Psychoterapie, poradenství, koučování - Praha 6

O tom, jak důležité je poradenství osobního rozvoje a koučování, slýcháme a čteme v současné době velmi často. Přečtěte si i vy, jaký význam tento druh poradenství a psychoterapie může mít i pro vás a jak vám může pomoci.

Psychoterapie, poradenství, koučování v Praze 6

V obtížných situacích člověku pomůže obrátit se na psychoterapeuta a nechat si odborně poradit. Pokud se nacházíte v těžké situaci, doporučujeme vám obrátit se na profesionálního kouče, který působí jako poradce, terapeut a kouč. Zabývá se poradenstvím a psychoterapií ve složitých osobních a životních situacích, párovou terapií a life coachingem. Tato metoda pracuje na rozvoji osobnosti. Dále poskytuje koučování k profesnímu rozvoji a nabízí manažerské kurzy, například se zaměřením na change management, leadership atd. Můžete si nechat vyložit sny, což je také součástí psychoterapie a poradenství. Výklad snů vám pomůže ujasnit si jeho souvislosti ve vašem vědomém životě.

Jaký význam má poradenství osobního rozvoje?

Tento termín pro vás jistě nebude cizí, ačkoli možná nevíte, co přesně znamená. Pojďme si ho tedy malinko přiblížit. Co že ten osobní rozvoj vlastně představuje? Je to především učení se o sobě samém, o lidech, o světě kolem, který nás ovlivňuje a který my můžeme ovlivňovat. A protože je to osobní rozvoj, učíme se především o nás. Jak můžeme dělat věci efektivněji, jak se lépe orientovat v každodenním životě, jak se na něj připravit a zvládat ho. Můžete si přečíst odborné knihy, podívat se na videa na toto téma. Nejlepší však je pracovat s profesionálem, který má v této oblasti letité profesní zkušenosti. Protože je schopen poskytnout i terapeutické služby a poradenství, lépe vás nasměruje ve vašem osobním rozvoji a výsledky se určitě dostaví rychleji, než když se o to budete snažit sami. Nechte teď na odborníkovi, ať se snaží za vás a pracuje pro vás.

Osobní rozvoj a podnikání

Zajímat se o kurzy osobního rozvoje je dnes aktuálním trendem, který hojně využívají velké zahraniční firmy, které si zvykli tyto kurzy poskytovat svým zaměstnancům, a také samotní podnikatelé, kteří se snaží pevně ovládat a řídit svůj život. Pokud i vy patříte mezi** podnikatele**, sami dobře víte, že váš čas je drahý. Proč si tedy nenechat odborně poradit a neplýtvat drahocenným časem, který potřebujete využít podnikáním? Díky** vzdělávacím kurzům osobního rozvoje** a úspěchu se naučíte, jak si konečně plnit svá přání a cíle. Váš kouč vás naučí změnit svůj život, ovládnout ho a dosáhnout toho, co si přejete. Pomůže vám jak v podnikání, kde si pozvednete vlastní úspěšnost a úspěšnost vaší firmy, tak v osobním životě.

Jak pomáhá psychoterapie v osobním a profesním životě?

K čemu je dobré snažit se o osobní rozvoj, jsme již vysvětlili. Pod vedením profesionálního kouče a psychoterapeuta si dokážete lépe a snadněji uspořádat váš dosavadní život. Každého trápí nějaké problémy a někdy se nám zdají neřešitelné. S odbornou pomocí dokážete podívat se na ně z jiného úhlu a postupně je vyřešit.

Které služby vám nabízí psychoterapeut?

P sychoterapeut vám dokáže pomoci řešit při** individuální či párové terapii** následující obtížné životní situace:

  • osobní, rodinné a pracovní problémy,
  • partnerské problémy,
  • nechuť k životu, stres, neustálé napětí a pocity přetížení,
  • pocity osamělosti, smutku, viny, úzkosti,
  • pocity méněcennosti a vlastní nejistoty, neschopnost prosadit se,
  • pocity prázdnosti, nenacházení smyslu života,
  • problémy při komunikaci a vztazích s lidmi,
  • pokud trpíte studem, strachem, trémou,
  • podpora v těžkých životních situacích (např. úmrtí blízkého člověka, rozchod partnerů, ztráta či změna zaměstnání),
  • sebepoznání, rozvoj osobnosti, kreativity a vnitřní svobody.

Jak život běží, dostáváme se do různých situací, které je nutné řešit. Každého z nás čas od času trápí určitý druh problému, někteří trpí svými problémy celý svůj dosavadní život a neumí si s nimi poradit. Není důvod trápit se déle, nemusíte mít žádné zábrany obrátit se na odborníka, který vám pomůže vaši situaci pořešit, od toho tady je. Po určitém počtu setkání přichází na řadu zhodnocení dosavadních pokroků a výsledků. Klient samozřejmě může kdykoli svoji terapii přerušit nebo ukončit.

Koučování pro rozvoj profesního života

Koučování je na rozdíl od psychoterapie a poradenství vyloženě zaměřeno na pracovní oblast. Pomocí kouče rozvíjíte svůj pracovní potenciál, abyste v práci dosahovali lepších výsledků a pěkně zazářili. Díky správnému koučování se vyhnete syndromu vyhoření a také dokážete zlepšit své vztahy na pracovišti – se svými kolegy, podřízenými či nadřízenými.

Kdo je kouč?

Kouč působí jako váš rovnocenný partner a pomáhá vám ujasnit si motivaci a neztrácet ji ze zřetele. Pomáhá vám nalézat možnosti, které nevnímáte, které jsou pro vás skryté, zapomenuté, nebo si je neuvědomujete. Ty, které jsou ve vás a kolem vás. Kouč vás naučí lépe vnímat realitu a odlišit ji od vašich subjektivních představ. Koučink vám ukáže, jak vystoupit z rozjetého vlaku, ze začarovaných kruhů, ve kterých se nacházíme kvůli našim zvykům, návykům či závislostem. Odpoutává nás od jednostranného myšlení a pomáhá opustit navyklé vzorce myšlení a zaujímat nové postoje a úhly pohledu.

Výklad snů

K čemu je výklad snů dobrý a jak by vám mohl pomoci ve vašem životě? Jde o to, že naše sny jsou zakotveny v našem reálném životě a vážou se na naše skutečné prožitky. Pro správný výklad snů se sny klasifikují do několika oblastí. Může se jednat o tzv. tematické neboli situační sny, které souvisejí s naším bezprostředním současným životem. Centrální sny už zabírají delší časové rozpětí a širší souvislosti. Mluvíme tady o traumatických snech, o snech, které se týkají přechodu v životních etapách či situacích, o snech bilančních, které mapují určitý životní úsek a další druhy snů. Vykladač vám též dokáže objasnit váš osudový sen, který vyjadřuje váš osudový směr, významné volby a skutky na vaší životní pouti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10644 (magazin-zdravi.cz#10226)


Přidat komentář