REIKI a léčitelství - Beroun

Zdravotní problémy většinou řešíme pomocí léků. Léky mohou mít vedlejší účinky a můžeme si na ně vytvořit závislost. Co takhle zkusit léčbu pomocí metod, jako je Reiki a reflexní terapie?

Trápí vás stres v práci, mnoho úkolů a nedostatek času? Míváte často somatické problémy jako bolesti hlavy a břicha? Zkuste si udělat čas jen pro sebe a vyzkoušet jednu z forem doplňkového léčitelství. Stres a bolesti mohou odstranit masáže. S únavou a nespavostí vám pomůže metoda SRT. Léčbu nemocí může podpořit Reiki.

Co je to Reiki

Slovo Reki pochází j japonštiny, je odvozeno z japonského REI – vesmír a KI – energie. Reiki tak můžeme chápat jako vesmírnou životadárnou energii. Reiki je celistvá léčebná metoda, která léčí jak tělesné tak duševní zdraví. Odstraňuje příčiny a důsledky nemocí. Reiki se zaměřuje na nemocné části těla a dodává jim pozitivní energii, tak léčí. Terapeuti Reiki přikládají ruce na tělo klienta nebo přímo na bolestivá místa, předávají tak klientovi léčivou energii. Energie uvolňuje toxické látky a posiluje celý organismus. Pacient pociťuje teplo v místě průchodu energie. Reiki nenahrazuje klasickou medicínu, ale stává se jejím doplněním a podporou. Reiki funguje na celém těle, podporuje schopnost regenerace těla, obnovuje rovnováhu, napomáhá relaxaci, je účinná i na zvířata a rostliny. Reiki má pozitivní účinky na cysty, myomy, zlomeniny, popáleniny a záněty. Reiki se také osvědčilo jako doplňková léčba rakoviny.

Reiki

Historie Reiki

Nejstarší informace o Reiki pocházejí z Číny z 3 stol. př.n.l. Koncem 19. stol. dochází ke znovuobjevení Reiki a to doktorem Mikao Usui z Japonska. Usui vedl křesťanskou univerzitu v Kjotu. Jednou se ho zeptal jeho student, zda věří na uzdravování pomocí rukou tak, jak to činil Ježíš. Usui odpověděl ano, ale nikdy nic takového nezažil. Usui byl touto tématikou tak zaujat, že se rozhodl objevit pravdu. Uběhlo spoustu času, než objevil v tibetských klášterech staré svitky se symboly. Po 21 dnech meditace na posvátné hoře objevil klíč k energii a používání symbolů. Po zbytek svého života pracoval s Reiki a své vědomosti dále předal doktoru Hayashimu, který založil první léčebnu Reiki v Tokiu. Učení Reiki se pak rozšířilo do celého světa. Hawayo Takata, která rozšířila Reiki do západního světa, se narodila na Havaji. Ona sama těžce onemocněla, dostala se na kliniku Reiki do Tokia. Na klinice Reiki se Takata uzdravila a sama se umění Reiki naučila. Stala se známou léčitelkou a navštívila i USA.

Masáže

Už více než 5 000 let jsou známé masáže a jejich účinky. Při bolesti instinktivně přikládáme ruce na postižená místa. Masáže vychází z tohoto instinktu. Masáž je léčebná metoda, pomocí hmatů se uvolňují svaly, klouby, zlepšuje se prokrvení organismu, látková výměna, uvolňují se nervy. Masáže nám pomáhají k zlepšení fyzické a psychické kondice. Kvalitní masáží se může dojít k odstranění fyzických problémů jako bolesti hlavy, břicha, které mají často psychický základ. Během masáže se posiluje náš imunitní systém a tak získáváme větší odolnost vůči infekčním onemocněním.

Havajská masáž LOMI LOMI

Havajská masáž LOMI LOMI je tradiční druh masáže pocházející z Havajských ostrovů. Tato masáž je založena na měkkých a hlubokých technikách masáže dlaněmi, předloktím a lokty terapeuta. Během této masáže jsou užívány i různé aromatické oleje. Masáž LOMI LOMI se doporučuje při přepracovanosti a nesoustředěnosti, častých bolestech organismu, při pocitech ztuhlosti svalu a kloubů, při vnitřní nervozitě a nerovnováze, při podráždění. Mezi účinky masáže LOMI LOMI se řadí: odstranění psychické a fyzické únavy, prokrvení organismu, odstranění fyzických a psychických blokád, detoxikace organismu, hluboká relaxace, odstranění napětí ve svalech, zvýšení pohybových schopností, zlepšení neurologických problémů a imunitního systému.

Havajská masáž LOMI LOMI

Relaxační a regenerační masáže

Relační a regenerační masáže jsou oproti sportovním masážím jemnější a méně dynamické. Cílem těchto masáží je celkové uvolnění klienta (jak psychické, tak fyzické). Účinky masáže podpoří klidné prostředí a relaxační hudba.

Sportovní a rekondiční masáže

Sportovní a rekondiční masáže jsou vhodné po náročné fyzické aktivitě. Napomáhají regeneraci svalů, zamezí zatuhnutí svalů a bolesti. Sportovní masáže se také poskytují před sportovním výkonem. Zahřáté a promasírované svaly jsou méně náchylné k poranění. Kůže je po masáži více prokrvená a tak se stává vláčnější a pevnější. Kůže se stává odolnější proti vráskám a proces stárnutí je pomalejší. Masáže také ovlivňují ukládání podkožního tuku, má příznivý vliv na odstranění celulitidy.

Reflexní terapie

Na chodidlech člověka naleznete velké množství bodů, které jsou propojeny s různými částmi těla. Bolest při mačkání určitého bodu poskytuje informaci o tom, že určitý orgán nebo část těla není v pořádku. Reflexní terapie byly už v minulosti používány v Japonsku a Číně. Reflexní terapie je v současnosti jednou z nejoblíbenějších metod doplňkové medicíny. Reflexní terapie mohou využít osoby všech věkových skupin. Tato terapie by se neměla užívat, máte – li na nohách otevřené rány, vyrážky, plísně nebo jiné známky infekce nebo zánětu. Reflexní terapie také není vhodná při cukrovce, křečových žilách a během těhotenství.

SRT - Spiritual Response Therapy

SRT je léčba pomocí vyššího Já. SRT je metoda léčby, která pracuje s příčinami nemocí a následně je odstraňuje. U každého jedince je působení této metody individuální. SRT vám může pomoci s nadváhou, poruchami pozornosti, únavou, nespavostí, stavy úzkosti, deprese, alergií, dlouhotrvající bolestí, vztahy. Tato metoda se může použít i na zvířatech.

SRT

Fyzická a psychická pohoda

Reiki, masáže, léčba pomocí SRT, reflexní terapie toto jsou způsoby, které vám mohou pomoci v oblasti psychického a fyzického zdraví. Každý člověk si může individuálně vybrat podle svých potřeb. Pro někoho je účinná masáž LOMI LOMI, během které se tělo maximálně uvolní, jiní zase ocení účinky reflexní masáže. K tomu, aby naše biologická schránka správně fungovala, je nutné starat se i o svou duši. Vše se ovlivňuje navzájem. Psychická pohoda vylepší náš zdravotní stav a naopak. Pečujme tedy o sebe a dopřejme si příznivých účinků masáží a dalších léčitelských metod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10626 (magazin-zdravi.cz#10047)


Přidat komentář