Solné jeskyně

Léčebný vlastností solí se využívalo již ve 2. polovině 20. století. Lékaři začali doporučovat opakovaný pobyt v solných dolech či jeskyních jako doplněk léčby. Do polských solných jeskyní se dokonce pořádaly hromadné zájezdy.

Historie a vznik

Léčebný vlastností solí se využívalo již ve 2. polovině 20. století. Lékaři začali doporučovat opakovaný pobyt v solných dolech či jeskyních jako doplněk léčby. Do polských solných jeskyní se dokonce pořádaly hromadné zájezdy. Úplné prvenství patří solným dolům v polské Wieliczce, kde byly solné jeskyně vybudovány již v roce 1843. Od pradávna se zde léčilo astma, choroby dýchacích cest a alergická onemocnění.

Budování solných jeskyní

Solné jeskyně jsou vybudované z kamenné soli, mořské soli nebo z kombinace obojího. Mořská sůl se dováží z oblastí Mrtvého, Černého nebo Baltského moře. Nejlépe na lidský organismus působí jeskyně vybudované ze solí Mrtvého moře. Sůl se zpracovává technologicky náročným způsobem – lisováním a ohříváním. Strop jeskyně tvoří umělé krápníky. Podlahu pokrývá hrubá vrstva krystalické soli. Jeskyně jsou vybaveny speciálními lampami, které dokonale čistí vzduch a prostředí tak udržují až sterilně čisté.

Solná jeskyně Praha

Navštivte solnou jeskyně v Praze a užijte si relaxi a odpočinek pro Váš organismus. Solná jeskyně není určena jen lidem s určitými onemocněními, ale i těm, kteří se chtějí odreagovat od všedních starostí. Relaxační kůra v solné jeskyni probíhá po dobu 45 minut na pohodlných polohovacích lehátkách, při příjemné hudbě a osvětlení, které napomáhá k celkovému uvolnění. Teplota v solné jeskyni se pohybuje mezi 19-23 stupni Celsia.
Solná jeskyně pomáhá léčit řadu onemocnění, veškeré bližší informace se dozvíte na stránkách jeskynehodonin.cz.

Věříme, že pokud navštívíte solnou jeskyni v Praze budete s personálem a jejich ochotou velice spokojeni. Budete se do této jeskyně plné relaxace a odpočiku rádi vracet.

Využijte také další možnosti, které Vám můžou nabídnout. Dopřejte si trošku relaxace v solárium, odpočiňte si na masáži a nebo také na józe. Všechny tyto služby Vám solná jeskyně v Praze nabízí.

Sůl nad zlato

Ovzduší solné jeskyně je prosyceno minerály a stopovými prvky a spolu s odpovídající teplotou a vlhkostí vzniká jedinečné klima podporující zdravé fungování celého organismu, zvláště pak horních a dolních cest dýchacích. Vysoký stupeň ionizace v ovzduší má pozitivní vliv na pravidelný přechod energie do všech orgánů. Mikročástice působí na pokožku, zlepšují funkce sliznic, uklidňují otoky a posilují imunitu buněk. Jód zmírňuje bolesti, posiluje funkci štítné žlázy a zlepšuje prokrvení orgánů. Pobytem v solné jeskyni zlepšujete také látkovou výměnu a spalování tuků, léčíte kožní potíže, snižujete krevní tlak. Solné jeskyně působí silně uklidňujícím dojmem a mají tak blahodárný vliv na neurózy, stavy vyčerpanosti a deprese. Žádná rizika pro organismus nebyla zaznamenána.

Pobyt v solné jeskyni se vyrovná pobytu u moře

Spousta astmatiků, alergiků a pacientů s lupénkou cestuje k moři, aby zlepšili svůj zdravotní stav. Již nemusíte čekat na léto. Solné jeskyně lze navštěvovat kdykoliv v průběhu roku. Bylo prokázáno, že v průběhu 45 minutového pobytu vdechnete množství léčivých látek odpovídající třídennímu pobytu u moře.

 

  • Solné jeskyně ocení zejména astmatici

    Po 5 až 10 sezeních v solné jeskyni se stav pacientů s astmatem a záněty horních a dolních cest dýchacích zlepšil jako po přímořské léčbě. Navíc příznivý efekt přetrvává ještě cca 3 měsíce.

     

  • Návštěva solných jeskyní jako prevence i relaxace

    Solné jeskyně můžete navštěvovat, i když jste zcela zdraví. Jsou výbornou formou relaxace a vynikající prevencí, zvláště před obdobím chřipek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10552 (magazin-zdravi.cz#5171)


Přidat komentář