Ortopedické matrace a ložnice z masivu

Spánek je nejdůležitějším faktorem pro úspěšné fungování během dne. Odpočinek totiž vede k větší koncentraci a pokud nejste rozlámání z nekvalitní matrace, tak budete mít i lepší fyzičku.

Proč je odpočinek důležitý?

Jsou lidé, kterým stačí spánek trvající jen pár hodin, ale pak jsou tací, kteří potřebují alespoň tu klasickou osmihodinovou fázi, aby nabrali síly na další den. Není to dáno leností, každý má jiné potřeby a není vyloučeno, že ti, kteří moc nespí, se v pozdějším věku nebudou potýkat s únavovým syndromem či jinými problémy. Základem kvalitního spánku je ovšem prostředí, v jakém uleháte a odpočíváte. Jedním ze zásadních faktorů je pak kvalitní matrace, která je nejen komfortní, ale rovněž vám nedeformuje páteř, tudíž netrpíte bolestmi a únavou. Ortopedické matrace jsou tak nezbytnou výbavou každé postele. Jedná se zde o investici, která se vám bohatě vrátí nejen finančně, ale i zdravotně, což je ještě více důležité.

Neopomínejte ale ani ložnici či nábytek samotný. Prostředí, ve kterém žijete, ve vás rovněž formuje určitou náladu. Dopřejte si komfort a pohodlí, kdy vám bude nejen příjemně, ale rovněž uděláte i něco pro své zdraví.

Ortopedické matrace

Matraci budete mít na dlouho, proto pečlivě vybírejte, jakou si zakoupíte. Využijte znalostí personálu obchodu a zhodnoťte vaše zdravotní problémy nebo rodinné dispozice.

Ortopedické matrace – výběr

Až budete vybírat matraci, tak se dívejte především na to, jak se přizpůsobuje tvaru vašeho těla. Dále pak pracujte s tím, jak je schopna udržet teplo, zda je odolná vůči vlhkosti. Protože si kupujete dlouhodoběji trvající produkt, tak se jej nebojte vyzkoušet. V showroomech obchodů je běžné, že lidé ulehají do postelí a sedají na křesla či pohovky. Díky tomu poznáte, jak se vám matrace přizpůsobí, což záleží např. na hmotnosti vašeho těla. Co se týká velikosti, tak si vyberte vámi vybranou pohodlnou délku a šířku, všeobecně se uvádí, že tak přebytek 20 cm nad vaši výšku je přijatelný.

Dalším faktorem je výběr materiálu. Matrace má jádro, které může být z pružin, ale zde se jedná o riziko, že se zde budou udržovat různí parazité. Nehledě na to, že pružiny se časem opotřebují, a když nebude jiný problém, tak budou vrzat. Existují proto** latexové matrace**, polyuretanové nebo viskoelastické pěny. Posledně jmenované jsou asi nejpopulárnější, protože jsou pohodlné, kopírují tvar těla a nikde vás nic netlačí. Jsou hygienické, prodyšné a páteři či svalům poskytují ideální ortopedickou i anatomickou oporu během spánku. Nabízí se rovněž i výběr potahu matrace. Nejen pro** alergiky** je nejvhodnější přírodní surovina (mořské řasy, kukuřice, sója, bambus apod.), které vás nijak nedráždí a při spánku jsou velmi příjemné.

Ortopedické matrace – tipy

Vybírejte nejen matraci pro sebe, ale pokud sdílíte lože s partnerem, tak i on by měl mít svoji matraci. Tu můžete mít každý zvlášť, ale stejně tak lze zakoupit matraci pro dvojlůžko.

Pokud chcete opravdu příjemný a luxusní pocit při spánku, tak zkuste hedvábí nebo biokvalitu, kdy vám bude příjemně a ráno se probudíte svěží.

Ortopedické matrace – koupě matrace

Jak již bylo zmíněno, showroomy nabízejí množství matrací, které si spolu s jiným nábytkem můžete doslova osahat. Rozhodně nedejte na doporučení známých, protože anatomie vašich přátel nemusí být totožná s tou vaší. Obslužný personál vám pomůže s výběrem matrace, tudíž si nechte poradit.

Až budete ležet na zádech, tak vaše páteř by měla být v optimální poloze. Informujte se o záruce na matraci, vyplatí se vám vědět, jakou životnost má.

Matrace kupujte jen u specializovaných distributorů, kteří vám pomohou s výběrem a zajistí kvalitu produktu.

Ložnicové sestavy

Můžete vybírat z klasických interiérových kousků, které jsou přímo od dodavatele. Preciznost a zpracování menších firem vám zajistí, že se nebude jednat o sériovou výrobu, která mnohdy nejen, že nevydrží, ale při případném poškození nejde ani spravit. Navíc nebudete mít nábytek, který vlastní polovina vašich přátel.

Nábytek na míru

Jeho výhodou je, že se rozměrově přizpůsobí vám. Např. lidé s dlouhýma nohama často řeší problém krátkých křesel nebo pohovek, a tak je pro ně lepší si nechat vyrobit nábytek na míru. Nepodstatnou část pak tvoří i dezén nábytku, kdy vizuál vás více charakterizuje. Pokud máte rádi netypické tvary, tak si pořiďte excentrický nábytek, inklinujete-li k východním kulturám, tak si pořiďte taburety, pohodlné pohovky a spousty potahů a přehozů.

Ratanový nábytek z Malajsie

Ratan je sám osobě velmi oblíbeným kouskem interiéru a malajské dálky zase zavání exotikou. Jen si vzpomeňte na scenérii u průzračné oázy, kdy lidé popíjející koktejl z kokosu sedí výhradně v** ratanovém křesílku u ratanového stolku**. Pořiďte si tento kousek nábytku i k vám domů. Můžete jej využít jak domů, kde vám jej zastoupí různé poličky nebo proutěné koše. Lze jej dát ale i ven na terasu, což je rozhodně příhodnější alternativa než umělý zahradní nábytek.

Sedací soupravy

Sedací soupravy jsou rovněž velmi oblíbenou součástí interiéru. Nebojte se hrát si s barvami, jen zvažte praktičnost. Pokud máte malé děti nebo neposedná zvířata, tak se vyhněte světlým odstínům a pro jistotu vybírejte rovnou i přehozy, které můžete v případě znečištění vyprat.

Výběr interiérového nábytku není jednoduchou záležitostí. Mějte na paměti, že nábytek vám vydrží dlouho, proto investujte do kvality a pro jistotu, jestli váháte, volte nadčasovost vzhledu.

Co se týká ortopedických, tak se řiďte výše zmíněnými pokyny. Na matraci odpočíváte a jste-li s ní v těsném kontaktu, formuje se vaše fyziognomie a rovněž vdechujete všechny složky, které matrace vydává. Proto vybírejte kvalitu, která je komfortní, pohodlná a zdravotně nezávadná.

Nebojte se jednotlivé kousky zkoušet v showroomu. Od toho tyto předváděcí místnosti jsou. Lehejte si z boku na bok, trošku se zahoupejte apod. Samozřejmě, že není vhodné nábytek ušpinit nebo na něm skákat, ale jinak opravdu vyzkoušejte nábytek ze všech stran. Co se týká matrací, tak pokud se vám zdá tvrdá nebo měkká a nejste si jisti správností, tak zkuste mezi bedra a matraci vsunout dlaň. Jestli ji prosunete je matrace tvrdá, když se zaboříte, je měkká. Pamatujte, že to je důležité nejen pro vaše záda a svaly, ale pokud jste rozlámaní a nevyspalí, tak v práci podáváte minimální výkon.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10589 (magazin-zdravi.cz#9879)


Přidat komentář