Manuální lymfodrenáže - Praha 9

Manuální lymfodrenáž je bezbolestná detoxikační masáž, která má na tělo množství pozitivních účinků. Máte problémy s otoky, trápí Vás celulitida nebo strie, nebo se chcete zbavit zplodin metabolismu?

Při všech těchto problémech vyzkoušejte manuální lymfodrenáž, jistě nebudete litovat.

Baňkování Praha 9

Baňkování je starodávná metoda původem z Číny, která má nejen kladný vliv na správnou funkci orgánů a lymfy, ale odstraňuje bolesti a ztuhlost svalů a detoxikuje organismus. V baňkách se před aplikací na kůži předehřeje vzduch a následně po přiložení dojde podtlakem k násátí, čím se pokožka prokrvuje.

Masáž lávovými kameny Praha 9

Tato masáž je oblíbená nejen v zimních období a to hlavně proto, že tělo celkově postupně prohřeje, uvolní ztuhlé svalstvo a detoxikuje. Při masáži lávovými kameny se na kůži položí předehřáté oblé kameny a průběžně se provádí i samotná masáž.

Co je to manuální lymfodrenáž Praha 9

Manuální lymfodrenáž, nebo také ruční lymfatická masáž, je detoxikační masáž. Vyznačuje se jemnou masážní technikou, která způsobuje zrychlení metabolismu a tím i rychlejší odvádění škodlivin a toxinů, tedy zplodin metabolismu, z těla ven. Současně také masáž napomáhá k normalizaci hypofunkce štítné žlázy a ke zvýšení nízkého krevního tlaku. Lymfatická masáž je naprosto bezbolestná procedura.

Manuální lymfodrenáž je prováděna pomocí speciálních hmatů o určitém tlaku, pomocí nichž se z tkání odvádí zmnožený tkáňový mok zpět do krevního řečiště.

Kdy Vám může manuální lymfodrenáž pomoci?

Manuální lymfodrenáž Vám může pomoci vyřešit celou řadu zdravotních problémů. Může Vás zbavit například otoků lymfatického původu, může pomoci při hubnutí a při odstraňování celulitidy a nevzhledných strií, slouží také jako detoxikace organismu, má relaxační účinky a napomáhá k posílení imunity a také ke zlepšení hojení ran.

Účinky manuální lymfodrenáže Praha 9

Manuální lymfodrenáž má množství pozitivních účinků na naše tělo. Mezi tyto účinky tak například patří zvýšení imunity, zlepšení stavu celulitidy, snížení otoků nohou, zlepšení stavu křečových žil. Manuální lymfodrenáž také napomáhá zmírnit projevy revmatismu, odstraňuje bolesti, napomáhá při migrénách a slouží jako detoxikace organismu.

Mezi ty partie těla vhodné k manuální lymfodrenáži patří obličej, krk, hruď, horní končetiny, břicho, záda, hýždě a v neposlední řadě také dolní končetiny.

Průběh manuální lymfodrenáže Praha 9

Manuální lymfodrenáž se provádí bez použití masážních olejů a tak působí především na povrchové vrstvy kůže a podkoží. Masérka provádí speciální krouživé pohyby s jemným tlakem na kůži. Těmito speciálními hmaty a pohyby** masérka posouvá lymfu mízním řečištěm do krevního řečiště**. Správně provedená manuální lymfodrenáž je naprosto bezbolestnou a příjemnou masáží.

Pro koho je manuální lymfodrenáž vhodná?

Masáž se doporučuje klientům po úspěšném ukončení onkologické léčby, na pročištění organismu po chemoterapiích, nebo po prodělání těžkých zánětlivých a infekčních chorob. Lymfodrenáž je také vhodná pro ženy, které chtějí otěhotnět na celkové pročištění organizmu. Využívá se také jako jedna z podpůrných léčebných metod u žen, které mají s otěhotnením problémy.

Pro koho není manuální lymfodrenáž vhodná?

Manuální lymfodrenáž se nesmí provádět u klientů trpících zhoubným onemocněním, těžkými infekcemi, horečkou, při ekzémech, při zánětu žil v akutním stavu či v případě těžkého onemocnění srdce. Dále ji nesmí podstoupit klienti trpící zvýšenou funkcí štítné žlázy, akutními nemocemi kůže, klienti trpící vysokým krevním tlakem nebo kolísavým krevním tlakem. Dále se lymfatická masáž nedoporučuje během prvních dvou dnů menstruace u žen a také v průběhu těhotenství.

Manuální lymfodrenáž versus přístrojová lymfodrenáž Praha 9

Vedle manuální lymfodrenáže se můžeme setkat také s přístrojovou lymfodrenáží. Jaký je ale mezi nimi rozdíl?

Tím nejpodstatnějším rozdílem je skutečnost, že zatímco manuální lymfodrenáž je prováděna ruční masáží, ta přístrojová je prováděna za pomoci přístroje. Přístroj pracuje s postupující tlakovou vlnou a umožňuje tak kompresní lymfodrenáž. Dochází k naplňování speciálních návleků přístroje, čímž se vytváří rytmické tlakové vlny. I přístrojová lymfodrenáž je naprosto bezbolestná a příjemná procedura. Jedna procedura trvá přibližně 45 minut a již po této době si můžete všimnout viditelných a měřitelných výsledků.

Lymfatický systém Praha 9

Mezi základní funkce lymfatického systému či mízního systému patří odvod tkáňového moku od tkání ve formě lymfy a odvod tuků ve formě kapének. Lymfatický systém, přesněji řečeno mízní uzliny také slouží jako obranný mechanismus těla. Dále lymfatický systém odvádí odpadní látky z těla, vede živiny do krve a podílí se i na stálosti vnitřního prostředí organismu, na tzv. homeostáze.

Lymfa Praha 9

Lymfa, nebo také míza, je nažloutlá tekutina kolující v lymfatickém systému o podobném složení jako krevní plazma. Lidské tělo obsahuje asi jeden litr lymfy. Co se týče jejího složení, to je proměnlivé a závisí především na tom, ve kterém orgánu vzniká. Může jít například o lymfu pocházející z jater či o lymfu pocházející z trávicí soustavy.

K čemu jsou masáže dobré?

Masáže pomáhají uchovat zdraví a krásu, uvolňují a zlepšují jak fyzickou tak psychickou kondici. Masáže dokáží posílit imunitu organismu, odstranit stres, napětí, bolesti svalů a také zmírnit bolesti hlavy. Před masáží se doporučuje minimálně 1 hodinu nejíst a také nepít alkohol. Po masáži se zase doporučuje dodržovat pitný režim, nejlépe za pomoci pití čaje či vody.

Dobře provedená masáž má na člověka hned několik účinků, jako je například uvolnění stresu, regenerace organismu, pročištění organismu, zlepšení cirkulace krve a lymfy, snížení bolesti, uvolnění svalů, uvolnění napětí, snížení krevního tlaku či posílení imunitního systému.

Masáže jsou tak našemu tělu velmi prospěšné a není dobré se jim vyhýbat. Alespoň jednou za měsíc si na masáž zajděte a hned se budete cítit odpočatěji.

Manuální lymfodrenáž Praha 9

Jako každý typ masáže, je i manuální lymfodrenáž našemu tělu velmi prospěšná. Vedle účinků jako je relaxace, uvolnění napětí, uvolnění svalů či detoxikace, manuální lymfodrenáž přináší také řešení problémů s otoky, celulitidou či striemi. Nezapomeňte na to, že správně provedená manuální lymfodrenáž je naprosto bezbolestná procedura, pokud tedy při masáži cítíte bolest, nebojte se na to masérku upozornit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10604 (magazin-zdravi.cz#9989)


Přidat komentář