Regenerační a bylinné masáže Havířov

Masáž má účinek na většinu částí lidského organismu. Dobře provedená masáž harmonizuje organismus jako celek a pokud je pravidelná, může podstatnou měrou zlepšit Váš zdravotní stav.

Každý z nás zná velmi dobře ten pocit, kdy po vyčerpávajícím, uspěchaném a uběhaném dnu jsme večer zničeni a umláceni. Nemáme pomyšlení na jakoukoliv další činnost a jedinou vidinou je  vana plná vody. Je nám líto, že když už máme náročný den za sebou, nezbývá nám už žádná energie pro uskutečnění volnočasových aktivit, a jestli se na něco těšíme, tak je to postel. A právě od tohoto nepříjemného stavu totální zničenosti těla nám může pomoci právě masáž.

Co je to masáž?


Masáž je procedura tak stará, jako snad lidstvo samo. Vždy byla vyhledávaná jako prostředek pro uvolnění ztuhlého a unaveného svalstva. Při současném životním stylu, který se vyznačuje absencí pohybu , sedavým zaměstnáním či jednostrannou pohybovou zátěží, dochází k častým poruchám pohybového aparátu.  Bohužel se tyto problémy vyskytují hojně ve sportu, kdy především  mladí sportovci, kteří jsou příliš zaujati tréninkem a touží mít výborné výsledky za každou cenu, aniž by si uvědomovali riziko z poškození nedospělého těla, podceňují velice často přípravné a zotavovací procesy. Dle odborníků, kteří se problematikou regenerace při sportovních aktivitách zabývají, je již dobře znám fakt, že regenerační aktivity mají velký význam pro sportovce při současné vyrovnanosti sportovní špičky, a o úspěchu či neúspěchu rozhodují často z našeho pohledu sebemenší maličkosti.

Masáž je uznávanou léčebnou metodou již po mnohá staletí. Rozvíjela se ve všech kulturách, a v každé má svou specifickou formu. Na starém kontinentu, v Evropě, jsou rozšířené zejména masáže švédského typu, u nás známé jako klasické masáže, které jsou založeny na tření a hnětení svalových tkání. Další významnou kapitolou jsou thajské masáže, dále havajské masáže prováděné lávovými kameny, japonské masáže shiatsu, ajurvédské masáže používané v Indii, léčebné masáže tuina oblíbené v Číně, masáže prováděné v arabských lázních a mnoho a mnoho dalších.  S některými z vyjmenovaných typů masáží vás seznámíme.

Regenerační a bylinné masáže - Havířov

Pokud Vás láká představa položit se po náročném pracovním dni či namáhavém sportovním výkonu na masážní stůl a nechat své tělo hýčkat, velmi rádi Vám doporučíme paní Ivonu Heczkovou, jejíž studio naleznete na adrese:** U Hřiště 1324/13b, Havířov-Prostřední Suchá**. Paní Ivona Heczková nabízí regeneračně-bylinné masáže, díky kterým se budete cítit uvolnění a odpočatí. Dále můžete využít i služeb pedikúry, kadeřnictví, nehtového studia. Ve velmi příjemném a útulném studiu paní Ivony Heczkové si můžete navíc zakoupit čaje a přírodní kosmetiku značky Salus, v případě potřeby můžete využít visage poradenství. Veškeré služby jsou poskytovány na základě mnohaleté praxe, tudíž si můžete být jisti, že jste v těch nejlepších rukou. Pokud Vás služby paní Heczkové stejně jako nás nadchly, můžete její studio navštívit na výše uvedené adrese, případně se objednat na telefonním čísle: +420 728 586 489 . Kosmetické studio Vás zaujme velmi příjemnou a pohodovou atmosférou a vězte, že se do něj budete velmi rádi vracet.

Regenerační masáž

Díky regenerační masáži dochází k uvolnění bolestivých stavů svalů, zlepší se ohebnost kloubů,

uvolní se kloubní blokády, dále regenerační masáž přináší tělesnou i duševní pohodu, pomáhá při bolestech hlavy, způsobené zejména od krční páteře, povzbuzuje krevní oběh, urychluje vylučování odpadních látek z těla, zlepšuje přísun kyslíku a živin do organizmu, zlepšuje prokrvení kůže, napomáhá k odvodnění, podporuje pravidelný spánek a také napomáhá k odstranění celulitidy a rozpouštění tuků.

Regenerační masáž se provádí celková, při první masáží lehčí intenzity, s ohledem na přání nebo potřeby klienta, případně se zaměřením na problematické partie těla. Může být prováděna také pouze částečná masáž se zaměřením na konkrétní části těla, které vyžadují větší péči. Těmito partiemi obvykle bývají záda a šíje, neboť bolesti zad a krční páteře jsou nejčastější příčinou, která nás donutí k tomu, abychom si nechali masáž těla provést. Tento typ masáže ocení zejména ženy pracující u počítače. Navíc v oblasti šíje se hromadí díky nervovým zakončením veškerý stres, který našemu tělu velmi škodí. Masáž nám pomůže stres uvolnit a vyplavit z těla.

Kdy se regenerační masáž nedoporučuje?

I když je masáž pro tělo velmi přínosná, existují stavy, při kterých se masáž nedoporučuje. Mezi ně patří:  nádorová onemocnění, infekční choroby, kožní nemoci, otoky nebo záněty kloubů, křečové žíly. Také se nedoporučuje absolvovat masáž bezprostředně po jídle, bezprostředně po nadměrné tělesné námaze, při krvácení, tj. také při menstruaci, v šestinedělí.

Částečná masáž by měla trvat minimálně 30 minut, optimální doba je 60 minut. Celková masáž se provádí za 60-120 minut.

Bylinná masáž

Jde o starobylou metodu, při níž se používá plátěný sáček, který je naplněn směsí až z dvaceti druhů různých léčivých bylin, travin a aromatických rostlin, namíchaných přesnými poměry dle starých ověřených receptur. Důležitou součástí směsi bylin je kurkuma, která má blahodárný účinek na kožní problémy, také zpevňuje a vyhlazuje pokožku. Citrus zase ulevuje od nevolnosti. Plátěný váček naplněný bylinami se nahřeje a přikládá na tělo. Napomáhá k uvolnění bolestí a od napětí svalů,tímto způsobem se také léčí pohmožděniny, rány. Je to oblíbená technika používaná pro omlazení organizmu, při níž dochází díky použití správných bylin k  vylučování toxických látek z těla.

Účinky masáže

Dotek lidské ruky má přirozenou léčebnou schopnost, z toho důvodu je masáž velmi významnou nejen pro fyzický pocit, ale má také velmi pozitivní vliv na naši psychiku. Účinek na tělo se projeví nejprve na pokožce, která se při masáži prokrví a přirozeným způsobem se tak postupně zbaví zbytků zrohovatělé vrstvy kůže.  Takže pokožkou mohou do těla lépe vstupovat oleje a masti používané při masáži. Pokožka, tento největší orgán lidského těla, je po masáži vláčná, přitom pevná a při pravidelných masážích se jí navrací pružnost. Masáží napomáháme k odstraňování odpadních látek, uložených ve svalech a ostatních tkáních. Díky tomu svaly méně bolí a jsou mnohem odolnější vůči zátěži, nadměrným sportovním a jiným aktivitám a v neposlední řadě jsme odolnější proti stresu. Masírovaná tkáň se prokrví, čímž se zlepší krevní oběh a lépe pracuje lymfatický systém. Tím se zvýší obranyschopnost našeho těla. Jak bylo již zmíněno, masáž také uvolňuje nervovou soustavu, je uklidňující, povzbuzující a zlepšující spánek. Následná relaxace po dobře provedené masáži nás uvolní a spolehlivě odbourá stres. Odborně provedená masáž harmonizuje organizmus jako celek a jestliže ji absolvujeme pravidelně, může nám významně zlepšit zdravotní stav. Je důležité vyhradit si čas pro sebe, pro svoje zdraví, pro fyzickou i duševní očistu, díky které se vnitřně uvolníme. Masáž je výborný prostředek, který nám pomáhá srovnat se s každodenní vyčerpávající prací a odolat tlaku, který nás ze všech stran obklopuje.

Mnozí z vás si už prakticky zvykli na pocit ztuhlých kloubů a bolesti svalů. Bereme to jako fakt, se kterým jsme si již smířili a tak nějak ho odsunuli do pozadí našeho vědomí. A až po absolvování masáže si uvědomíme, jak jsme měli svaly namožené, zatuhlé, bolestivě napjaté a že překonávání těchto těžkostí nás stálo hodně energie a ztracené dobré nálady. Odborně provedená masáž v nás vyvolá uvolnění, pocit pohody, zalije nás teplem, zharmonizuje tělo s duchem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10636 (magazin-zdravi.cz#10137)


Přidat komentář