Manuální a přístrojová lymfodrenáž

Únava, stres, otoky dolních končetin, nekvalitní pleť, celulitida. To vše mohou být příčiny škodlivých látek v těle. S řešením těchto problémů pomůže manuální i přístrojová lymfodrenáž. Má vysokou účinnost, přesto je v některých případech nevhodná.

Manuální a přístrojová lymfodrenáž

Jste často nervózní, unavení, pociťujete napětí, trpíte bez zjevné příčiny otoky nohou nebo vás trápí** celulitida? Potom je nejvyšší čas udělat něco pro své tělo. Komplexním řešením neduhů je **manuální nebo přístrojová lymfodrenáž. Obě metody jsou velmi příjemné – zatímco vy odpočíváte, masér nebo přístroj pracuje na odplavení škodlivých toxinů.

Co je to celulitida?

Celulitida je „odpadkovým“ košem z naší látkové přeměny. Vzniká proto, že nám nedostatečně funguje svalová pumpa, která pohání lymfatickou soustavu. Děje se tak z nedostatku pohybu, při nesprávné výživě, nedodržování pitného režimu nebo podáváním některých medikamentů. Lymfodrenáž je ideální metodou k odbourání celulitidy s prokazatelnými výsledky.

Lymfodrenáž – kdo ji potřebuje

Lymfatická masáž je masáž vhodná jako prevence pro lidi vystavené dlouhému stání, po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.

Pro dosažení nejlepšího efektu se doporučuje aplikovat** lymfodrenáž** alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset návštěv a jednou měsíčně udržovací kúra. Lymfodrenážní masáž by měl provádět speciálně vyškolený lymfoterapeut, který přesně určenou technikou odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Lymfodrenáž nesmí bolet a nesmí se po její aplikaci tvořit hematomy.

Účinky lymfodrenáže

Lymfodrenáž je vynikající metodou pro:

 • detoxikaci a regeneraci organismu a zvýšení imunity
 • podpora a zrychlení metabolismu
 • při únavě dolních končetin a jejich otocích
 • jako prevence vzniku křečových žil
 • zmírnění a prevenci celulitidy
 • zpomalení procesu stárnutí
 • zpevňování podkoží
 • odbourávání stresu a napětí

Lymfatická masáž obličeje – lifting

Lifting patří k vysoce účinným úkonům v estetické péči. Provádí se za absolutního klidu, kdy mimické svaly musí být uvolněné, oči zavřené. ** Lifting** aktivuje výživu pokožky, odstraňuje následky stresu a vyhlazuje vrásky. Lifting:

 • uvolní a ztiší nervová zakončení v kůži
 • prokrvení povzbudí krevní oběh, tím se zlepší okysličení kůže, dochází k rychlejšímu odplavení toxických látek, zmírňuje se svalová únava.
 • urychlení metabolizmu v kůži má za následek úbytek podkožního tuku
 • z kožního povrchu se odstraní zrohovatělé zbytky kůže
 • masáží dojde i k uvolnění mazových a potních žláz
 • uvolněním mimických svalů se uvolní napětí obličeje,zmírňuje únavu a příznivě ovlivňuje celou nervovou soustavu

Lymfatická masáž - kdy je nevhodná

Lymfatické masáže, ať manuální nebo přístrojové jsou úžasně relaxační a vhodné pro každého, přesto existují případy, kdy odborníci tyto metody nedoporučují.** Lymfatické masáže** nejsou vhodné pro osoby s implantáty, s těžší srdeční vadou, s velmi vysokým krevním tlakem a v průběhu těhotenství.

Krásné tělo bez celulitidy

Celulitida se zdaleka netýká silných nebo starších žen, potýkají se s ní i mladé štíhlé ženy. Boj s celulitidou nelze vyhrát pouze lymfodrenážemi, ale komplexním přístupem, což mnohdy znamená změnu** životního stylu** a pevnou vůli. Nejlepší zbraní proti celulitidě je pravidelný pohyb, např.běh, plavání, jízda na kole, běh, tanec, ale i obyčejné dřepy, dále zdravý jídelníček v podobě čerstvé zeleniny a ovoce a dostatečný pitný režim. Nedostatek tekutin se projevuje zvýšenou únavou, bolestí hlavy, horší soustředěností, náladovostí. Při chronickém nedostatku tekutin se nám zhoršuje kvalita pokožky, následně i stav trávicího a vylučovacího systému, menstruační poruchy apod.

Spalování tuků

Ke komplexnímu přístupu v** boji proti celulitidě** patří dobré spalování tuků. Ovoce s vysokým množstvím vitaminu C napomáhá látkové výměně (citrusy, kiwi,papaja, ananas). Vhodná je i konzumace obilovin (jáhly ,proso, kuskus), mořských řas (štěpí tuky, pročišťují,zpevńují podkoží), rostlinných olejů, zelených a bylinkových čajů (přeslička, sléz, břečťan) a Koenzymu Q 10.

Posílení imunity

Kromě lymfodrenáží a očistných kůr spolehlivě posílíme imunitu vhodnými masážemi, např. oblíbenou aromaterapeutickou, thajskou, marockou, jávskou, masáž tokoriki, matamanoa, reiki, Breussovu nebo Dornovu masáž.

Fidžijská masáž

Úžasná ** Fidžijská masáž** pochází, jak název napovídá, z exotického ostrova Fiji. Provádí se panenským kokosovým olejem a po nahřátí lávovými kameny následuje zábal do banánových listů. Za zvuků moře, delfínů a ptáků představuje nezapomenutelný zážitek.

Masáž bylinnými pytlíčky

Tato ** masáž zklidňuje unavené svaly, tiší bolest a zlepšuje krevní oběh**. Vybrané bylinky (listy tamarindu, kafru, citronové trávy a Kaffiru) ze zahřejí v páře a v bavlněných pytlíčcích se přikládají na tělo.

Tokoriki – masáž horkými mušlemi

Tato luxusní novinka pochází z tichomoří. Spočívá v prohřátí pokožky, následného uvolnění ztuhlého svalstva, tím pomáhá odstranit bolesti zad a šíje. Rytmická masáž navozuje harmonii a klid, pomáhá ke zlepšení koncentrace, pomáhá při problémech se spánkem, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Při terapii se používají mořské lastury zahřáté na 38-55°C a panenský kokosový olej. Tokoriki působí i jako** peeling** celého těla. Tokoriki zpravidla zahrnuje:

 • peeling celého těla
 • tlakovou masáž
 • masáž horkými mušlemi (kromě obličeje)
 • aplikaci kokosového oleje nebo másla
 • zábal

Antimigrenózní masáž

Stres, únava, chronická přepracovanost, psychická vyčerpanost a další faktory se promítají do oblasti hlavy, šíje. Dochází k zatuhnutí svalstva a stlačení krevního řečiště, které zapříčiňuje bolesti hlavy. Antimigrenózní masáž svým uvolňujícím a antistresovým vlivem účinně pomáhá tyto problémy odstraňovat. Působením totiž na akumpresurní body obličejové i vlasové části hlavy, při masáži dochází k masivnímu uvolnění mimického a šíjového svalstva.

Masáže pro nastávající maminky

Pro nastávající maminku je těhotenství-zvláště to první obdobím plným změn jak po tělesné stránce, tak i po stránce psychické. Proto harmonizující masáže těhotných žen od chodidel až po šíji navozují celkové zklidnění organizmu a v kombinaci s aromaterapií přispívá ke zmírnění potíží, které se v tomto období přirozeně objevují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10608 (magazin-zdravi.cz#9993)


Přidat komentář