Výživa při kojení

Výživa při kojení - pestrá a vyvážená strava. Doporučená výživa při kojení. Rostlinné oleje, ořechy. Sacharidy a minerály. Výživa při kojení - pozor na alergie. Pití tekutin, kávy a alkoholu při kojení.

Výživa při kojení - pestrá a vyvážená strava

Při kojení se doporučuje pestrá a vyvážená strava. Kojící ženy by měla jíst to, co předtím, rozhodně ne za dva. Řiďte se tím, co cítíte. Pokud si myslíte, že některé potraviny vašemu dítěti neprospívají, vyřaďte je z jídelníčku na týden. Pak se k nim vraťte a sledujte reakci dítěte. Vidíte-li negativní reakci, nejezte tyto potraviny několik týdnů.

Detoxikace mladý ječmen

Výživa při kojení - doporučená výživa při kojení

Konzumujte pestrou, čerstvou a převážně teplou stravu.

Výživa při kojení - rostlinné oleje, ořechy s omega-6

Z tuků konzumujte rostlinné oleje, ořechy, semínka bohaté na omega-6 mastné kyseliny, stejně jako tučné mořské ryby obohacené omega-3 mastné kyseliny. Omezte nasycené tuky v tučném, zvláště červeném mase, uzeniny, sladkosti, příliš slané výrobky, slazené limonády a také polotovary.

Výživa při kojení - sacharidy a minerály

Komplexní sacharidy se nacházejí v celozrnných obilninách, luštěninách, ovoci a zelenině. Zároveň mají tyto potraviny dostatek potřebné vlákniny, bránící zácpě.

Důležité je doplňovat potřebné minerální látky.

Výživa při kojení - pozor na alergie

Při kojení dáváte dítěti tu nejpřirozenější potravu, která je snadno stravitelná a minimálně alergenní. Mléčné výrobky způsobují časté alergické reakce a kolikové bolesti břicha u kojence, proto je při kojení omezte, nebo úplně vylučte. Vápník se nachází nejen v mléku, ale rovnocennou náhradu poskytují sýry, jogurt, ořechy, mandle, mák, sója a sójové výrobky, nebo sezamová semínka. Alergičky musí vyloučit citrusy, ryby, ořechy, sóju a čokoládu.

Výživa při kojení - pozor na kolikové bolesti břicha

Kolikovité bolesti břicha u kojence způsobují často luštěniny, šťavelová zelenina kromě brokolice, pálivá jídla, česnek a cibule.

Výživa při kojení - pití při kojení

Pijte, jen když máte žízeň. Teplé nápoje mají přednost. Měly byste ale pít dostatečně.

Výživa při kojení a alkohol

Alkohol snižuje tvorbu mléka. Omezujte jej na minimum, občas smíte skleničku vína.

Výživa při kojení a kofein

Kofein působí na dítě dráždivě, a není proto ve větším množství vhodný.

Výživa při kojení a vitaminy

Multivitaminy při dodržování zásad správné výživy nejsou třeba. Užívejte je jen po poradě s lékařem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10556 (magazin-zdravi.cz#5339)


Diskuze a zkušenosti

Zdena | 18.12.2015 08:50
Velmi mi při kojení pomáhaly teplé kojící čaje - lépe se kojilo. Z jídel byly velmi dobré husté polévky - ovšem vbez cibulky a s hrstí kmínu. Dceru docela dost trápilo nadýmání, takže jsme bříško masírovali a kapali kapky Espumisan s každým krmením. Celkem rychle se to spravilo.


Přidat komentář