Thajské masáže - Český Brod

Jste vyčerpaní, bolí vás hlava a potřebujete nějaký životabudič? Máme pro vás tip: „Nechte se pošlapat a uvidíte, bude vám líp.“ Nevěříte? Zkuste Thajské masáže a jistě sami potvrdíte, že pošlapání může být i blahodárné.

Co jsou Thajské masáže

Thajské masáže se řadí k nejstarším léčebným metodám na světě, jejich principy vycházejí z ještě starší ájurvédy a zakládají se na celistvém přístupu k člověku a kladou výrazný důraz na prevenci. Tímto přístupem se zásadně liší od všech běžných evropských masáží, které se věnují pouze určité části těla, kde se snaží vyřešit již stávající problém.

Thajské masáže doposud patří k základním uznávaným kamenům Thajské medicíny a jejich důležitost je uznávána po celém světě, nejvíce v USA a Západní Evropě. V Česku si Thajské masáže neustále hledají svou cestu, ale i zde již lidé poznávají, jak prospěšné tyto masáže mohou být a jejich obliba i u nás neustále narůstá.

Když uvidíte poprvé praktikování thajských masáží, možná budete zaraženi, protože tradiční thajská masáž vypadá doopravdy trochu prazvláštně. Její metoda je však založena na velice účinném působení rukou a nohou, kterému se naplno oddáte a necháte kvalifikovaného maséra dělat vše, co je potřeba. Výsledkem vám bude příjemný prožitek spojený s pocitem naplnění novou životní energií.

Tajemné kouzlo thajských masáží

V čem spočívá síla thajských masáží? Možná byste tyto masáže mohli považovat za jisté kouzlení, či umění, protože průběh masáže probíhá v obřadním stylu, jenomže thajské masáže jsou založené na hlubokých znalostech a zkušenostech maséra. Tělo člověka totiž prolíná spousta energetických drah a nalézá se na něm i spousta energetických bodů. Thajská masáž probíhá na základních principech pasivní jógy a působení na akupunkturní body. Masáž probíhá v intimní atmosféře, kdy klient leží v pohodlném oblečení na zemi na futonu. Masér po prvotní** meditační modlitbě** započne s masáží nohou a postupně stoupá směrem nahoru. Klient leží na futonech naprosto uvolněný a zcela oddaný do rukou maséra, který jemně leč zcela účelně nakládá s jeho tělem, aby došlo k řádnému uvolnění a protažení svalů, odblokováni energetických drah a snaží se i odstranění případných problémů. Thajská masáž na rozdíl od té evropské působí najednou hned na několik různých svalů. K masáži používá rukou, dlaní, předloktí, loktů, kolen, nohou, palců a pat, to proto, aby mohla dosáhnout toho nejlepšího protažení a působení na energetické dráhy a akupunkturní body. Výsledkem je pak obnova a harmonizace všech energetických drah.

Indikace a účinky thajské masáže

Důvodů proč absolvovat thajskou masáž je celá řada. Všeobecně je můžete rozdělit do dvou hlavních skupin: preventivní a ty, které již mají řešit nějaký problém. Co vám kromě nové energie thajská masáž může přinést? Thajská masáž není pouze skvělým relaxačním prostředkem, který umí odbourávat stres, ale umí také zvýšit pohybovou výkonnost, posílit fyzickou kondici, pomáhá udržet fyzické zdraví a duševní pohodu, zlepšuje spánek, učí odpočívat, pomáhá k udržení dobré nálady, snižuje stres a napětí, působí detoxikačně, zlepšuje krevní cirkulaci, čímž přirozeně bojuje proti stárnutí a vzniku civilizačních chorob, zlepšuje svalovou ztuhlost, čímž zvyšuje pohyblivost, má pozitivní vliv na imunitu a tak dále. Pokud vás nic nemáte zdravotní problémy doporučuje se absolvovat thajskou masáž jednou za dva týdny. Thajská masáž je téměř bez žádného omezení, absolvovat ji mohou i ženy celkem krátce po porodu, či těhotné ženy. Jisté omezení mají lidé s varixy a thajská masáž je kontra-indikována lidem s čerstvými ranami, s rakovinovým onemocněním, po zlomeninách a na počátku menstruace.

Dříve než vám masér provede** thajskou masáž**, vždy se vás zeptá na zdravotní potíže, podle toho, co řeknete pak může masáž přizpůsobit na jistou oblast se více zaměřit a některé se třeba vyhne. Thajských masáží je celá řada a vy tak můžete vyzkoušet nejen tradiční thajskou masáž, ale třeba i bylinnou thajskou masáž, reflexní thajskou masáž a podobně.

Thajská masáž však není využívána jen v rámci prevence, ale i pro své výrazné léčebné účinky, kdy pomáhá s léčbou celé řady chronických onemocnění. Při aplikaci thajské masáže v rámci léčby, je však možné, že masáž bude i bolestivá. Přesto bývá konečným výsledkem úleva, snížení bolesti, uvolnění svalstva, snížení tepové frekvence, zlepšení krevního oběhu, podpora imunitního systému, úpravy funkce lymfatického systému, nápravy v pohyblivosti a v pružnosti svalů, zmírnění menstruačních bolestí, zbavení se migrén atd., a proto je po celém světě uznávaná a vyhledávaná. Pokud trápí chronické svalové bolesti, či migrény i vás, zkuste místo hltání pilulek, které řeší pouze příznaky nikoliv však příčinu, vyzkoušet thajskou masáž. Uvidíte co takové jedno „pošlapání“ s vámi udělá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10633 (magazin-zdravi.cz#10099)


Přidat komentář