Přístrojová a ruční lymfodrenáž - okres Rakovník

Lymfatické masáže jsou hitem poslední doby. Nejenže jsou užitečné v rámci kosmetického a estetického hlediska, ale především se uplatňují i v lékařství. Jejich hlavním cílem je odbourání nesympatické celulitidy. Chcete je vyzkoušet i Vy? Směle do toho!

Každá druhá žena trpí** celulitidou**, stěžuje si na** oteklé končetiny, povadlou kůži a křečové žíly**. Možná jste někde četla o** účincích lymfodrenáží**. Pokud jste doteď na pochybách a nemáte chuť svěřit se odborníkům v oblasti lymfomasáží, v následujícím článku Vás přesvědčíme, že Vás tato metoda zaručeně chytne.

Co je to lymfodrenáž?

Lymfodrenáž jako taková pomáhá odlehčení lymfatického systému. Je účinným** ošetřením otoků, celulitidy a pokožky**. Jedná se o tzv. fyzioterapeutickou proceduru, která** dokáže rozproudit lymfu a zároveň zlepšit celkovou regeneraci** a imunitu organismu člověka. Pravidelná terapie může výrazně zlepšit fyzickou kondici, a to až o 15%. Provádí se několika způsoby - manuálně, přístrojově a pomocí kompresní bandáže. Lymfatická masáž však není zdravotní technikou, kterou může provádět každý. Vždy se obraťte na školené maséry a kosmetičky.

Lymfodrenáž má velmi příjemné uklidňující a uvolňující účinky, které pocítíte téměř okamžitě. Je to klidná a sympatická masáž, při které se nepoužívají, ač Vás to možná překvapí, žádné speciální oleje ani krémy. Některé salony však mohou pracovat s pudrem.

Jak lymfodrenáže pomáhají?

Nejenže tyto masáže stimulují činnost mízovodů, dokáží i jiné zázraky.

  • obnovují průchod lymfy v opravdu kritických místech
  • odvádějí škodliviny z organismu
  • odbourávají celulitidu, ničí stres, uvolňují svalové napětí a pocit těžkých nohou
  • napomáhají odvodnění končetin a výrazně zlepšují elasticitu pokožky

Mimojiné Vám masáže pomohou zmírnit bolesti kloubů a páteře, zpevní Vaše bříško po porodu a celkově zrychlí metabolismus, díky kterému začne Vaše tělo bojovat s nadváhou. Lymfodrenáže jsou vhodné také pro aktivní sportovce, kteří potřebují uklidnit svalstvo po větší sportovní námaze nebo se rehabilitují. Pokud poslední dobou cítíte, že jsou Vaše nohy více zatěžovány, lymfatická masáž je to pravé pro Vás.

Manuální lymfodrenáž

Jedná se zde o** velmi jemnou masážní techniku** se speciálními hmaty a dotyky na styl "hlazení". Tento typ** lymfodrenáže** se vždy provádí na suchou pokožku. Můžeme ji využít na několika partiích našeho těla, např. na krk, obličej, horní a dolní končetiny, bedra a záda. Manuální lymfodrenáž je výborná pro odbourání celulitidy, proti migrénám, otokům a detoxikaci. Celková délka masáže závisí od části masírované oblasti a stojí od 400-1200 Kč, záleží na studiu a na jakou část těla je aplikována.** Doporučujeme alespoň 10 návštěv,** kdy první dvě masáže budete absolvovat v jednom týdnu a ty následující vždy 1x po jednom týdnu.

Po ošetření se může stát, že se zvýší vyměšování dutiny nosní a sliznic. Jistě zaznamenáte i větší potřebu tekutin a jídla. Může se dostavit i pocit sucha v ústech. Je nutné vyvarovat se v den plánované masáže větší fyzické zátěže, opalování v soláriu a sauny. Rozhodně se na pár dní vzdejte alkoholu, černého čaje a kávy. Denně vypijte min. 2 litry čisté vody s citronem.

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž je vhodná doplňková terapie, která při správném používání podpoří účinky manuální lymfodrenáže.

Části Vašeho těla budou při této masáži navlečeny do speciálních návleků, které na ošetřované partie vyvíjí určitý tlak, nabývající na intenzitě. Je velmi důležité říct svému masérovi, pokud Vám bude celá masáž nepříjemná nebo pokud Vás bude bolet. Terapie musí být příjemná a bezbolestná. Přístroj většinou obsahuje několik modulů, které pomáhají celému procesu masáže (tříselný, lymfatický, kombinovaný, intenzivní a fyziologický). Lymfatické přístroje jsou určeny každému klientovi na míru. Cena přístrojové masáže je výhodnější oproti manuální. Jedna návštěva Vás výjde cca na 300-500 Kč a trvá cca 45 - 60 minut. I tady je vhodné absolvovat alespoň 8-10 kúr 2x týdně, aby stál celkový výsledek za to a narušená tuková vrstva měla větší tendenci k odbourávání.

Lymfodrenáže nejsou vhodné pro každého

Masáže Vám mohou být odepřeny v případě, že trpíte srdečním a kožním onemocněním, vlastníte jakýkoliv tělní implantát a také pokud jste onemocnění rakovinou a epilepsií. Při těhotenství se lymfodrenáže nedoporučují v trimestru, poté, pokud budoucí maminka nemá žádné zdravotní potíže, ale trpí například otokem nohou, je lymfodrenáž vhodná.

Velmi důležitým pravidlem, pokud chcete masážní terapie podstoupit, je pitný režim. Káva, alkohol a slazené šťávy nepřipadají v úvahu. Před, během i po terapii je nutno vypít alespoň 2-3 litry čisté vody, nejlépe s citronem, který slouží k dobré detoxikaci organismu. Vhodné jsou i ananasové a grepové džusy. Ty pomáhají v boji s celulitidou!

Masáže lávovými kameny

Udělali jsme společně něco pro své tělo a nyní je na řadě odpočinek. Co takhle nechat se hýčkat masáží lávovými kameny? Že to neznáte?

Tenhle speciální druh masáže byl využíván již v minulosti, kdy se horké kameny přikládaly na bolestivé části těla. Lidé tenkrát věřili, že kameny mají svou duši a že mají ten dar odstranit bolest.

Lávové kameny mají silnou energickou vibraci. Používají se zároveň s voňavými masážními oleji, které navodí příjemnou atmosféru během celé relaxace. Masáž Vás dokáže zbavit nechtěného tlaku v zádech a pomáhá k uvolnění celého svalstva, tím že jej prohřeje. Teplo kamenů odstraňuje bloky meridánů a stimuluje krevní oběh.** Masáž lávovými kameny** je vhodná pro každého, kromě těhotných žen, a je výborná po náročném namáhavém dni. Dokáže pozitivně ovlivnit problémy s migrénou, což ocení každá žena. Délka celé masáže trvá přibližně 60 minut a je prováděna celoročně. Můžete ji darovat ve formě dárkového poukazu i svému partnerovi, protože i muži potřebují relaxovat a odpočívat. Uvidíte, že ho jistě milým dárkem potěšíte!

Ať už se rozhodnete pro lymfodrenáže či klasické masáže, vězte, že hýčkaní a relaxace ve Vás probudí novou radost ze života. Je krásné probudit se ráno plná elánu a těšit se na to, co přijde. Náročný den zažije každý z nás, důležité je ho přežít. I ten nejhorší den jednou skončí, nezapomeňte! Co ho takhle završit příjemnou dávkou uklidňující masáže?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10602 (magazin-zdravi.cz#9980)


Přidat komentář