Prodej bylinek a bylinných přípravků, léčitelství

Vyzkoušejte namísto léků užívání bylinek. Bylinná léčba vám může pomoci s mnoha problémy, mezi které patří také boj s váhou nebo migréna. Bylinky je možné užívat ve formě kapalné, jako např. čaje nebo bylinné sirupy.

V dnešní uspěchané době chtějí lidé své problémy vyřešit vždy co nejrychleji. Bolí nás hlava, záda, břicho, vše řešíme polykáním pilulek. Na každý problém bereme jiné prášky a zapomínáme na to, že čistá příroda nám v mnohých případech může pomoci daleko více než chemie v pilulkách.

Účinky léčivých rostlin jsou známé už po dlouhou dobu. Právě čistá příroda nám může pomoci nejlépe. Rostlinná léčba pomáhala lidem k utišení bolesti a k uzdravení. Ve starém Řecku doporučoval Hippokrates, aby lidé konzumovali co nejvíce chřestu a česneku kvůli jejich močopudným schopnostem, jako hypnotikum doporučoval Hippokrates mák a listy vrby měly sloužit ke snížení horečky a bolesti. Ve středověku to byly především ženy, které se zajímaly o rostlinnou léčbu. Tehdejší doba ovlivněna křesťanstvím však pro jejich schopnosti a znalosti neměla příliš velké pochopení, a tak nebyli výjimkou, že byly tyto ženy často označovány za čarodějnice a upalovány. V renesanci jsou snahy o výrobu elixíru z léčivých rostlin a v 19. století se začíná rozvíjet výzkum v oblasti chemie.

bylinky

Bylinky jsou léčivé rostliny s velkým využitím. Bylinky mají vliv na naše zdraví, krásu a také psychickou pohodu. Bylinky je možné zakoupit ve formě sušené, kapalné, samostatně nebo ve směsi. Bylinné výrobky můžeme nakupovat v bylinkářství, lékárnách, obchodech se zdravou výživou, v supermarketech a také na internetu.

Bylinné čaje

Bylinné čaje si můžete zakoupit ve formě směsi nebo také mohou být vyrobené pouze z jednoho druhu bylin. Bylinné čaje jsou výborné pro detoxikaci organismu, hubnutí, trávení. Bylinné čaje vám mohou pomoci při boji s nachlazením. Každá bylinka má své specifické účinky. Heřmánek se používá v okamžiku, kdy máte trávicí potíže nebo potřebujete zklidnit nervy. Když jste nachlazení nebo máte chřipku, popíjejte čaj z květu černého bezu. Když vás trápí nadýmání, jistě vám pomůže fenyklový čaj. Na podrážděné nervy a uklidnění je skvělá meduňka. Šípkový čaj, který je bohatý na vitamín C se užívá jako prevence před nachlazením. Když často bojujete se záněty horních cest dýchacích, pomůže vám čaj kopřivový, který také snižuje hladinu krevního cukru a podporuje metabolismu.

Bylinné sirupy

Výbornou prevencí před různými onemocněními nebo podporou jejich léčby se mohou stát také bylinné sirupy. Bylinné sirupy se vyrábí z pampelišek, černého bezu, máty, mateřídoušky a mnoha jiných bylin. Maximálního účinku dosáhnete, když si budete přidávat bylinné sirupy do čaje. Bylinné sirupy mohou dokonce nahradit užívání léků (to však neplatí ve všech případech).** Bylinné sirupy** zakoupíte v lékárnách, obchodech se zdravou výživou, internetových obchodech. Také vy sami se můžete pustit do výroby bylinného sirupu. Každý bylinný sirup má své specifické účinky a je vhodný k léčbě jiných onemocnění. Pojďme se nyní podívat na účinky jednotlivých sirupů.

zázvorový sirup

Zázvorový sirup pomůže osobám s pálením žáhy. Na střevní bakterie, plísně a podporu trávení je vhodný sirup tymiánový. Proti průjmu můžete bojovat se sirupem borůvkovým. Na dobrý spánek a deprese se hodí sirup meduňkový. Rakytníkový sirup je účinný na kloubní potíže. Kašle se zbavíte se sirupem jitrocelovým. Posílit koncentraci a zabránit nadměrnému pocení můžete s pomocí sirupu vyrobeného ze šalvěje.

Léčivé bylinky a boj s nadváhou

Také v boji s nadváhou nám mohou pomoci bylinky. K našemu tělu bude jistě tento způsob šetrnější než braní léků, které nám doporučují výrobci v reklamách. Například bazalka urychluje trávení a zbavuje tělo toxických látek. Bazalka má také dobrý vliv na nervy a zlepší vám náladu. Estragon urychluje metabolismus kvůli svým močopudným účinkům. Odvar z estragonu může také ženám pomoci při menstruačních bolestech. Oregano podobně jako bazalka urychluje trávení. Odvar z oregana slouží k uvolnění nosních dutin a pomáhá při nachlazení a poruchách spánku. Dále také pažitka podporuje trávení a spalování kalorií. S pažitkou můžete bojovat proti jarní únavě. Pelyněk výborně zahání chuť na sladká jídla. Nálev z pelyňku je také vhodný pro unavené nohy. Spalovat tuky vám také pomůže petržel. Petržel pomáhá také na unavené oči. Na spalování tuků je také dobrá řeřicha, navozuje pocit sytosti a brzdí hlad. Šalvěj bude brzdit vaší chuť na jídlo.

Léčivé bylinky a bolesti hlavy

Migrény nám mohou velmi znepříjemnit život. Zkusme se tohoto problému zbavit s pomocí bylinek. Zkuste např. levanduli. Levandule mírní bolest hlavy už jen tím, že nasáváte její vůni. Také můžete vyzkoušet potírání spánku levandulovým odvarem nebo pití čaje levandule a kozlíku lékařského. Ve chvílích nervového napětí vám může pomoci čaj z kozlíku lékařského. Nálev z majoránky zahraní můžete přidat do koupele nebo si s ním potírat spánky. Vyzkoušet můžete také listy řimbaby. Listy se mohou přidávat do salátů nebo se suší a je z nich možné vařit čaj. Zjistilo se, že tři listy řimbaby denně snižují bolesti hlavy až o 70%. Účinně bojovat s migrénou můžete také pomocí aromaterapie. K aromaterapii vyzkoušejte např. olej z eukalyptu, levanduli, heřmánek, růži, mátu, meduňku, citrón nebo modřín. Olejíčky je možní přidávat do aroma lamp, přímo je inhalovat nebo přidávat do koupele. Aromaterapie posiluje rovnováhu organismu po fyzické a psychické stránce. Éterický olej můžeme použít k masážím, ke koupeli nebo k inhalaci (inhalace velmi pomáhá při zánětech vedlejších nosních dutin).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10647 (magazin-zdravi.cz#10237)


Přidat komentář