Manikúra a pedikúra - Jeseník

Úhledně upravené ruce jsou vizitkou každého z nás. Proto je nezbytné se této aktivitě pravidelně věnovat. Jestliže si na kompletní úpravu sami netroufáte, není nic jednoduššího než zajít k odborníkovi.

Upravené ruce a nehty jsou nemalou vizitkou každého z nás. Nicméně ani své nohy nesmíme opomíjet, zvláště pak v letních měsících, kdy je, ač třeba neúčelně, vystavujeme na obdiv, někdy pouze na div. A jestliže máte už dost těch vyzývavých článků k modeláži umělých nehtů, které vás zatím vůbec nepřesvědčily si je nechat aplikovat, zajděte si na klasickou manikúru a pedikúru, kde se budou věnovat velice profesionálně pouze vašim přírodním nehtům.

Manikúra

Druhy manikúry:

Klasická manikúra

Ne každá žena má ten dar od přírody mít dokonalé, pevné nehty. Většinu z nás trápí jejich lámavost a třepení. Mimo to také vyrůstající nehtová kůžička a často také bílé či jiné fleky na nehtech. Ať je váš problém s nehty jakýkoli, každopádně je řešitelný. A ani nemusí jít o problém. Prostě jen toužíte po** úhledně ozdobených nehtech** a o tom nechat se opečovávat. Klasická manikúra zahrnuje zastřižení, opilování nehtů, také péči o nehtovou kůžičku. Manikérka vám dle stavu nehtů také doporučí, případně aplikuje vyživující kúru. Základní péče o nehty také zahrnuje masáž rukou a následnou aplikaci krémů, zábalů či peelingů. Po první fázi, tedy po hrubé manikúře, která má za úkol nehty ostříhat, očistit, opilovat či zastrčit nehtovou kůžičku, následuje fáze pečující, tedy ty zmíněné zábaly, masáže, krémy apod. A poslední fází základní péče o nehty je fáze, která zahrnuje dokrášlení nehtů, tedy jejich lakování a zdobení.

Francouzská manikúra

Velice** oblíbenou úpravou nehtů,** a to na celém světě, je takzvaná** francouzská manikúra**. Nehty vypadají velice přirozeně a přitom upraveně. Základem je bílý lak, který se lakuje pouze na část nehtu, respektive na jeho špičku a po zaschnutí se celý nehet nalakuje bezbarvým, perleťovým, často také růžovým a jiným decentním lakem tak, aby bílá špička byla stále vidět.

P-shine

Japonská úprava nehtů, která si v posledních letech získala své obliby i u nás, je v Japonsku známá již řadu let. Při této technice úpravy nehtů je základem a také konečných efektem jemné vyleštění nehtů tak, aby se perfektně leskl a dával efekt nalakovaných nehtů bezbarvým lakem. Nemusíte se bát velkého broušení, jde skutečně o velice jemnou techniku.

Ruční zdobení nehtů

Jestliže chcete na večírku zazářit, jednou z aktivit své přípravy investujte do úpravy nehtů. Profesionálky v salonu si s vašimi nehty hravě poradí a na žádost doporučí určitou úpravu nehtů. Například když zmíníte, o jakou společenskou událost se jedná, jaké budete mít šaty a doplňky. Lze nehty pouze decentně nalakovat či zvolit výrazné barvy anebo zapojit i různé** ozdoby** a vyhrát si se zdobícím lakem.

Poradenství v péči o ruce a nehty

Nevíte rady si s péčí o ruce a nehty? Trápí vás jistý problém, kterého se ne a ne zbavit? Anebo se prostě jen chcete s někým poradit o nejlepším způsobu péče o ruce? Není nic jednoduššího než se poradit s pravým odborníkem v této oblasti. Manikérka profesionál ví dobře jak odstranit jakékoli problémy s nehty a rukama.

Pedikúra

Stejnou péči jako věnujete nyní již nehtům na rukách, měli byste věnovat i nohám. Zvláště proto, že vaše nohy jsou po velkou část roku uzavřeny v plných botách, často i ortopedicky méně vhodných. Na nohou denně stojíme, chodíme, tancujeme, sportujeme aj. Tím pádem nohy denně zatěžujeme, na což jsou sice zvyklé, ale je potřeba je někdy odlehčit, dopřát relax a pokud možno i profesionální péči. Pedikúra prováděna profesionálem nejen že nohám dopřeje potřebné uvolnění, ale také odstraní nedostatky, které zde jsou.

A jak taková pedikúra probíhá? Možná jste již slyšeli o tom, že** pedikérky** při své práci používají skalpel a kůži na nohou jednoduše skalpují. Ať to zní jakkoli hrozně, není se čeho obávat. V tomto případě jde o pedikúru tzv. mokrou, kdy se nohy nějaký čas máčí ve vodě, až kůže zcela změkne a ta, která je nadbytečná, se lehce řádným tahem skalpelu seškrábne. Není to ani trochu bolestivé a ani nebezpečné. Pokud byl zmíněn termín mokrá pedikúra, nesmí se opomenout ani pedikúra tzv. suchá, kdy se nadbytečná, zrohovatělá kůže odstraňuje pomocí speciálního strojku, jakési brusky, která jemně tuto kůži vybrušuje a odstraňuje. Častěji se však používá pedikúra mokrá.

Po odstranění nepotřebné kůže se nohy omyjí, zastřihnou nehty, opilují a následuje regenerační péče, kde nechybí peeling, maska, krém a masáž. Konečná péče pak obsahuje případné lakování a zdobení nehtů.

Masáž nohou

Pro maximální relax a uvolnění napětí v nohou není nic jednoduššího než řádná masáž nohou. Kdo jednou vyzkouší, bude chtít další a ne málo osob se stalo s nadsázkou na masáži nohou závislých. Hmaty, které jsou prováděné, působí cíleně na znatelně unavené části a bolest jakoby rozprostírají a tím z těla odstraňují. Pokud bude při masáži použit i osvěžující aroma olejíček, budete své nohy cítit jako znovuzrozené a připravené na daleké túry.

Poradenství v péči o nohy

Stejně jako problémy na rukou lze konzultovat i problémy na nohou. Obvykle lidé k profesionálovi – pedikérce přichází se zarostlými nehty. A nemusíte se obávat s tímto problémem sem zajít i vy. Je to velice častá potíž u většiny dospělých. Spousta lidí má obavy z chirurgického zákroku a také že se může tato nepříjemnost vyřešit jinak než pod noži odborných lékařů. A to včasnou prevencí! Není nic jednoduššího než zajít na pedikúru a nechávat si nehty řádně a odborně opečovávat.

Ruční zdobení nehtů na nohou

I nehty na nohou chtějí vypadat hezky. Zvláště pak v létě, kdy vykukují z lehkých sandálů. Nicméně to není jediný důvod si nechat nehty hezky upravit, nalakovat a ozdobit třeba ozdobnými kamínky, kytičkami a jinými ozdůbkami. Velice populární je u nehtů na nohou oblíbená i decentní, francouzská manikúra či japonská úprava nehtů P-shine.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10592 (magazin-zdravi.cz#9889)


Přidat komentář