Potravinové doplňky z Aloe Vera

Až se dozvíte o všech účincích látky Aloe Vera, budete ji skutečně považovat za kouzelnou. Aloe Vera působí pozitivně na lidskou pokožku, zažívací systém, urychluje hojení, a to ještě zdaleka není vše.

Už před tisíci lety začali používat egyptští lékaři výtažky z listů Aloe Vera. Tuto rostlinu v Egyptě dokonce označovali za rostlinu nesmrtelnosti. Aloe Vera doprovázela také faraony na jejich poslední cestě. Domovem této rostliny je mys Dobré naděje. Na účinky této rostliny se nezapomnělo a i dnes lidé využívají jejich léčebných schopností.

duzina z aloe vera

Rozhodněte se pravidelně pít nápoje z Aloe Vera na základě protizánětlivých vlastností této rostliny (Aloe Vera obsahuje 12 přírodních látek s protizánětlivými účinky). Aloe Vera mí vliv na správnou funkci pohybového ústrojí. Pravidelné pité nápojů z Aloe Vera vám dodá potřebné vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C a E a také kyselinu listovou a niacin. Aloe Vera vám dále může poskytnout denní dávku minerálních látek. V Aloe Vera najdete následující minerální látky: vápník, hořčík, mangan, měď a zinek. Aloe Vera pomáhá při obnově kolagenu a elastinu. Pomůže vám tak k udržení zdravé pokožky. V případě, že budete vaší pokožce každodenně dopřávat živiny z Aloe Vera, zabráníte tak jejímu stárnutí. Tato rostlina má také příznivý vliv na redukci tělesné váhy a přísun energie. Při pravidelném užívání Aloe Vera pročišťuje trávicí systém. Přípravky z Aloe Vera vám pomohou posílit váš imunitní systém, podpoří vaše zdravé trávení, tlumí bolesti a mají také pozitivní vliv na dentální hygienu. Tato rostlina má skutečně blahodárný vliv na lidský organismus.

 

Co je to Aloe Vera

Aloe Vera je suchomilná, sukulentní rostlina s masitými na okraji zubatými listy. V listech některých druhů Aloe Vera jsou obsaženy sekreční buňky, které produkují léčivé látky. Původem je tato rostlina z Afriky a Středomoří.

Aloe Vera zahrnuje asi 200 různých druhů, které rostou v subtropickém a tropickém pásmu. Za nejkvalitnější druh s největšími účinky na lidské zdraví je považován Aloe Vera Barbadensis Miller. Aloe Vera obsahuje více než 200 významných složek, mezi které patří vitamíny, minerály, enzymy, aminokyseliny, cukry, saponiny, ligniny a mnohé další látky.

Jak Aloe Vera léčí

Hlavní léčebnou složkou Aloe Vera je gel a šťáva z listů. Gel a šťáva se používá ve formě sušené, konzervované nebo čerstvé. Aloe Vera dokáže proniknout pokožkou a působí tak i zevnitř těla. Aloe Vera tak dokáže účinně hojit spáleniny, řezné rány, oděrky. Gel Aloe Vera působí jako přírodní čistič. Aloe Vera působí jako anestetikum, zmírňuje bolest ve svalech, kloubech atd. tato látka působí proti svědění, redukuje krvácení, sráží teplotu zanícených částí těla, působí protizánětlivě. Aloe Vera velmi dobře hydratuje pokožku, dodá vlhkost všem vrstvám kůže. Tato rostlina dále zvyšuje normální buněčné množení a tím urychluje hojivý proces. Aloe Vera roztahuje kapiláry a rozbíjí a stravuje mrtvou tkáň. Aloe Vera je velmi prospěšná pro tělo a kůži, dodává, vitamíny, minerály, sacharidy, enzymy a aminokyseliny. Výtažky z Aloe Vera se pokládají za nejúčinnější přírodní detoxikační prostředek 3. tisíciletí.

Kdy Aloe Vera použít

Vyzkoušejte léčivé** účinky rostliny Aloe Vera**. Když vás trápí zánětlivé stavy, žaludeční nebo dvanácterníkové vředy. Látka je účinná na poruchy střevní činnosti, poruchy správného příjmu vitamínů a minerálů, syndrom přecitlivělého střeva, vředy tračníku, potravinové alergie nebo atopický ekzém. Aloe Vera vám pomůže, když vás trápí jaterní problémy, poruchy látkové výměny, snížení imunity, časté virové infekce, mykózy a kožní problémy. K vnějšímu použití se Aloe Vera aplikuje u popálenin, poranění u diabetiků, na vysušenou pokožku. Také je účinná proti lupům a akné. Antibakteriální účinky Aloe Vera slouží k léčení infekcí dutiny ústní, svědění konečníku nebo artritidě a revmatickým zánětům kloubů. Dejte si však pozor na nedokonale zpracovanou šťávu z Aloe Vera, která může mít projímavé účinky. Když se objeví křeče a oblasti v oblasti břicha je dobré přestat šťávu užívat.

šťáva z aloe vera

Produkty z Aloe Vera

Z Aloe Vera si můžete nakoupit různé produkty. Z této látky se vyrábí např. gel Aloe Vera. Aloe Vera gel se získává z dužiny listů. Pití aloe Vera gelu příznivě působí na lidské zdraví, potlačuje příznaky chorob.

Z Aloe Vera se také vyrábí celá řada kosmetických přípravků. Používat můžete pleťovou kosmetiku, tělovou kosmetiku, vlasovou kosmetiku nebo opalovací přípravky. Výrobky Aloe Vera jsou také určené pro děti. Péče pro děti s 35 % obsahem Aloe Vera poskytuje dětské pokožce vlhkost a pružnost. Užívat můžete také doplňky stravy z Aloe Vera.

Šťávy z Aloe Vera

K posílení zdraví můžete užívat šťávy z Aloe Vera. Dospělým osobám se doporučuje popíjet 100 % šťávy z Aloe Vera v množství 25 – 50 ml denně. Šťávu z Aloe Vera můžete nakupovat např. v lékárnách ve formě tekuté nebo také ve formě tablet. Šťáva z Aloe Vera pomáhá při zažívacích potížích (chronické zácpě, průjmu nebo pálení žáhy). Šťáva z Aloe Vera pomáhá při detoxikaci organismu a neutralizuje nadměrnou žaludeční kyselost. Aloe Vera působí také pozitivně na problémy se slinivkou a podporuje vylučování žluče. Poslední výzkumy poukazují také, že rostlina Aloe Vera působí pozitivně u nádorových onemocnění a nespecifických zánětů střev.

Jak vyrobit džus z Aloe Vera

Připravte si doma sami džus z Aloe Vera. Dužinu z listů Aloe Vera rozmixujte spolu s medem, pomerančovým džusem a neochucenou minerálkou. K přípravě tohoto nápoje si přichystejte 100 g dužiny Aloe Vera, 300 ml pomerančového džusu, 200 mp minerální vody bez bublinek a 2 – 3 lžíce medu. Listy z Aloe Vera zbavte venkovní části listu, tímto získáte vnitřní dužinu. Do mixéru vložte dužinu a med. Přilijte pomerančový džus a minerální vodu. Poté vše důkladně promixujte a můžete popíjet vlastní Aloe Vera nápoj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10648 (magazin-zdravi.cz#10239)


Přidat komentář