Lymfatické masáže - Praha 2

Přemýšlíte nad tím, jak pomoci vašemu tělu zbavit se škodlivých látek, jak uvolnit váš organismus a celkově ho posílit? Jak zatočit s celulitidou a poskytnout vaši pokožce co nejlepší péči? Co víte o lymfatických masážích?

Masáže a jejich účinky

Masáže a jejich účinky jsou známé více než 5000 let. Je to velmi starý způsob léčby. Lidé mají tendenci dotýkat se bolavých míst a často si je třít. Masáž je odrazem tohoto instinktu. Masáž je léčebná metoda, která pomocí hmatů uvolňuje svaly a klouby, zlepšuje prokrvení svalů a tím i látkovou výměnu, tak dochází k rychlejšímu odplavení toxických látek z těla. Masáž pomáhá odbourat nervové napětí. Masáže slouží ke zlepšení fyzické a duševní kondice, k rychlejší regeneraci organismu. V dnešní uspěchané době se naše podrážděné nervy pomocí stejnosměrného rytmického pohybu snadněji uklidní. S uvolněním celého těla také dochází k uvolnění dýchání, to se stává hluboké a pravidelné**. Kvalitní masáží můžeme zmírnit naše somatické problémy (bolesti hlavy, bolesti žaludku), které často mívají psychický základ.** Při odbourávání stresu dochází k posílení imunitního systému, a tak se náš organismus dokáže lépe vypořádat s infekčními nemocemi.

Thajská masáž nohou - Praha

Jedná se o jemnou masáž nohou a chodidel pomocí rukou maséra, který vytváří tlak na reflexní body. Postupně masíruje místa, které dle reflexní terapie souvisí s konkrétním zdravotním problémem. Při masáži se nepoužívá žádná přístrojová technika, ale pouze masážní oleje, vonné či vody. Tato masáž je nejen vhodná pro zlepšení lymfatického systému, ale vede orgány ke správné funkci a navozuje vnitřní rovnováhu organismu.

Klasická masáž - Praha

Již z názvu je jasné, že se jedná sice o jednu z nejběžnějších druhů masáží, což napovídá i o její účinnosti. Nejen velmi efektivně odstraňuje bolesti zad, svalů a kloubů, ale také má pozitivní vliv na náš imunitní systém a podporuje látkovou výměnu. Výhodou je, že si můžete vybrat masáž celého těla, nebo je určité části.

Dornova metoda a Breussova masáž (rehabilitační masáže) - Praha 2

Jedná se o spojení dvou účinných metod, kde se používá Dornova metoda k nápravě obratlů a kloubů na jejich původní podobu a pro uvolnění svalstva se kombinuje s Breussovou masáží. Při této terapii masér pracuje i s pomocí aktivity klienta při napravování.

Co je to lymfatický systém

Lymfatický systém neboli mízní systém doplňuje cévní soustavu. Lymfatický systém bychom mohli chápat jako jakousi „čističku těla“. Je to systém lymfatických cév a uzlin, jeho úkolem je vstřebávání přebytečné tekutiny, její vyčištění a návrat do krevního řečiště. Lymfa (míza) udržuje kvalitu našeho imunitního systému tím, že čistí lymfatický systém, odvádí z těla zplodiny metabolismu, odstraňuje z krve staré červené krvinky. Součástí systému jsou také uzliny, které zachycují nečistoty. V případě, že se v některém místě lymfatického systému začnou hromadit toxiny, pohyb lymfy se zpomalí a daná část těla začíná otékat.

Když lymfatický systém nefunguje

Narušený lymfatický systém se může projevit jako zánět nebo jiné vážnější problémy. Poruchy lymfatického systému se projevují únavou nohou, později celého těla, otékáním nohou v oblasti kotníků, otoky v břiše nebo v obličeji, potížemi s dechem. Poškozený lymfatický systém může mít také vliv na akné a celulitidu.

Co udělat pro podporu lymfatického systému

Rady pro podporu lymfatického systému:

 • Některé druhy potravin produkují velké množství odpadu, a proto otékají lymfatické uzliny. Dávejte pozor na tučné potraviny, mléčné výrobky, červené maso. Lymfatický systém zatěžuje příliš velká konzumace ovoce a cukru. Naopak k posílení lymfatického systému konzumujte čerstvou zeleninu a ryby.
 • Očistné kůry pomáhají k celkové úlevě organismu od nečistot a napomáhají tak i lymfatickému systému.
 • Lymfu poškozuje stres, napětí, špatný stav ledvin, přechozené nemoci.
 • Nezapomínejte na pravidelný pohyb.
 • Pro podporu správné funkce lymfatického systému slouží lymfatické masáže.
 • Citrusové plody mohou být dobrým pomocníkem při čištění střev. Každý večer přibližně 2 hodiny po posledním jídle snězte jeden celý citrusový plod, poté už nic nejezte.
 • Do 1 litru vody vymačkejte jeden až dva citrony, dále přidejte nastrouhaný zázvorový kořen. Tento nápoj můžete pít několikrát týdně.

Jak pročistit organismus

Důležitou roli v detoxikaci organismuvoda, zvyšte příjem čisté neperlivé vody. Příjem tekutin by se měl zvyšovat postupně. Během detoxikace také omezte nápoje, které vodu odvádějí např. kofein a alkohol. Během detoxikace může dojít k přechodně zvýšené produkci moči, stolice, může se objevit únava, zapáchající pot, rýma. Během detoxikace omezte uzeniny, červené maso, bílé pečivo, mléčné výrobky, cukry, sladkosti, slaná jídla, černý čaj, džusy a slazené nápoje.

Lymfatické masáže Praha 2

Tento typ masáží je přímo zaměřen na lymfatický systém. Ovlivňuje imunitní systém, detoxikaci těla a odvodnění organismu. Pomalé pohyby ruky rozproudí lymfu k lymfatickým uzlinám, kde dochází k odbourávání toxinu. Lymfatické masáže jsou nejenom léčebnou metodou, ale mají i příznivý vliv na kůži a podkoží, dokáží ošetřit celulitidu, otoky a celkově vylepšit stav pokožky.

Typy esenciálních olejů

Typy esenciálních olejů jsou:

 • Citrusy – působí pozitivně na trávicí a nervový systém, dodají energii a osvěží.
 • Byliny a květiny – mají pozitivní účinek na duši, projasňují a uvolňují mysl
 • Dřeviny – dodávají sílu, stabilitu a vitalitu.
 • Na revmatické bolesti se mohou využívat masážní oleje z eukalyptu a rozmarýnu.
 • K odstranění mírných bolestí slouží jalovec, levandule a rozmarýn.
 • Pro celkové uvolnění levandule a majoránka.
 • Jako afrodiziakum se využívá růžové dřevo a jasmín.

Lymfatické masáže - Praha 2

Lymfatické masáže pomáhají ke zlepšení zdravého životního stylu společně s vyváženou stravou a dostatečným pohybem. Posílíte svůj imunitní systém, pomáháte tělu zbavit se škodlivých látek, ulevíte si od bolesti. Pozitivně působíte na svou psychiku a to se zpátky projeví na vašem těle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10624 (magazin-zdravi.cz#10028)


Přidat komentář