Vláknina a její účinky

Dostatečné množství vlákniny vyvolává pocit sytosti, to snižuje pravděpodobnost vzniku obezity, snižuje výskyt křečových žil a hemeroidů. Dále zabraňuje zácpě a průjmu v organismu.

Vláknina je rozpustná

Rozpustná vláknina vstřebává nadbytečnou vodu ze střev, zvětšuje objem stolice a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Rozpustná vláknina je součástí zeleniny, ovoce, luštěnin, ořechů a ovsa.

I nerozpustná

Nerozpustná vláknina podporuje vylučování rakovinotvorných a toxických látek z těla. Tento druh vlákniny je obsažen v obilninách a zrnech.

Co vláknina způsobuje

Dostatečné množství vlákniny vyvolává pocit sytosti, to snižuje pravděpodobnost vzniku obezity, snižuje výskyt křečových žil a hemeroidů. Dále zabraňuje zácpě a průjmu. Je známo, že některé potraviny s vysokým obsahem vlákniny uchovávají rostlinné estrogeny, které snižují riziko vzniku rakoviny prsu.

Nadměrný příjem vlákniny může vyvolat bolesti břicha, nadýmání nebo plynatost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10574 (magazin-zdravi.cz#7640)


Přidat komentář