kdo preferují příjemnější chutě, je k dostání nápoj z téměř 96 procentním obsahem Aloe vera doplněný ovocnými extrakty z lesních plodů, jako jsou ostružiny, maliny či lesní jahody. Existuje také bylinková verze Aloe vera nápoje z 97,5 procentním podílem Aloe vera, která je obohacena o výběr bylin známých pro své pozitivní účinky na zdraví, jako jsou například ženšen, gingo biloba, meduňka a mnoho jiných. Pití nápojů z Aloe vera má na lidský organismus celou řadu příznivých účinků. Je však potřeba pamatovat na to, že pro výrazný účinek je třeba pít šťávu z Aloe vera dlouhodobě a pravidelně. To však není žádný problém. Nemusíte vypít každá den litr šťávy. Pokud si koupíte kvalitní výrobek, ve kterém je vysoký obsah Aloe vera přírodní šťávy pohybující se okolo 95 až téměř 100 procent složení výrobku, pak vám stačí pouze malé pravidelné dávky, například každý den 50 mililitrů.

Pití nápojů z Aloe vera a jeho účinky

Při pravidelném dlouhodobém vnitřním užívání kvalitního výrobku z Aloe vera se postupně** zlepšuje kvalita vlasů, nehtů i pokožky**. Dále má pití šťávy z Aloe vera detoxikační účinky, takže nám pomáhá zbavovat organismus toxických látek, které v našem organismu vznikají jako vedlejší odpadní produkty metabolismu, ale bohužel je také v čím dál tím větší míře přijímáme ze znečištěného životního prostředí. Rovněž tak pomáhá pití Aloe vera šťávy při zažívacích potížích, nebo při podrážděném zažívacím traktu. Kromě toho mnoho dlouhodobých uživatelů Aloe vera zaznamenává zlepšení hybnosti kloubů, zmírnění projevů artrózy. Mezi další pozitivní účinky Aloe vera při dlouhodobém užívání patří posílení imunity, zlepšení činnosti svalů, optimalizace metabolismu, zlepšení kožních problémů, jako jsou ekzémy, lupénka či kožní záněty, snížení hladiny cukru v krvi, podpora činnosti jater, snížení hladiny cholesterolu, zlepšení stavu paradentózy. Kromě toho byly u Aloe vera prokázány také antibakteriální a protizánětlivé účinky a rovněž schopnost zpomalovat růst a dělení nádorových buněk.

 

Účinky při vnějším používání Aloe vera

Výrobky z Aloe vera lze užívat také na kůži či vlasy. Kvalitní výrobky z vysokým obsahem Aloe vera šťávy mají mnoho využití, co se různých kožních problémů týče. Lze je používat například při různých popáleninách, ať od slunce, ohně, horkého plechu, opaření horkou vodou či párou, ale třeba i při popálení mrazem, neboť velmi napomáhají regeneraci poškozené pokožky a zmírňují bolesti způsobené popálením. Ze stejného důvodu se kvalitní Aloe vera výrobky výborně hodí také na léčbu čerstvých jizev či odřenin, ale také akné či podrážděných koutků úst. Aloe vera lze zevně používat rovněž na léčbu lupénky, kožní plísňová onemocnění ale také na vyhlazování vrásek. Na zlepšení kvality vlasů je možné kvalitní výrobky z Aloe vera vtírat do pokožky hlavy. Aloe vera byla prokázána také ochrana před rentgenovým zářením.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10651 (magazin-zdravi.cz#10244)


Přidat komentář