Lymfatické masáže - Znojmo

Správně fungující lymfatický systém má velký význam při detoxikaci organizmu. V souvislosti s tím se také zmiňuje odstranění celulitidy. Ano, i tuky jsou odpad. A na celulitidu lymfodrenáže skutečně účinkují, ukážeme vám jak.

Co je celulitida?

Nejdříve začneme od celulitidy nebo též pomerančové kůže, což je důvod, proč ženy chodí na lymfatické masáže. Záměrně hovoříme jen o ženách, protože jich se tento problém týká. Celulitida je totiž způsobena ženským hormonem estrogenem, tudíž u mužů se pomerančová kůže nevyskytuje. Co ale ženský hormon způsobuje? Zjemňuje podkožní vazivo a to umožňuje prostupovat tukům do podkoží. Zde se tukové buňky usadí a často zbytní, tudíž je pak těžké je odstranit. Těchto tuků se zbavujete dokonce hůře než klasických tukových zásob, protože buňky se více drží. Tím, že jsou dané buňky v podkoží, tedy blíže povrchu, tak vytvářejí prohlubeninky, protože jsou mezi tuky mezery. V konečném důsledku kůže z povrchu vypadá jako pomerančová kůra, proto i název pomerančová kůže. Jak se jí ale zbavit?

Na celulitidu většinou neplatí sport nebo jenom úprava jídelníčku. Samozřejmě se tento jev může redukovat dle dispozic dané osoby. Zárukou je ovšem lymfatická masáž též lymfodrenáž. Ta totiž mechanicky působí na kůži a tlakem se vypudí dané usazené tukové buňky. Jak ale daná procedura probíhá, co vám přinese a jak ji můžete podpořit? S tím vás seznámíme níže.

Lymfatické masáže – pro koho jsou vhodné

Tento typ masáží se nejprve nabízí z hlediska tukově-očistného využití, tudíž těm, které mají problémy s celulitidou. S tím pak souvisí i určitý úbytek centimetrů v obvodech na těle. Rovněž se vám ale pročistí tělo, takže pokud máte pocit těžkosti, únavy, napětí a určité zátěže, pomůže vám lymfodrenáž, která tělo zregeneruje. Lymfodrenáž je součástí i neinvazivních metod liposukce, kdy se tělo zbaví odstraněných tuků.

Lymfatické masáže – průběh masáže

Manuální forma lymfodrenáže probíhá tak, že se provádí krouživými pohyby. Dané partie (stehna, břicho, zadek, boky, paže, záda) se masírují rytmickými hmaty tak, že se uvolňují tukové buňky z podkoží. Následně se aktivuje i lymfatický (též mízní) systém, který s sebou odnáší odstraněné tuky z těla ven. K tomu dochází vylučovacími cestami, proto se nedivte, že se vám bude během procedury může chtít na toaletu. Neostýchejte se proto masérovi říci a on vás nechá si odskočit.

Lymfatické masáže – účinky

Protože se jedná o proceduru sloužící k odstranění celulitidy a tuků, tak se samozřejmě nabízí účinky eliminace těchto faktorů. Samotná detoxikace těla pak s sebou nese další účinky jako je regenerace organismu, pročištění pleti, zlepšení vzhledu pokožky (prokrvení, zpevnění a vyhlazení), zmírnění otoků, zbavení se pocitu „těžkých nohou", prevence křečových žil a migrén a posílení imunity.

Lymfatické masáže – co dodržovat

Jelikož se jedná o proceduru, která se využívá k odstranění tuků, tak je dobré podpořit terapii i životosprávou, což nevylučuje ani pohyb. Dbejte na vyváženou stravu a nějaké sportovní aktivity, protože i když lymfodrenáž podpoří eliminaci tuků, zlepší vzhled kůže a zrychlí metabolismus, tak se musíte udržovat i samy. Pak je třeba zdůraznit, že odvodní cesty, se kterými lymfodrenáž pracuje, jsou na bázi tekutin, tudíž je potřeba pít dostatek vody (3 až 5 litrů denně) a vyhnout se dehydratační stravě – sůl, káva nebo alkohol.

Lymfatické vzduchové legíny – Znojmo

I tato procedura vám pomůže zaktivovat lymfatický systém. Toho se dosahuje pomocí speciálních návleků, které se dají na nohy a tím, že se nafukují, tak vytvářejí podtlak. Kompresí se tak podporuje masáž, která uleví nohám od napětí, otoků, celulitidy, pročistí se vám organismus a posílí se imunita. Zlepší se vám vzhled pokožky a proces působí i jako prevence proti vráskám. Jedná se o lymfodrenáž přístrojem, tudíž i zde je potřeba pít dostatek vody.

Reflexní terapie pro štíhlou linii – Znojmo

Jedná se o působení na akupresurní body na ploskách nohou. Je známo, že na chodidlech je nejvíce reflexních bodů, které vedou k různým orgánům a tkáním. Jejich stimulací se pak dané oblasti vedou ke správnému fungování. To může být i v případě hubnutí, protože se ovlivňuje trávení, detoxikace, funkce hormonů a také psychika. Všechny tyto oblasti mohou souviset s hubnutím, protože se dávají do správného chodu.

Relaxační masáž – Znojmo

Jedná se o uvolňující proceduru, která uleví nejen svalům a kloubům, ale také působí na psychiku. Tím dosáhnete harmonie a vyrovnanosti. Uvolníte se po namáhavém dni, pokud máte třeba sedavé zaměstnání. Tím se odbourá bolest a ztuhlost zad, bolesti krční páteře a hlavy, zlepší se vám flexibilita a zkrácené svaly se lépe přizpůsobí sportovní zátěži.

Masáž lávovými kameny – Znojmo

Při této proceduře se vám na tělo pokládají nahřáté lávové kameny (asi kolem 40°C). Tímto prohříváním kůže se vám upravuje průtok energetických drah v těle, což rovněž pomáhá lepší funkci orgánů a tím se podporuje zdraví. Tím , že se rozproudí energie v těle se jednak stimuluje stav organismu, ale také se podpoří psychika.

Medová masáž – Znojmo

Tato forma masáže má především detoxikační účinky. Tím, že se vám masíruje pokožka medovou hmotou se postupně na povrch dostávají toxiny, které mohou být v těle usazeny i několik let. Vaše pokožka a potažmo i organismus se pročistí a zlepší se vám stav pleti, posílí se trávení, obranyschopnost, kvalita spánku, eliminují se deprese a migrény a uleví se od revmatických bolestí kloubů.

Dornova metoda – Znojmo

Jedná se o velmi účinnou formu napravení usazení kloubů a obratlů. Díky speciálním tlakům a pohybům se uvádějí dané části do správné polohy, tím pádem se odstraňuje bolest, ale i jiné obtíže. Může se tak napravovat skolióza, zablokovaná pánev, kdy má žena problém otěhotnět. Rovněž se působí na bolestí zad, kyčlí, kolen či na rozdílnou délku končetin. Dornova metoda má dlouhodobý účinek a pokud trpíte vleklými bolestmi způsobenými blokacemi kostí, tak Dornova metoda vám může pomoci.

Mobilizace kloubů - Znojmo

Další metoda, která uvede klouby do správné polohy. Za pomoci spirálních zřetězení se vytvoří síla, která uleví meziobratlovým ploténkám a kloubům, které se pak vyživují. To zaručí jejich pohyblivost a tím pádem i přizpůsobivost, takže se eliminuje bolest.

Metamorfní technika – Znojmo

Jedná se rovněž o reflexní terapii, tentokrát se ale metoda zaměřuje na oblast vedoucí k páteři, hlavě a rukám. Vychází se z toho, že v těchto oblastech je uloženo časové období prenatálního stavu, odkud si neseme případné energetické bloky. Touto metodou se dané blokace odstraňují a tím pádem dochází ke komplexní a hluboké očistě hlavně psychiky. Jistě jste někdy slyšeli, že případné psychické blokace mají kořeny v minulosti a ty jsou u této metody odstraňovány.

Energetická psychoterapie – Znojmo

Působením vysílání energií se mohou významně eliminovat různé psychické i fyzické problémy. Pokud se soustředíte na daný problém a uvědomujete si jej, tak při terapii vás zcela pohltí jeho účinek a tím, jak jej máte v mysli se daný aspekt uvolňuje dle specifikace. Může se tak jednat o odstranění traumat z dětství, nespavost, bolesti, nadváha, deprese, alergie, stres, různé nemoci, ale i problémy finanční, rodinné či partnerské.

Aplikace ušních svící – Znojmo

Ušní svíce mají nejen ten účinek, že odstraňují ušní maz. Tím, jak uvolňují esence, tak vy vnímáním tepla, jemným praskáním a vůní vnímáte účinek dané přísady. Může se tak navodit uvolnění, odstraní se bolest hlavy, mírní se napětí, uvolní se cesty dýchací apod.

Bioenergizer detox spa - Znojmo

Jedná se o přístroj, do kterého si vložíte nohy a proběhne detoxikace těla. To za pomocí procesu ionizace vody elektrickým proudem. Nebojte se, nejde o nic nebezpečného. Jedná se o to, že při elektrolýze přístroj ukazuje stav hodnoty bioenergetického pole v lázni. Ideální je hodnota mezi 1.7 až 1.9. Postupně se reflexní body, čímž se aktivují k činnosti různé orgány, což je opět forma reflexologie. Odstraňují se tak bloky a tělo se čistí. Opět zde tedy platí, že odvodní systém potřebuje tekutiny, tak musíte pít dostatek vody.

Očistu těla bychom měli provádět nejen z toho důvodu, aby se odstranila celulitida. Rovněž je to dobré pro posílení imunity a tedy i zdraví. Udělejte si proto jednou za čas okamžik pro sebe a nechte se hýčkat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10625 (magazin-zdravi.cz#10029)


Přidat komentář