Lymfodrenáž - Praha 2

Lymfatická masáž, často také nazývaná lymfatická drenáž nebo manuální lymfodrenáž, je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy (mízy) v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci.

Lymfodrenáž - Praha 2

Jestliže chcete prožít nezapomenutelnou masáž pod doteky skutečných profesionálů, doporučujeme Vám navštívit masérské studio Stone House. Jejich masáže Vás nejen uvolní, ale také nabijí novou energií. Vybrat si můžete např. buď z klasické a sportovní masáže nebo manuální lymfodrenáže, medové a aroma masáže či baňkování. Kompletní škálu poskytovaných masáží a jejich ceník naleznete na webových stránkách studia www.stonehouse.cz. Objednávat se na masáž můžete buď telefonicky: +420 606 277 373 nebo +420 222 715 939, emailem: masaze@stonehouse.cz nebo osobně přímo ve studiu, které se nachází na adrese: U Kanálky 1457/10, Praha - Vinohrady, 12000.

Lymfodrenáž - Praha 2 - Stone House

Pro ucelenou představu o masérském studiu Stone House, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky:

Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se, pro seberealizaci v oblasti masérských a regeneračních služeb?

Byla to shoda náhod a chuť dělat tuto práci.

Poznal jste nějakého učitele, který byl Vašim průvodcem?

Poznal jsem spoustu kolegů, kteří byli ochotni se podělit o zkušenosti, také o zkušenosti ze zahraničí, byla to velká pomoc a jsem za ni rád.

Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku? Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

Začínali jsme před 11 lety, kdy masérských studií bylo pomálu, byli nadšení a jsou nadšeni. Někteří chodí od počátku a stali se součásti mého života,každý má svůj příběh.

S jakými nejčastějšími potížemi se na Vás klienti obracejí?

Většinou jsou to problémy se zády, civilizační problém ze sezení u počítačů.

Existuje zdravotní omezení, při kterém by se masáž neměla provádět?

Každý druh masáže má své kontraindikace, nelze to asi paušalizovat. Nicméně obecně lze říci, že není vhodné jít na masáž při teplotách, zánětlivých onemocněních žil, svalů a kloubů, kožních vyrážek, nádorových onemocnění, srdečních chorobách atd...

Může se masáž provádět i v těhotenství? Nemůže mít masáž při těhotenství negativní vliv na dítě nebo jeho zdraví?

Masáž v těhotenství lze provádět po 3 měsíci nebo je to alespoň lékaři doporučováno a proto to respektujeme. Je to velkým přínosem pro maminky, kdy dokážeme ulevit přetíženým zádům, případně zakomponovat i něco příjemného, jako masáž chodidel a pod. Maminky říkají, že se miminka při masáži uklidní, tak je jim to určitě příjemné.

Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví? Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

V současné době se zaměřujeme na masáže v konkrétních firmách, přímo na pracovištích, zejména v kancelářích, kde lidé pracují na počítačích. Snažíme se lidem ulevit od bolesti zad a tak přispět k lepší fyzické i psychické pohodě zaměstnanců. V několika firmách se nám tato práce již daří. Směřujeme stále stejným směrem, aby naše studio lidem přinášelo užitek, aby byli spokojeni a vraceli se k nám.

Můžete prozradit také něco o sobě, vše o Vašem konceptu a pojetí, ohledně Vašich zkušeností a celkově v rámci tvorby a inspirace.

Jsem člověk, který rád pracuje. Mám rád, když je za mnou vidět nějaký výsledek. Nové projekty mě baví , vymýšlet je, nebo jen pomáhat realizovat. Sbírat zkušenosti z projektů v mnoha různých oblastech je přínosem a inspirací pro život a další podnikání.

Co Vás nejvíc naplňuje a těší na Vaší práci?

Nejvíce mě těší, že dokážu lidem přinést to, co od masáže očekávají, ať je to relax nebo odstranění problému, nebo jen pohlazení po duši.

Lze napsat věnování a navolit si jakoukoliv částku při koupi dárkového poukazu?

Dárkové poukazy se dají napsat na konkrétní částku nebo masáž dle výběru z naší nabídky, součástí vytištěného poukazu je i kolonka pro jméno a věnování. Celý koncept dárkového poukazu vznikl v grafickém studiu u kamarádů, je to originální pojetí poukazu.

Jaké masáže jsou u Vašich klientů nejvíce v oblibě?

V současné době je nejvíce oblíbená celková masáž s předehřátím v infrakabině, bude to asi zimním počasím :)

Klasická a sportovní masáž Praha 2

Který člověk by netoužil po celkovém uvolnění těla a mysli? Klasická masáž vám toto může zajistit, jelikož vy budete ležet na lůžku a zkušený masér vám kvalitně a spolehlivě uvolní ztuhlé svalstvo. Záleží jen na vás, zda máte zájem o masáž celého těla, nebo o masáž hlavy, krku, končetin, zad či břicha. Díky klasické masáži dojde ke značnému prokrvení svalů, ale spolu s ním i k prokrvení vnitřních orgánů. Klasickou masáží dojde ke zrychlení látkové výměny a odplavení odpadních látek. Masáž prospívá vedle svalstva a orgánů i kloubům. Odstraňuje únavu, přináší člověku pocit lehkosti a regeneruje organismus. Při masáži se používají hmaty, které jsou tvrdší a intenzivnější a díky kterým se odstraní únavové látky, které se v těle za určitou dobu nahromadily.

Medová a aroma masáž Praha 2

Med je skvělým detoxikačním prostředkem. Jeho působení na kůži má za následek uvolňování toxinů z těla ven. Důležité je se jich pravidelně zbavovat a to pomocí detoxikace. A jednou z výborných terapií je právě účinek medu a medová masáž vůbec. Ta nejen že očistí tělo, oživí organismus, tělu dodá energii a zbaví ho bolestí zad, kloubů.

Aromaterapeutická masáž je zase výbornou metodou pro celkovou relaxaci a vede k navrácení těla i mysli do správné harmonie. Při masáži se totiž používají kvalitní vonné oleje, které se nejen vstřebávají do těla pokožkou, ale i inhalací. To má kladný vliv nejen na naši náladu, ale i na správnou funkci lymfatického a krevního oběhu.

Baňkování Praha 2

Cílem baňkové masáže je zmírnění a následné odstranění bolestí páteře a pohybového aparátu. Princip baňkové masáže je založen na přisání baňky k povrchu těla na základě podtlaku. Následně dochází k uvolnění svalů, prokrvení a odplavení škodlivin z těla ven. Baňkování tak pročisťuje krev, zlepšuje krevní oběh a v neposlední řadě také odstraňuje bolest a uvolňuje svaly.

Lymfodrenáže Praha 2

O lymfodrenáži toho bylo publikováno již dost, ale i tak se pořád vyskytují dotazy a nejasnosti k účinkům. Zvláště proto, že již samotný název u většiny jedinců vyvolává nelibý pocit nepříjemných hmatů, tahů apod. Nic z toho však lymfodrenáž není. Ruční lymfatická masáž se provádí velmi jemnou masážní technikou. Lymfatický systém produí přímo pod kůži, proto se aktivuje jemnými hmaty, které nezasahují až ke svalům.U manuální lymfatické masáže se nepoužívají žádné oleje, masážní emulze, ani jiné přípravky. Ošetřovaný nesmí cítit žádnou bolest.

Co je lymfatický systém?

Nejjednodušší je si tělo představit jako město a lymfatický systém zde funguje jako kanalizace. Když lymfatický systém odvádí z těla škodliviny a jiné nepotřebné látky, je samozřejmostí, že se jich část v těle usazuje. To má za následek omezené vstřebávání vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek. Tím pádem strádá naše tělo, což můžeme zpozorovat na zhoršené kvalitě pokožky, objevují se pupínky, barevné nerovnosti, také suchá, nebo příliš mastná místa, vlasy jsou oslabené, třepí se a lámou, stejně jako nehty apod.

Co všechno lymfodrenáž umí?

Tlaky, které působí na pokožku mimo stimulace lymfatického systému, si také perfektně poradí s pomerančovou kůží a vůbec povislou a nepevnou kůží. Tento typ masáže šikovně aktivuje tvorbu kolagenu a tak se zdá pokožka jak pevnější, tak pružnější. Celulitida je, zjednodušeně řečeno, zatvrdlý a nadbytečný tuk v tukových buňkách. Vlivem podtlaků, které tento typ masáže vytváří, se dá do pohybu i tento tuk a část z něj odchází z těla. Pro správné fungování těchto skutečností je zapotřebí zvýšit přísun tekutin, zejména čisté vody. Pokud se odplaví část tuku a i škodliviny a jedy, je poměrně logické, že se zmenší o objem na problémových partií, jako jsou stehna, zadek, boky a břicho. Navíc se zpevní pokožka a vy si tak můžete užít pocit pevného a krásně tvarovaného těla již v letošním létě. Závistné pohledy jiných žen na písečné pláži na sebe nenechají dlouho čekat, stejně jako zálibné pohledy přítomných mužů. Lymfodrenáž je také po léta účinná pro všechny, kteří trpí častými otoky a pocity těžkých nohou. Důvodem, proč se tak děje, je právě špatně fungující lymfatický sytém.

Jak často využívat služeb lymfodrenáže?

Lymfatická masáž se doporučuje udělat na celém těle tzn. trup, nohy, ruce a hlavu. Celá tato masáž je rozdělena do 3 návštev, aby se přiliš nezatěžoval organizmus. Tuto proceduru je dobré opakovat 2x v roce.

Infrasauna Praha 2

Infrasauna má tu výhodu, oproti klasické sauně, že je vhodná i pro osoby, kterým se tato sauna nedoporučuje. Jsou to obvykle lidé s vysokým krevním tlakem, závažným srdečním onemocněním či těžkou formou astmatu. Tato sauna má jak léčebné, tak kosmetické účinky. Působí pozitivně na řadu problémů, jako jsou záněty, chronická onemocnění, také mírné problémy například přílišné pocení, uvolnění napětí, zmírnění nebo úplné odstranění bolestí. Zlepší se také kvalita pokožky, lépe a rychleji se hojí rány a také se detoxikuje organismus.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10603 (magazin-zdravi.cz#9988)


Přidat komentář