Možnost využití éterického oleje

Éterické oleje si pečlivě vybírejte. Na lahvičce by neměl chybět název, datum výroby a výrobce. Vyšší cena nemusí vždy vypovídat o lepší kvalitě. Nakupujte v obchůdcích s přírodními surovinami nebo v prodejnách zdravé výživy.

Obsah éterických olejů

Základem éterických olejů jsou rostlinné silice. Ty jsou obsaženy ve květech, plodech, listech, kořenech. Každá vůně daného oleje má svou specifickou funkci, která působí na psychiku i zdravotní potíže daného člověka. Využijte jejich účinků při automasáži. Éterické oleje využívá aromaterapie nejen pro své léčebné účely, ale také k vyladění tělesné energie.

Druhy éterických olejů

Rostlinné silice pomáhají, ale měli bychom se vždy před použitím seznámit s danými účinky silic a vyvarovat se vysokých koncentrací. Na trhu je celá řada éterických olejů jako např.: ylan ylang, santalové dřevo, pomeranč, citron, borovice, karafiát, skořice, jasmín, růže…

Probuzení smyslů

Vůně probouzí smysly, uklidňuje mysl, má léčivý potenciál. O působení vonných rostlinných silic na lidský organismus se už vědělo několik tisíc let před naším letopočtem. Egypťané, Řekové, Římané – ti všichni měli zálibu ve vonných mastech a olejích. Vědomosti o aromatických rostlinách se předávaly z pokolení na pokolení po celá staletí. Dnes se jimi zabývají výzkumné laboratoře, které získávají důmyslnou technologií extrakty z rostlinných sinic.

 

Probuzení celého těla

Éterické oleje vnímáme především prostřednictvím čichu, ale vůni také nasáváme póry naší kůže. Vdechnutím vstupují molekuly silic do plic a tím do celého těla. Čichové receptory vysílají mozku signály do celého těla. Ideální je také použití v koupeli…

Frekvence vnímání je individuální

Vnímání vůní je velmi individuální a je ovlivněno mnoha faktory. I když jsou vám některé silice doporučené, nemusí vám vyhovovat.

Možnosti použití

Každý éterický olej má více možností použití, a tedy více terapeutických účinků. Výběr vhodného oleje je velmi individuální, na jeden problém se může hodit více druhů rostlinných silic. Na vůni esenciálních olejů si můžete vyhranit několik minut denně, nebo vás může provázet celý den – v kanceláři, při studiu, při koupeli, odpočinku, spánku apod.

Osvěžení vzduchu

  • Rozprašovač

Éterický olej můžete promíchat s vodou a nalít do rozprašovače. Vonné kapičky vám provoní okolí.

  • Odpařovač

Visí vám na topení odpařovač s vodou, který vám zvlhčuje vzduch v místnosti? Přidejte do něj pár kapek oleje a místnost se provoní.

  • Aromalampa

Svíčka v aromalampě umožňuje odpařování vonných silic z misky.

Osvěžující masáže

Masáž patří k jednomu z nejlepších požitků pro tělo i duši. Masážní emulze se vytváří smícháním rostlinného oleje s éterickým. Masáž je opravdu lékem - přečtěte si zajímavý článek. Na tělo si můžete přikládat také voňavé obklady. Éterické oleje nabízejí vícero použití.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10562 (magazin-zdravi.cz#6024)


Přidat komentář