Manuální lymfodrenáže - Praha 5

Otoky, migrény, celulitida, nadváha, snížená imunita, to všechno náleží k častým problémům lidí, žijících moderním způsobem života. Lidé zapomínají o sebe pečovat a jedou nadoraz, jenomže i ten nejlepší stroj se bez údržby jednou porouchá...

Pokud nechcete dopadnout špatně, máte nejvyšší čas se zastavit a zamyslet se, zda se tento problém netýká také vás. Otoky, migréna, celulitida a snížená imunita jsou totiž zcela jasnými příznaky špatně fungujícího lymfatického systému. K jeho zpomalení, či dokonce k úplné zástavě dochází v rámci různých zdravotních komplikací jako jsou ortopedická onemocnění, stavy po traumatech, operacích, popáleninách a třeba také při alergických projevech. Mimo tyto situace však dochází k jeho zpomalení právě z důvodu nesprávného způsobu života. Mnohdy za tím stojí práce ve stoje či sedavá práce, ale kolikrát za to může i nezdravá strava, nedostatek spánku, nízký příjem tekutin a minimální pohyb. Všichni ti, které trápí podobné potíže by se měli zamyslet a dříve než se tyto alarmující příznaky promění v nějaké vážné civilizační onemocnění, by svůj dosavadní styl života měli změnit. Jistě to zpočátku nebude jednoduché, existují však jisté prostředky, které pomohou tělo detoxikovat a nastartovat na novou etapu života. Nejúčinnější detoxikační procedurou je lymfatická masáž.

Manuální lymfodrenáže - Praha 5 - Masáže Von Chava

Pro ucelenou představu o masérovi panu Tomášovi Chavalkovi, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky:

1. Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se, pro seberealizaci v oblasti masérských a regeneračních služeb?

Dlouho jsem hledal něco, co by mě bavilo, naplňovalo a zároveň to bylo prospěšné nejen pro mě. Také jsem vždy rád pracoval rukama a souhra různých okolností mě přivedla k masírování.

2. Poznal jste nějakého učitele, který byl Vašim průvodcem?

Neřekl bych že mám jednoho učitele, který by pro mě byl jakýmsi guru. Poznal jsem spoustu lektorů kteří byly moji průvodci. Od každého z nich jsem si odnesl něco co mi dnes pomáhá v praxi. Tímto bych jim chtěl všem moc poděkovat.

3. Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku? Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

Potěšilo mě, že od začátku byly odezvy velice kladné. Myslím že není lepši odezva než to, že se k Vám klient zase vrátí. Příbehů slýchám opravdu hodně a to co mi lidé nepoví většinou stejně nahmatám. Hlavní věc co mi přinesl čas a praxe je, že každý človek je originál a tak k němu musím i přistupovat když chci udělat svou práci dobře.

4. S jakými nejčastějšími potížemi se na Vás klienti obracejí?

Tak v drtivé většině jsou to záda a šíje. Není se čemu divit v dnešní době. Ale často také řeším potíže s lymfatickým systémem, regeneraci po různých zraněních a v neposlední řadě prostě jen často opomíjenou relaxaci.

5. Existuje zdravotní omezení, při kterém by se masáž neměla provádět?

Ano, a není jich uplně málo. Například když člověk cítí, že na něj něco leze, na masáž by jít určitě neměl, protože si může být téměř jistý, že do večera bude ležet s horečkou. Třeba pro diabetika je problém medová masáž. Onkologičtí pacienti se také nemasírují, když nemají písemný souhlas od svého ošetřujícího lékaře. Těch věcí je celá řada a proto také s každym novým klientem a před každou masáží dělám malý rozhovor, aby jsme mohli předejít případným nežádoucím účinkům. Každopádně ne každá kontraindikace nutně znamená, že si klient nějakou procedůru nemůže dopřát.

6. Může se masáž provádět i v těhotenství? Nemůže mít masáž při těhotenství negativní vliv na dítě nebo jeho zdraví?

V těhotenství se masírovat dá, ale platí tu víc pravidel, které je nutné dodržet. V prvním trimestru se nemasíruje vůbec. Tělo se rozhoduje jestli plod přijme a jakákoli změna vnitřního prostředí kterou by jsme u ženy masáží vyvolali, by mohla mít velice špatné následky. Osobně bych si takovou ženu troufl maximálně pohladit. V druhém a třetím trimestru už se některé techniky, pokud nejsou žádné komplikace použít dají. Například reflexologie nohou, nebo velmi jemná klasická masáž nohou nebo šíje.

7. Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví? Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

Už po prvním kurzu jsem věděl, že mi to rozhodně nestačí a s každou další vědomostí jsem chtěl mít další. To pořád přetrvává a vzdělávám se pořád dál. Dlouhodobá vyhlídka je Tradiční čínská medicína, ke které jsem díky pár kurzům jako třeba baňkování, qua sha, nebo moxovaní mohl přičichnout a rád bych se v ní vzdělával dál.

8. Můžete prozradit také něco o sobě, vše o Vašem konceptu a pojetí, ohledně Vašich zkušeností a celkově v rámci tvorby a inspirace.

Můj koncept není složitý. Jak jsem říkal dříve, ke každému přistupuji jako k originálu. Snažím se každé tělo vnímat a přizpůsobit práci jeho potřebám. To je to co mě inspiruje a nutí mě pracovat na sobě dál. Asi by mě nebavilo mít to jako "zaměstnaní" kde na každém za hodinu odpracuji sérii naučených hmatů a půjdu na dalšího. Také nejsem příznivcem "pásové výroby" takže se klientovi nestane, že ve chvíli kdy z něho setřu olej, už na dveře klepe další. Každý má možnosti si po masáži ještě chvilku poležet, nebo si v klidu vypít šálek čaje.

9. Co Vás nejvíce naplňuje a těší na Vaší práci?

Když pomineme věci jako je výplata, tak bych Vám opravdu přál zažít ten pocit, když k Vám do dveří přijde člověk shrbený bolestí a odchází od Vás narovnaný a v dobré náladě.

10. Lze napsat věnování a navolit si jakoukoliv částku při koupi dárkového poukazu?

Ano. Vedle již připravených poukázek není problém dohodnout jakoukoliv částku, případně věnování. Také je možnost dohodnout skupinové slevy nebo permanentky.

11. Jaké masáže jsou u Vašich klientů nejvíce v oblibě?

Dost frčí Indická antistressová masáž hlavy, nebo Hawaiská masáž. Ale také třeba manuální lymfodrenáž, nebo masáž horkými mušlemi. Mnohdy při masáži různé techniky kombinuji.

Manuální lymfodrenáže - Praha 5

Zvažujete jaký dárek dát někomu z blízkých nebo by jste chtěli naopak potěšit sebe nějakým zážitkovým dárkem, ale chybí vám inspirace? Potřebujete prostě vypnout, ale dnešní uspěchaná doba vám moc příležitostí nedává? Jste z Prahy či okolí? Nezoufejte, jelikož s naším doporučením máte možnost se obrátit na profesionálního a vstřícného maséra pana Tomáše Chavalku. Pana Chavalku můžete navštívit v jeho masážním studiu Masáže Von Chava, které se nachází na adrese Ostrovského 253/3 (Ženské Domovy), Praha - Smíchov, 15000. Pan Chavalka poskytuje jak klasickou, tak i hawaiskou, Breussovu, medovou či indickou masáž hlavy. Zajít ale do jeho studia můžete na masáž horkými mušlemi, baňkování, lymfotaping či reflexologii nohy. Pokud chcete naopak potěšit někoho z rodiny vy skvělým dárkem, doporučujeme využít dárkový poukaz na kteroukoliv z masáží, které jsou ve studiu Masáže Von Chava k dispozici. Objednat dárkový poukaz nebo přímo sebe můžete pomocí telefonu +420 607 220 770, emailu thomas.von.chava@email.cz nebo přes facebook.

Více informací o Manuální lymfodrenáže - Praha 5 se dozvíte zde

Lymfotaping Praha 5

U dle názvu je jasné, že tato metoda má účinný kladný vliv na funkci lymfatického systému. Na tělo jsou dle potřeby různě umístěny lymfotapovací pásky, které odstraňují nahromaděnou lymfu, a tím podpoří nejen prokrvení organismu, ale i celkové odvedení toxinů z těla. Lymfotaping je také velmi užitečný pokud z nějakého zdravotního důvodu např. i kvůli těhotenství není možně využít ruční lymfodrenáž.

Masáž horkými mušlemi Praha 5

Jedná se o velmi relaxační exotickou masáž, při které se k masírování používají nahřáté obroušené mušle. Díky plynulým pohybům masáže a teplým mušlím je tělo prohřáté a uvolní se při ní krásně ztuhlé svaly. Při masáže se používá vonný olej což má nejen kladný vliv na fyzickou, ale i psychickou stránku klienta.

Reflexologie nohy Praha 5

Je velmi účinná a efektivní metoda pro diagnostiku a následnou léčbu daných orgánů v těle, které jsou vychýleny ze svého běžného stavu. Masér proto musí znát anatomii těla, ale celkový princip spočívá v masírování a stlačování reflexních bodů na plosce nohy, přičemž každý bod představuje daný orgán v těle. Reflexologie nohy má velmi pozitivní vliv na rovnováhu a celkovou správnou funkci celého těla. Zajímavý poznatek, přestože si mnoho z nás ani neuvědomuje jaké možnosti a využití mají naše chodidla k podpoře lepšího zdravotního stavu.

Baňkování Praha 5

Baňkování je velmi prastará, ale efektivní metoda spočívající v přikládání nahřátých baněk na tělo klienta, přičemž dochází k podtlaku a nasátí kůže do baňky. Tím dochází k prokrvení pokožky a uvolnění. Tato metoda dále odstraňuje bolesti zad a odplavuje nahromaděné toxiny z těla.

Manuální lymfatické masáže Praha 5

Lymfatické masáže nejsou žádnou novinkou v nabídce služeb salonů, naopak její historie sahá až do třicátých let minulého století, kdy byla představena jako obdivuhodná metoda na Světových dnech zdraví v Paříži. Za svou osmdesátiletou existenci mohla být důkladně prozkoumána a ozkoušena a byla právem označena za jednu z nejúčinnějších a nejprospěšnějších masáží. Lymfatická masáž se dodnes neprovádí pouze v kosmetických salonech, fitness centrech, ale i v nemocnicích, rehabilitačních ústavech a lázních. Lymfatická masáž patří mezi uznávanou masáž provozovanou na celém světě. Princip lymfatické masáže spočívá ve zprůchodnění lymfatických cest se zajištěním správného odtoku mízy z těla ven, což má za následek celkovou detoxikaci spojenou s regenerací, rekonvalescencí a harmonizací těla.

Funkce lymfatického systému Praha 5

Lymfatický systém se podobá tomu krevnímu. Rozsáhlý systém vlásečnic v podkoží však má jiný úkol než krevní, odvádí škodliviny a nepotřebné látky postupně přes mízní žíly a cévy do uzlin, kde jsou přefiltrovány a vypuštěny do krevního oběhu odkud jsou odváděny z těla ven (močovými cestami, trávicím traktem, případně potem). Odbourávanými látkami jsou odumřelé buňky, bílkoviny, tuky, voda, ale i bakterie a různé toxiny. Pokud se odtok mízy zpomalí, či dokonce zcela zastaví, dojde k hromadění mízní tekutiny v dané oblasti, či v celém těle, což má za následek objevu otoků a dalších komplikací. Tělo nemá kam odbourávat tuky i škodliviny a proto tuto situaci řeší tím, že tyto látky začne ukládat do tukových buněk. Tukové buňky se začnou postupně zvětšovat a u dotyčného člověka se objeví celulitida a následně i problém s váhou. Jestli nedojde k řešení tohoto problému, stav se bude nadále zhoršovat až se promění v závažný zdravotní problém chronického rázu. Nápravu dosáhnete pouze zprůchodněním lymfatického systému. Nejúčinnější metodou, která vám s tím pomůže je lymfatická masáž.

Manuální nebo přístrojová lymfodrenáž Praha 5?

Díky technickým vymoženostem si dnes můžete vybrat mezi přístrojovou a manuální lymfodrenáží. Přístrojová lymfodrenáž byla vytvořena po důkladném studiu manuální masáže a jejím úkolem je de facto realizování manuální masáže pomocí přístroje. Na rozdíl od manuální pracuje zcela rovnoměrně a nelze přístroj nastavit tak, aby se zaměřil na nějakou danou oblast. Manuální lymfatickou masáž provádí kvalifikovaný odborník, který pracuje ručně a na vašem těle okamžitě pozná, kde je nějaký problém a tomu se může více věnovat.

Pokud chcete, aby vám lymfatická masáž pomohla je zapotřebí, abyste dvakrát za rok podstoupili kúru o minimálně deseti masážích v rozmezí jedné až dvou týdně a následně své tělo udržovali v dobré kondici pomocí jedné až dvou masáží za měsíc. Skutečný počet potřebných masáží k realizaci důkladné očisty vašeho těla je však individuální, řídí se vaším zdravotním stavem a závažností daného problému.

Aby byl efekt co největší

Jestli chcete dosáhnout, co nejlepšího účinku je zapotřebí, abyste spolu s lymfatickými masážemi změnili i svůj dosavadní způsob života. Pro odbourávání toxinů je nutné dodržovat řádný pitný režim a také zvýšit svou pohybovou aktivitu. Jídelníček by měl být bohatší na ovoce a zeleninu a naopak by měl být ochuzen o rychlá jídla plná tuků a různých umělých barviv a konzervantů.

Pouze tak se můžete zbavit otoků, celulitidy, akné a dalších negativních projevů nezdravého způsobu života.

Havajská masáž Praha 5

Lomi Lomi patří mezi tradiční masáže, které patří k těm nejstarším a nejuznávanějším léčebným metodám na celém světě. Pochází z Havaje, kde se její aplikace liší dá se říct ostrov od ostrovu, jedno mají ale společné – při masáži kromě rukou a prstů používají celá předloktí a prsty. Masáž Lomi Lomi má pozitivní vliv na stav vaší pokožky, nervový systém, svalstvo, krevní oběh a vnitřní orgány.

Indická masáž hlavy Praha 5

V Indii je tato vysoce relaxační masáž součástí každodenního života. Díky ní dochází k naprostému uvolnění svalů ramen i šíje a dochází při ní k prokrvení hlavy i obličeje. Indická masáž pozitivně ovlivňuje stav mysli, odstraní bolest hlavy, nespavost, únavy, zlepší koncentraci a podpoří růst vlasů.

Relaxační masáž Praha 5

Hlavní úkol relaxační masáže je dokonalá relaxace. Součástí této masáže je příjemné přítmí, relaxační hudba, svíčky a aromaterapie. Masáž se provádí za užití různých olejů a využívá se u ní mnoho různých masážních technik, které vám mají dopomocí k naprostému uvolnění. Tuto masáž si zaslouží každý z nás po každém náročném pracovním dni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10615 (magazin-zdravi.cz#10010)


Přidat komentář