Péče o nohy

Při pěstění svého těla se lidé často zaměřují hlavně na obličej, protože ten je jakýmsi středobodem naší krásy. Ovšem nohy si též zaslouží zvýšenou pozornost. Nohy nás nosí celý život.

Proč pečovat o nohy?

Péči si samozřejmě zaslouží celé naše tělo, ale spousta lidí zapomíná, že třeba i nohy jsou leckdy vidět stejně jako tvář. Například žena by asi ven nevyšla jen s jedním namalovaným okem, oprýskaný lak na nehtech, přebytečná kůžička nebo nestejnoměrné nehty se často na nohou objeví. Horší to je ještě se vzhledem nehtů na nohou a vůbec s celkovým stavem chodidla. Někdy až nevzhledně přerostlé nehty a zatvrdlá kůže nevypadají zrovna vábně v sandálech, které mohou být velmi přepychové. Mějte ale na paměti, že ruce jsou velmi často středem pozornosti. Když někomu při obchodním či jiném jednání podáváte ruku, když podepisujete smlouvy nebo provádíte jinou obdobnou činnost, tak na ruce se vám protistrana zaměří. V případě nohou je zase nejen z estetického hlediska výhodnější mít jemnou kůži, která nebolí při každém kroku. Pokud máte tedy problémy s péčí o nohy, tak si zajděte na pedikúru a domácí pěstění pak už zvládnete hravě.

Péče o nohy – pedikúra

Mokrá pedikúra ta se provádí tak, že se nohy nejprve namočí ve vodní lázni s různými přísadami, které pokožku změkčí. Tento proces trvá asi čtvrt hodiny. Poté pedikérka nohy osuší a začne přebytečnou kůži odstraňovat žiletkou nebo skalpelem, přičemž si počíná samozřejmě velmi opatrně, aby vás neřízla. Po celém procesu se vám pokožka ještě zbrousí, aby byla rovnoměrná.

Následně se provádí klasická pedikúra, jako je péče o nehty, což je stříhání i zapilování a lakování, aby i nehty na nohou vypadaly pěstěně. Rovněž se může využít i různého zábalu, masáže nebo natření krémem, protože změkčená pokožka lépe přijímá živiny.

Protože jsme zmínili mokrou pedikúru, tak jistě budete tápat, zda existuje i její suchá varianta. Ano, existuje a jedná se o novější obdobu této služby. Suchá pedikúra se provádí za sucha, přičemž se přebytečná kůže odstraňuje bruskou. Oproti té mokré má tu výhodu, že ji lze provádět i při plísních nohou.

Péče o nohy doma

I doma si můžete provádět péči o pokožku nohou. Klasicky si lidé pořizují pemzy nebo škrabky a pilníky, kterými obrušují kůži na chodidlech. V některých případech to ale nestačí, a proto i zde je možnost koupit si domů speciální nástavec, ve kterém je žiletka. Při manipulaci si ale počínejte velmi opatrně. Jednak před prvním použitím každé žiletky opatrně vyzkoušejte její ostrost, protože ta se od kusu může lišit. Jemně klouzejte po povrchu kůže a raději obrušujte vícekrát než najednou, abyste se neřízli. Až budete mít odstraněnou přebytečnou kůži, tak je dobré ji vyhladit pemzou nebo pilníkem, aby nevypadala „okousaně" Rovněž vám nikdo nebrání, abyste si doma dělali různé zábaly a kúry.

Například zahřátý olivový olej s příměsí mléka, do nějž si ponoříte nohy asi na 20 minut je nejen vhodný na pokožku nohou ale i rukou. Pro zjemnění kůže pak používejte speciální krémy a jestli máte problém se zápachem nohou, tak používejte krémy s parfemací. A pokud se cítíte někdy tzv. uchození, tak osvěžte nohy krémem s příměsi mentolu nebo máty, který nohy osvěží.

Péče o nohy není nijak náročná, jen by měla být pravidelná. Tím dosáhnete nejen pěstěného vzhledu, ale i zdraví, což eliminuje různá omezení, které byste měli v případě různých plísní, kuřích ok a jiných obtíží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10587 (magazin-zdravi.cz#9869)


Přidat komentář