Ordinační a domácí bělení - Liberec a okolí

Rozhodnete-li se pro bělení zubů, můžete si vybrat ze dvou způsobů. Prvním z nich je bělení zubů podstoupit u lékaře a druhým způsobem je vybělit si zuby v pohodlí Vašeho domova za postupných kontrol stomatologa.

O zuby bychom měli pečovat co nejlépe, neboť ti z nás, kteří vědí, jak zuby bolí, dělají vše pro to, aby se této bolesti vyhnuli. Čištění zubů je velmi důležitou záležitostí, a proto bychom k tomu měli také podle toho přistupovat. Pravidelnost čištění zubů je nejdůležitější v péči o ně.

Někteří lidé mají krásné zuby od přírody a tak jim nedá moc práce si je udržet krásně zdravé a zářivé po dlouhou dobu. A na druhou stranu jsou zde také lidé, kteří mají se svými zuby neustálé problémy a péče o ně je velkým utrpením.

Ordinační bělení zubů

ordinačnímu bělení zubů patří zejména technologie laserového bělení, která je velmi šetrná, bezpečná a jednou z nejúčinnějších metod. Díky této revoluční technologii a gelu, který je připraven přesně podle patentově chráněné receptury, lze získat zářivě bílé zuby již během 30 minut.

Každý z nás měl v dětství dokonalé a zdravé zuby, které se postupem času zabarvují. K zabarvení zubů dochází také díky tabáku, některým lékům a kávě, čaji nebo vínu apod. Jak stárneme, postupují barevné skvrny stále hlouběji do struktury zubů. Díky této metodě lze odstranit skvrny nejen z povrchu zubů, ale i z jejich interní struktury. Rovněž klinické studie prokazují, že je laser díky studenému modrému světlu nejúčinnější metodou bělení zubů a to zcela bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Celý proces probíhá díky speciální tekutině, čímž dochází k velmi rychlé oxidaci celého povrchu zubů a tím je zaručeno, že během jedné procedury navrátíte Vašim zubům zářivý lesk a neodolatelnou bělost.

Domácí bělení zubů

Metoda domácího bělení zubů je relativně levná a běžně dostupná. Pokud je ještě navíc tato metoda řízená zubním lékařem, skrývá v sobě spoustu výhod. Domácí bělení zubů je velmi oblíbeným způsobem bělení zubů. Zuby si bělíte sami v pohodlí domova, ale zubní lékař Vám kontroluje stav bělení a možné vedlejší reakce, které lze u tohoto způsobu bělení očekávat.

Mylná představa je ta, že Vám domácí bělení pomůže se vším. Před samotným bělením je potřeba navštívit stomatologa, který s Vámi probere také pár faktů. Jasné je, že problematiku výplní, faset, korunek, můstků apod. domácí bělení nevyřeší. Jejich odstín prostě bělícími prostředky nezměníte. Pokud se navíc rozhodnete, že je chcete vyměnit za nové, počítejte s tím, že Vás tato výměna vyjde daleko dráž, než stojí samotné bělení zubů.

Jak domácí bělení zubů probíhá?

Prostředek s bělícím gelem je nutno nanášet na vyčištěné zuby, což je nejčastěji večer před spaním. Celková doba bělení je závislá na tom, jak moc zabarvené zuby máte a co jejich zabarvení zapříčinilo. Běžně je však potřeba počítat s tím, že požadovaného odstínu dosáhneme za dobu tří týdnů.

Jak je potřeba při bělení zubů postupovat?

K tomu, aby bylo domácí bělení zubů účinné, je potřeba užívat nosič s gelem minimálně dvě hodiny při každém bělení. V době, kdy si zuby bělíme je možno čistit si zuby tak, jak jsme byli zvyklí před tím. Zuby je možno bělit pouze 1x denně, neboť používali byste bělení častěji mohlo by to způsobit prudký nárůst citlivosti chrupu a tím by se celý proces bělení ještě prodloužil. V době, kdy máte nasazen nosič pro bělení zubů nesmíte jíst ani pít. Během procesu bělení zubů což je zhruba 3-4 týdny je potřeba se vyhýbat silně barvícím jídlům a tekutinám, jako jsou kola, čaj, káva, cigarety, červené víno, džus apod.

Proč zvolit zrovna domácí bělení zubů?

Domácí bělení je metoda bezpečná a nedochází k žádnému poškození zubní skloviny, jak by se mohlo zdát. Co by se mohlo stát, pak je to pouze přechodně zvýšená citlivost zubů a dásní okolo nich. Procházíte-li právě bělením zubů, vyhněte se jídlům, která jsou kyselá a dráždivá a rovněž nápojům. Pokud to nejde, přerušte bělení na jeden a více dní dle potřeby. Nespornou výhodou domácího bělení je fakt, že je jeho účinnost velmi vysoká a další výhodou je absolutní kontrola nad průběhem bělení a jeho délkou. Během následujících pěti let je možno zuby průběžně dobělovat.

Jak si dopomoci k zářivému úsměvu svépomocí?

Čím si pomůžete ke krásným zubům:

Zelenina a ovoce

Jablko a mrkev jsou tradičními likvidátory bakterií a také dokáží přirozeně zuby vyčistit. Stejný účinek mají také okurka, květák, celer či hruška. Konzumujete-li tyto potraviny dochází k větší produkci slin, které spolu s vlákninou obsaženou v těchto potravinách na zuby působí.

Jahody

Jahody obsahují enzym pracující jako přirozené bělidlo. Pokud jahody vyčistíte a rozmačkáte na kaši a poté tuto kaši nanesete zubním kartáčkem na zuby a necháte 2-5 minut působit, poté důkladně omyjete, dojde k vybělení zubů, které potvrdíte ještě vyčištěním fluoridovou pastou, abyste odstranili některé kyseliny, obsaženy v jahodách. Tyto kyseliny mohou poškodit zuby.

Ořechy

Z ořechů se považuje za zázrak jejich zelená slupka, neboť pokud třete touto slupkou zuby, dojde k efektivnímu odstranění skvrn ze zubů. Je však potřeba dávat pozor na to, aby slupka nepřišla do kontaktu se rty, neboť by mohla způsobit jejich černé či červené zabarvení.

Pomeranč

Velmi originální je čištění bílou pomerančovou kůrou. Touto vnitřní slupkou pomeranče masírujte své zuby po dobu tří minut a Vaše zuby budou bělejší.

Citron

Jistě jste slyšeli, že je citron vhodným bělidlem na zuby. Je však potřeba vědět, že je to pouze půl pravdy. Citrony zesvětlí barvu vašich zubů a celý chrup rozjasní. Citrón si rozpůlíte a jemně posypete práškem do pečiva. Takto přichystaný citron lehce přitiskneme na horní a poté na spodní patro zubů. Je však potřeba vědět také to, že citron obsahuje kyseliny, které poškozují zubní sklovinu, a jeho nadměrné používání Vaše zuby poškozuje.

Bylinky

Také bylinky Vám mohou pomoci s vybělením zubů. Bělící účinek mají například listy šalvěje lékařské. Vhodné je usušit bylinky, rozdrtit je a poté použít jako pastu. Další bylinkou, která Vám zuby vybělí, je bazalka svatá.

Soda a sůl

Bělení zubů lze provádět také pomocí jedné lžičky jedlé sody spolu se solí s vysokým obsahem jodu. Tuto směs naneseme na dvě minuty na zuby, které poté opláchneme. Jedlá soda Vaše zuby zpevní a zároveň odstraní skvrny na Vašich zubech. Používat na místo pasty sodu se solí lze pouze dvakrát za měsíc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10595 (magazin-zdravi.cz#9903)


Přidat komentář