Masérské služby - Uničov

Je mnoho způsobů, jak si odpočinout a relaxovat. Masáž patří bezpochyby k těm nejpříjemnějším a navíc při ní nemusíme sami nic dělat. Stačí se jen oddat do péče šikovných rukou.

RELAXAČNÍ MASÁŽE

Reiki energetická masáž

Tato masáž slouží k harmonizaci energetického systému člověka a cirkulaci krve a zároveň napomáhá odstranit únavu a navozuje příjemné pocity a uvolnění. Technika spočívá v přikládaní rukou po celém těle, což přispívá ke zklidnění bolestivých míst na těle a má blahodárný vliv na prohřívání částí těla. Je velmi pomalá a jemná.

Indická masáž hlavy a obličeje

Masáž, kterou původně praktikovaly ženy v Indii, aby zachovaly svým vlasům sílu, zdraví a krásný vzhled, neboť masáž stimuluje prokrvení kůže na temeni a tím vyživuje vlasové kořínky. Dnes je do této techniky začleněna i masáž krku, ramen a horních končetin.

Indická masáž nejenže podporuje růst vlasů, ale **také pomáhá ulevit bolestem a poraněním. Je proslulá tím, že dokáže zbavit symptomů stresu. Při pravidelném opakování dokáže masáž omezit, nebo dokonce i zastavit výskyt migrén.*** ***

Technika je příjemná, zahrnuje celou oblast hlavy, krku, ramen a horních končetin. Při masáži se používají kvalitní přírodní oleje – např. kokosový, jasmínový, mandlový. Je vhodné neumývat olej ihned po masáži, ale nechat ho působit alespoň přes noc.

Masáž lávovými kameny

Tato masáž je vhodná na celkovou regeneraci, relaxaci a prohřátí organismu. Masáž se provádí za pomocí teplých lávových kamenů, které se přikládají na čakry, různé energetické dráhy v těle, zatuhlá místečka nebo se s kameny prohřívá a masíruje speciálními hmaty celé tělo. Kombinace tepla, dotyku a vůně je pro klie**nta velmi příjemná a uvolňující.*** ***

Účinky masáže:

 • stimuluje krevní oběh
 • hluboce relaxuje a harmonizuje
 • postupně prohřívá celé tělo
 • pomáhá detoxikaci organismu
 • vyrovnává energii v těle

Hawaii masáž zad LOMI LOMI

Havajská masáž Lomi Lomi je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Havajská masáž vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů.

Mikromasáž očního okolí

Při mikromasáži se snižuje prohloubení vrásek okolo očí, zmenšují se váčky pod očima, snižuje nitrooční tlak a tím se posiluje zrak a dochází k lepšímu zprůchodnění dutin.

Mikromasáž napomáhá vyplavit toxiny, které jsou odváděny do lymfatických cest, podporuje obnovu buněk a zabraňuje ztrátě vlhkosti pokožky. Technika také vede ke zvýšení pružnosti a výživě pokožky na místě, kde se nejvíce projevuje únava, stres a škodlivé vnější vlivy.

Anticelulitidová masáž s ozónovým zábalem

Anticelulitidová ozónová masáž je velmi účinná v boji proti celulitidě a únavě nohou, při formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Dochází k působení na tukové buňky ze zvlákněného podkoží a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšení odtoku nežádoucích látek. Také ovlivňuje hluboký  krevní a lymfatický systém. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a dochází poté k lepšímu vstřebávání tuků. Následně se provádí jemná ozónová masáž a vtírání aktivního ozonu. Po anticelulitidové masáži se provádí zábal, který zvyšuje vstřebávání ozónového krému do tkání.

Čokoládová terapie

Tato „voňavá“ technika zahrnuje jemný peeling kakaovými slupkami, masáž kakaovým máslem, čokoládový zábal a nakonec nanesení kakaového másla nebo kokosového oleje.

Terapie zjemňuje, zvláčňuje, tonizuje pokožku a zlepšuje její vzhled, zbavuje pokožku šupin a uvolňuje ztuhlé svaly.

Talasoterapie

Ozdravné a omlazující účinky moře znali už staří Řekové před 4000 lety, a právě oni spojením slov THALASSA (moře) a THERAPIA (péče) vytvořili pojem TALASOTERAPIE. Jedná se o jednu z nejúčinnějších metod k omlazení duše i těla a odbourání stresu.

MOŘSKÉ ŘASY, které jsou velmi oblíbenou složkou v talasoterapii, prostřednictvím kosmetické péče, zábalů účinně podporují detoxikaci a přinášejí i očividné úspěchy při formování postavy, zeštíhlení, redukci tukových polštářů, zpevnění poprsí a ochablé pokožky, a přitom ani nemusíte být přímo u moře.

TALASOTERAPIE zahrnuje peeling, speciální masáž na formování postavy, relaxační masáž a zábal.

V našem salonu nabízíme 2 druhy talasorelaxu v podobě dvou nebo tříhodinové péče o Vás.

MASÁŽE PRO ŽENY

Jinová masáž

Jedná se o regenerační a zkrášlující masáž určenou pouze ženám. Tato technika napomáhá aktivovat lymfatický sytém a harmonizuje tělo i mysl. Během masáže dochází aktivaci tzv. jinových bodů, které probouzí skrytou ženskost a pomalými hmaty dochází k uvolnění mysli a celkové regeneraci těla. Pravidelné masáže spojené s vyváženou stravou a pohybem mají velký vliv na vzhled pokožky a napomáhají v boji proti celulitidě.

Hara masáž pro ženy

Hara je centrum životní energie, které zahrnuje celou oblast břicha. Tato masáž slouží k protažení a uvolnění celého těla. Je vhodná při potížích se zažíváním, stresem stahovanou spodní částí páteře, napomáhá k odstranění traumat spojenými s emocemi a lpěním a je to také hluboká relaxace. Tato technika začíná jemným uvolňováním v oblasti zad a zadní strany nohou. Pak se masírovaný otáží na záda a pokračuje se v uvolnění hlavy a krku.  Nejpříjemnější technika přichází na konec a tou je jemná masáž břicha.

Masáž Afrodita

Masáž začíná teplou koupelí chodidel a jemnou reflexní masáží chodidel a za použití vonných esencí. Poté se masírují dolní končetiny, záda, bříško, horní končetiny a na závěr se jemnými tahy masíruje oblast obličeje a dekoltu. Masáž je pojmenovaná podle bohyně lásky Afrodity, která s láskou přistupovala nejen k druhým, ale i sama k sobě.

Těhotenská masáž

Masáž je prováděna velmi jemnou technikou, při níž se tělo uvolní a žena si odpočina. Na přání lze provést i lehkou masáž bříška.

SPORTOVNÍ MASÁŽE A OZDRAVNÉ TECHNIKY

Masáž zad a šíje

Masáž slouží k uvolnění šíjového a zádového svalstva, které se prokrví a rychleji zregeneruje. Praktika je vhodná při sedavém zaměstnání, při práci u počítače nebo za volantem.

Masáž dolních končetin včetně chodidel a hýždí

Zahrnuje masáž plosek, prstů, metakarpálních rýh, kotníků, Achillových šlach, lýtek, kolen, stehenních svalů a hýždí. Stimuluje krevní i mízní systém. Při pravidelném absolvování této masáže pomáhá k předcházení vzniku křečových žil.

Dornova metoda

(jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Pomůže srovnat rozdílnou délku dolních končetin)

Dornova metoda v kombinaci s masáží zad a šíje

(srovnání délky končetin + cvičení + masáž zad a šíje)

Breussova masáž

(masáž vhodná při bolestivých potížích, uvolňuje tkáně, často uvede bezbolestně posunuté hrudní a bederní obratle do správné polohy)

Reflexní terapie

(reflexologie nohy je nesmírně účinná forma terapeutické masáže chodidel. Naše chodidla totiž představují dokonalou mapu celého těla. Stlačováním a hlazením příslušných bodů na chodidle, dokážeme nejen ovlivňovat vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění a dokonalé harmonie těla)

Reflexní terapie s masáží zad a šíje

Baňkování

Moxování

Terapie pomocí svíček

Jedná se o léčivou metodu, která podporuje imunitní proces a upevňuje zdraví. Příčinnou bolestí a křečí v lidském těle je váznutí životní energie, protože na cestě proudění vzniká blokáda. Svíčka je pomůcka, která po přiložení na tělo pomocí podtlaku vytáhne negativní energii a odstraní blok v daném místě.

Co to je SRT?

SRT je metoda, která nám pomáhá lépe pochopit cestu duše a osvětluje fyzické, mentální a emocionální prožitky, které nás na ní potkávají. Jejím zakladatelem je pan Robert E. Detzler, který se věnuje metodě od r. 1986 a stále ji zdokonaluje. Tato metoda, nám pomáhá lépe pochopit cestu duše a osvětluje fyzické, mentální a emocionální prožitky, které nás na ní potkávají. Jedná se o pečlivý proces zkoumání podvědomé mysli a duševních záznamů k odhalení a uvolnění skrytých bloků na zdraví, štěstí a duchovním růstu. SRT čistí duchovní bloky a programy, které duši brání v plnosti jejího projevu, ale nelze zaručit konkrétní výsledky, jelikož součástí svobodného projevu duše je také svobodná vůle naší mysli. Klient se může rozhodnout, jestli se chce svých negativních přesvědčení a postojů opravdu zbavit. Tato metoda nám pomáhá plně pochopit, jak nás minulé prožitky dovedly k tomu, že jsme si vytvořili takové situace v současném životě.

Co je Spirulina a k čemu slouží?

Spirulina je sinice, která existuje již 3 miliony let v tropických a subtropických solných a sladkovodních alkalických jezerech na celém světě.

Díky až 70% obsahu bílkovin (což je skoro 10x víc než maso), široké škále aminokyselin, vitaminů (za zmínku stojí zvláště enormní obsah B12), minerálů, barviv a pigmentů, ji vědci považují za sinici století, která by dokonce mohla pomoci vyřešit potravinové problémy třetího světa.

Z hlediska výživy je spirulina nejbohatší mikroorganizmus na zemi. Jako „magickou sílu“ ji uctívali už staří Mayové a Aztékové. Společně s obilovinami tvořila hlavní součást jejich jídelníčku.

U afrických kmenů Kanembu z okolí Čadského jezera je spirulina oblíbenou součástí stravy dodnes.

Také v moderním světě díky pozoruhodné škále vitaminů, minerálů a živin zaujímá přední místo mezi potravinovými doplňky. ANDESSPIRULINA se pěstuje ve speciálních sklenících v okolí města Quita, ve výšce 3000 metrů nad mořem, v ekologicky naprosto čistém horském prostředí. Tato spirulina z And, tzv. Andesspirulina, patří k nejvyhledávanějším na trhu, její cena je tudíž vyšší než cena spiruliny z Thajska nebo Číny, kde často ani nelze dohledat přesný původ a výrobce. Spirulina se však neuplatňuje pouze ve výživě, už od dávných dob se velmi úspěšně používá také k léčbě kožních nemocí a k péči o pokožku.

Použití spiruliny:

 • nutriční zdroj energie
 • zvyšuje množství laktobacilů ve střevě
 • diabetes mellitus (cukrovka) stabilizuje a snižuje chuť k jídlu
 • anémie chudokrevnost
 • artritida ( při bolestech a otocích kloubů)
 • posílení imunitního systému: stimulace lymfatického systému a novotvorby krevních elementů, snižuje projevy alergií
 • kardiovaskulární onemocnění: snižuje hladinu LDL cholesterolu (zatímco hladiny HDL cholesterolu = žádoucího cholesterolu a triglyceridu zůstaly nezměněny), redukce hmotnosti, pomáhá snižovat vysoký krevní tlak

 • astma - podávání spiruliny napomáhá zlepšit funkci plic

 • pediatrie: vysoké výživné hodnoty spiruliny, zlepšení vidění, podpora růstu tkání, posílení imunitního systému a odolnost proti infekcím
 • onemocnění ledvin - snižuje toxické účinky v ledvinách
 • chronická otrava arzenem - spirulina zvyšuje počet laktobacilů ve střevech, stimulace imunitního systému, zvýšená ochrana před infekcemi
 • dermatologie - složky, které obsahuje spirulina zpomalují proces stárnutí a udržují zdravou pokožku
 • těhotenství - spirulina zvyšuje hladinu vit. A během těhotenství a kojení, je výborná z hlediska nutričního pro těhotné ženy
 • stomatologie pomáhá při léčbě zánětlivých onemocněních v dutině ústní
 • používá se při poškození jater
 • používá se při léčbě rakoviny a je vhodná při léčbě ozařováním
 • antivirové účinky - herpes viry ( opary), spalničky, příušnice, chřipka typu A
 • při léčbě nedostatku zinku
 • detoxikační účinky - čistící účinky spiruliny
 • velmi účinná při hubnutí

Dopřejme si chvíle uvolnění

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost. Nejen že uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale předává také teplo, pocit jistoty a relaxace. Masáž doplněná o vůni a jemnost esenciálních olejů, pak působí na všechny stránky naší bytosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10632 (magazin-zdravi.cz#10086)


Přidat komentář