Mezoterapie

Mezoterapie je moderní léčebná metoda, při které se injekcemi s drobounkými jehlami vpravuje do kůže v místě onemocnění nebo bolesti malé množství různých látek. Škála vpichovaných substancí je široká a sahá od vitaminů, ...

Mezoterapie

Mnoho laserových center nabízí řadu metod a postupů jak se zbavit vrásek a jak vyzrát nad zmírněním řady nemocí. Mezoterapie je jedna z léčebných metod, která má všestranné uplatnění. Mezoterapií Vám může také nabídnout kosmetické studio. Můžeme říci, že mezoterapie je taková mírnější forma botoxu.

Mezoterapie je moderní léčebná metoda

Mezoterapie je moderní léčebná metoda a nechirurgické kosmetické ošetření, při které se injekcemi s drobounkými jehlami vpravuje do kůže v místě onemocnění nebo bolesti malé množství různých látek. Škála vpichovaných substancí je široká a sahá od vitaminů, minerálních látek až k lékům, které jsou silně zředěné.Zvyšuje cirkulaci krve a lymfy a tím výrazně podporuje regenerační schopnosti pokožky. Dosahuje se tím rychlého a dlouhodobého účinku.   Metoda pochází z Francie, kde jí v letech 1948-1952 vyvinul dr. Michael Pistor a název jí dal později francouzský tisk. Prvotním cílem MEZOTERAPIE je především místně cílená redukce podkožního tuku a lokální odbourávání celulitidy. Její blahodárné účinky jsou omlazení vzhledu pleti, výživa pleti, odstraňování pigmentových skvrn, dvojité brady. Její výhodou je, že výsledky jsou po ni hned viditelné a mají dlouhou trvanlivost.

** Účinky mezoterapie:**

 • redukuje vrásky
 • zvyšuje podkožní mikrocirkulaci
 • urychluje kapilární látkovou výměnu
 • podporuje buněčný metabolizmus
 • zpevňuje pokožku
 • napomáhá stabilizovat hydrataci pokožky

Kdo by mohl zvolit mezoterapii?

Pokud hledáte nechirurgickou cestu omlazení pokožky obličeje, dekoltu, krku či rukou, patrně budete vhodným kandidátem pro mezoterapii. Mezoterapie nezabrání procesu stárnutí kůže, ale může dočasně vypnout pokožku a středně hluboké vrásky, a tak zlepšit vaši vizáž.

Po absolvování mezoterapie

Bezprostředně po ošetření a následujících několik dnů doporučuje se vyvarovat slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Nejsou však nutná žádná další omezení. Již po par hodinách od zákroku budete schopni se plně věnovat svým obvyklým aktivitám.

Speciální léčivé roztoky

 • U nás se mezoterapie používá nejvíce ke kosmetickým účelům.
 • Do střední vrstvy pokožky se aplikuje mikroinjekcemi speciální léčivé roztoky,
  obsahující vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Výsledkem bude mladší vzhled.
 • Aplikuje se v oblasti obličeje, krku a dekoltu.
 • Konečného efektu se dosahuje po několika aplikacích. Celou proceduru je třeba opakovat každým rokem, aby se udržel požadovaný efekt.
 • Mezoterapie dokáže také bojovat s celulitidou a formovat tělo. Řeší lokální uložení tuku, léčí rovněž strie, jizvy a akné.

Mezoterapie má široké spektrum využití

 • Mezoterapie je vhodná k léčení či zmírňování celé řady nemocí.
 • Jedná se např. o bolesti hlavy, poruchy prokrvování, špatné hojení ran, onemocnění gynekologického či revmatického původu nebo pomoc při odvykání kouření.
 • Dnes je mezoterapie dosud jedinou alternativou chirurgickému zákroku.
 • Mezoterapie je vhodná i k ošetření chronických onemocnění kloubového aparátu a páteře.
 • Mezoterapie se výborně hodí i k ošetření sportovních zranění, např. zánětu šlach, vymknutého kotníku, pohmožděnin a natrženého svalu.
 • Jako podpůrný prostředek se mezoterapie doporučuje i u psychosomatických poruch, kterými jsou např. nervozita, poruchy spánku, deprese.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10566 (magazin-zdravi.cz#6559)


Přidat komentář