Masáže a alternativní léčba - Brno

Máte pocit, se že potřebujete uvolnit? Pokud si nemůžete vzít třeba dovolenou, tak si dopřejte relax v českém prostředí. Zde se nabízí uvolnění pomocí masážních a léčebných procesů. Jaké se vám nabízí?

Jaký je význam zmíněných masáží a alternativní léčby? Jak názvy napovídají, tak se nejedná o klasickou medicínu, která může být problémem, protože její metodiky jsou někdy až moc agresivní. Účinky relaxačních terapií jsou ale provázeny příjemnými pocity, kdy si tělo nenásilně bere daná pozitiva bez vedlejších účinků. Jestli tedy máte pocit, že tzv. západní medicína vám nepomáhá, tak zkuste její alternativu.

Akabaneho test – Brno

Zde se jedná o metodiku pocházející z čínské medicíny, která je známá svými blahodárnými účinky. Nejprve se provede test, kdy se zjistí, jak máte srovnané energie a následně se aplikuje moxování. Moxa je speciální rostlina, která se zapálí a doutná. Pomocí přikládání moxy ke strategickým místům dochází k harmonizaci energií a tím pádem k léčebnému procesu, protože když je tělo v rovnováze, tak se lépe vyvaruje nemocí.

Shiatsu – Brno

Tato metoda je tlaková masáž, kdy se provádí jednak tlakové doteky na daná místa a také se vám protahují svaly. Celá metoda je pak zaměřena na práci s energiemi a jejich harmonizaci. Využívá se strategických míst, kdy se stlačují body, jež ovlivňují dané orgány a tím pádem se vám nejen uvolní tělo, ale spraví se harmonie v organismu.

Thajská masáž – Brno

Nejspíše jste o dané metodě už něco slyšeli, protože je velmi oblíbená. Spousta lidí, pokud je bolí záda, tak zajdou na masáž nebo provádí cviky, jež jim uleví od bolesti páteře a kloubů. Těmito relaxačními cviky pak mohou být prvky z jógy, která má nezastupitelnou pozici, co se týká zlepšování ohebnosti a tím pádem lepší odolnosti daných skupin. Thajské masáže pak spojily obé. Existuje několik modifikací tohoto typu procedury, ale všeobecně platí, že se provádí nejprve klasická masáž, kdy se pomocí rukou maséra nejprve uvolní svaly a tedy i rozproudí krev. Následně vám masér začne sám protahovat jednotlivé svalové a kloubové části, takže nejen získáváte ohebnost, ale rovněž se napravujete. Pak přicházejí na řadu jógínské prvky, kdy vás terapeut odborně vede, jak máte cviky provádět. Již po první proceduře se budete cítit ohebnější, lehčí, vaše tělo bude prokrvené a bez bolestí.

Bowenova technika – Brno

Zde se jedná o lehkou metodu masáže. Přesněji se vás terapeut dotýká jen za pomocí nabrnkávání a tím pádem není masáž tak intenzivní, což ocení citlivější povahy. Tato metoda má totiž především léčebný účinek, protože dané svaly, na které se působí, samy vyvinou samoléčebný proces a není tedy potřebný takový pres.

Dornova metoda a Breussova masáž – Brno

Masáže mají všeobecně blahodárný účinek na bolavé skupiny kostí a svalů, ale pokud máte opravdu větší problém jako obratle ve špatné poloze nebo skřípnuté nervy, tak vám pomůže Dornova metoda a Breussova masáž. I když se jedná o rozdílné procedury, tak se často uvádějí pospolu, protože problémy, jež léčí, mají obdobný původ. Charakterizujme si jednotlivé oblasti ale více.

Dornova metoda. Zde se jedná o ono napravování kosterních částí. Pokud máte třeba obratle ve špatné poloze, tak se nejprve analyzuje místo bolesti a pak se provádí jednak speciální tlaky, kdy vám masér působí palci na bolavá místa a vy pak třeba na protistraně kývete rukou, čímž se vám dané obratle uvedou do správné pozice. Breussova masáž se pak provádí za pomocí třezalkového oleje.Ten se vmasírovává mezi jednotlivé obratle v páteři, které masér od sebe odděluje, čímž je rovněž uvádí do správné polohy. Obě metody jsou velmi příjemné a ohromně ulevující, takže pokud máte větší problém s kosterním systémem, tak si zajděte na tyto metody.

Masáž obličeje – Brno

Víte, kde se koncentruje stres, jemuž jste vystavováni? Když jste nesví, tak si mnete oblast obličeje. I proto se tedy provádějí masáže, jež vám pomohou odbourat negativní energii, ale mají i kosmetické účinky. Jako první se nabízí prokrvení pleti, což má za následek eliminaci vrásek, zlepšení stavu pokožky, kdy se zpevní a prokrví a také je to dobrá prevence proti příznakům stárnutí nebo různých nemocí. Může se rovněž pracovat i na celém povrchu hlavy, kdy se masíruje i temenní oblast, což velmi uvolňuje negace a napětí z vašeho těla.

Práce s energiemi – Brno

Ať už se jedná o metody, které jsme zmínili nebo energetické šperky, tak ve všech případech tkví tajemství v tom, že se vám předává energie. I když to může být pro někoho abstraktní, tak lze přenášet tuto sílu i pomocí doteků. Jen si vybavte, jak vás povzbudí pohlazení. Nebo si vzpomeňte, že při držení některých nerostů máte pocit, že vibrují. Dané energie se v těchto případech předávají a vám dávají novou sílu a i zdravotní odolnost.

Termoterapie – Brno

Zde se jedná o práci s teplem. Jistě víte, jak je působení tepla příjemně. Za pomocí infralampy se lépe prohřeje kůže a tím pádem více přijímá účinky masáže. To se hodí zejména v chladnějších dnech, kdy jsou svaly více ztuhlé a potřebují zjemnit.

Baňkování – Brno

Pomocí** baněk** lze vytvořit na vaší kůži podtlak, což má několik výhod. Tímto způsobem se dané účinky dostávají hlouběji a léčí se více bolavé struktury svalů. Rovněž se ovlivňují i zdravotní procesy, kdy hloubková léčba pomáhá třeba lepšímu průtoku krve, upravuje se běh lymfy a také se může mírnit celulitida.

Poradenství ve výživě – Brno

To, co jíte, odráží nejen váš zdravotní stav, ale i psychiku. Pokud chcete mít organismus v rovnováze jak po stránce fyzické, tak i psychické, poraďte se s profesionálem, jak zharmonizovat vaši výživu, aby vás skutečně vyživila, ale nezatížila.

Masáže a alternativní léčba jsou příjemnými prostředky, jak získat vitalitu a regeneraci nenásilnou formou. V každém případě si při nich odpočinete, odbouráte stres a uvolní se vám tělo. Najděte si proto pro sebe vhodnou metodu, kterou můžete aplikovat tak, aby se odstranil krátkodobý i déle trvající problém.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10634 (magazin-zdravi.cz#10100)


Diskuze a zkušenosti

Červotoč | 10.11.2015 10:39
Zde se jedná o metodiku pocházející z čínské medicíny, která je známá svými blahodárnými účinky. Nejprve se provede test, kdy se zjistí, jak máte srovnané energie a následně se aplikuje moxování. Moxa je speciální rostlina, která se zapálí a doutná. Jen nevědomec může napsat, že moxa je rostlina a Akabaneho test pochází z čínské medicíny. Chechtám se nad úrovní a pláču nad charakterem. Zoufalost.

Červotoč | 10.11.2015 10:40
Jen nevědomec může napsat, že moxa je rostlina a Akabaneho test pochází z čínské medicíny. Chechtám se nad úrovní a pláču nad charakterem. Zoufalost.


Přidat komentář