Manuální lymfodrenáže - Hlučín

Člověk vnímá, že v jeho žilách proudí krev, ale o své lymfě moc nepřemýšlí. Co je to vlastně lymfa, jakou zastává v našem těle funkci a co je lymfodrenáž? Komu ji lze doporučit a komu ne?

Manuální neboli ruční lymfodrenáž je jinými slovy masáž, která pomocí tlaku odstraňuje lymfatický otok. Nejprve si povíme jaké partie tato procedura může ozdravit – je to obličej, vlasová část hlavy, krk, hrudník, ruce, nohy, prsty, břicho, záda a hýždě. A co to vlastně je lymfa? O krevním řečišti má každý základní povědomí, ale vedle něho existuje ještě jeden oběhový okruh a to je právě lymfatický systém.

Ten ovšem nemá svůj pohon, pumpičku = srdce, které by zajišťovalo neustálé obíhání, lymfa je poháněna pouze stahováním svalů a funkcí plic. Slouží nám jako odvodňovací systém pro vodu, ionty a bílkoviny z orgánů, filtrace probíhá v lymfatických uzlinách. Také zde probíhají reakce jako tvorba protilátek, imunitní reakce, likvidace zárodků, ničení toxinů a jejich odplavování z těla. Když systém nefunguje dostatečně pružně, vznikají nám otoky, celulitida, obezita, necítíme se dobře...

Naopak v případech kdy prodělává klient nějaké zánětlivé nebo bakteriální onemocnění se lymfodrenáž nedoporučuje. Také v případech při onemocnění – jako zánět žil, trombóza, při užívání léků na ředění krve, chronické nemoci jater a ledvin, vysoký tlak nebo při nemocech kůže, při artritidě, při srdečních nemocech.** Procedura není vhodná ani pro těhotné ženy**.

Lymfa a lymfatický systém

Chytil druhou mízu - to je staré rčení a jak je známo, značí něco jako více síly, nový dech nebo zkrátka, že se člověk cítí mladší. Jak jsme se již dozvěděli, lymfatický systém zabezpečuje očistu tak říkajíc „zevnitř“, chrání naší imunitu atd. Nemá vlastní koloběh, ale lymfa nebo-li míza, se ve formě nažloutlé tekutiny sbíhá v mezi buněčných prostorách z tkáňového moku do vlásečnic, putuje dále cévami až do centrálek lymfatických uzlin, kde je filtrována a odvedena do krve. Tento koloběh právě podporuje masáž – lymfodrenáž. Jakmile je člověk z nějakého důvodu imobilní – například dlouhodobá nemoc, upoutáním na lůžko vznikají otoky – je to způsobeno nedostatečnou funkcí lymfatického systému a odpadní látky, voda, tuk se usazují, což vede také k napětí kůže a bolestivosti. Jednou větou tedy systém má funkci čistící v tkáňovém moku a imunitní v lymfatických uzlinách.

Probuďte svoji lymfu

Tato speciální jemná masážní technika Vašemu tělu pomůže zvýšit imunitu, pomůže s křečovými žilami, uleví při revmatismu, menstruačních problémech, odvede z Vašeho těla škodliviny a tím ozdraví celé tělo. Když se podíváte kolem sebe, zjistíte kolik potravin je hormonálně upravováno, lidský organismus je stále více zatěžován a tím samozřejmě také jeho lymfatický systém.

V této souvislosti je velice vhodná pro lidi po dlouhodobé nemoci, kdy bylo tělo vystaveno přemíře léků – zápal plic, jaterní problémy, po operaci, po chemoterapii pouze po vyléčeném onkologickém onemocnění, ale také například při redukci váhy nebo před plánovaným těhotenstvím, je doporučována při různých alergiích, při nachlazení, při diagnóze „únavový syndrom“, akné nebo špatná činnost štítné žlázy apod.

Průběh masáže – lymfodrenáže

Prvním kladným bodem je ozdravný proces v těle, při a po lymfodrenáži a druhým kladným bodem jsou jemné nebolestivé hmaty, příjemné a relaxační uvolnění při masáži. Odborníci z řad masérů radí pro dokonalý efekt absolvovat v průběhu 3 týdnů cca 8 hodin procedury. Masáž by se měla opakovat dále pravidelně 2 hodiny jednou měsíčně nebo celou proceduru znovu projít za půl roku. Budete překvapeni jak masáž trvá dlouho, jak je jemná a příjemná. První návštěva bude asi hodinová, a postupně s každou další se postupuje od horní poloviny těla až se nakonec masáž provádí na celém těle – cca 120 minut.

Přístrojová lymfodrenáž

Přístroj provádí kompresi vzduchem, návleky na Vašem těle se nafukují a tlaková vlna střídavě masíruje Vaše tělo. Zvolna se nafukující komory vytvářejí tlak a vznikají tak jemné rytmické vlny.** Přístrojová lymfodrenáž** se dá také aplikovat jako detoxikace nebo masáž s regeneračnímu účinky, boj s** celulitidou** nebo jako prevence od bolesti nohou. Před nasazením přístroje by Vám měla být provedena lymfodrenáž mízních uzlin na krku a v tříslech.

Kilogramy dolů

Nastartovaný metabolizmus a detoxikace provedená těmito masážemi má za následek nejen výše uvedené efekty, ale také harmonizované tělo i lépe spaluje tuky a tudíž není problém s ubýváním hmotnosti. Pokud jste navíc rozhodnuti zatočit s nadbytečnými kily, neměli by jste váhat s úpravou Vašeho jídelníčku.

Průvodní jevy lymfodrenáže

Může se stát, že tím jak Vaše tělo reaguje na proceduru, nastane pocit žízně, sucha v ústech, někdo může zažívat častější nucení na vyprazdňování a to na močení i stolici, méně často plynatost. Všechny tyto průvodní stavy sami odezní.

Vhodný dárek - poukaz na lymfodrenáž

Nevíte jak obdarovat své blízké? Naše rada je o objednat je na proceduru. Pozastavte se nad jednotlivými indikacemi, možná Vaše maminka, kolega, syn nebo manželka mají některý z těchto problémů a tak darujete nejen radost ale i zdraví. Lymfodrenáž lze podstoupit pro

  • odstraňování škodlivin - toxických látek z tkání, detoxikace organismu
  • napomáhá regeneraci organismu po nemoci, sportu, úrazu, operaci
  • pomáhá s otoky po operacích, úrazech i nejasného původu
  • posiluje imunitu, obranyschopnost, posiluje vůči infekčním chorobám
  • pomáhá k nastartování a posílení metabolismu
  • odstranění pocitu únavy a těžkých nohou u osob se zaměstnáním s potřebou delšího stoje, sedu – jsou Vaši přátelé nebo rodina z oborů jako jsou prodavačky, učitelé, skladníci, letušky, servírky nebo číšníci, kadeřnice, hlídači ...
  • zlepšuje stav pokožky, napomáhá prevenci vrásek – proto vhodné pro každou ženu středního věku
  • napomáhá k odstranění celulitidy – pokud víte, že si žena na tento problém sama stěžuje

Cena lymfodrenáží

Jiný kraj jiný mrav – ale vesměs se ceny pohybují kolem 450 Kč - 1200 Kč za proceduru, záleží na partii, kterou právě masírují a počtu návštěv klienta. Také se cena odvíjí od doplňkových služeb a záleží na vybraném provedení – manuální nebo přístrojové masáži. Dokonce lymfodrenáž může doporučit také lékař a v tomto případě by ji měla uhradit zdravotní pojišťovna.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10607 (magazin-zdravi.cz#9992)


Přidat komentář