Lymfatické masáže - Havířov

Jaro znamená očistu. A protože se blíží léto, tak se nabízí otázka: už jste provedli očistu svého těla? Ne? Pak vyzkoušejte lymfodrenáž, která má detoxikační účinek a vaše tělo se tak zregeneruje.

Co je detoxikace?

Toto slovo je odvozeno od slova toxin, tedy škodlivina nebo škodlivá látka. Detox je pak zbavení těchto špatných látek. Nejčastěji se termínu využívá právě ve spojení s lidským organismem, protože tím, jak žijeme, co dýcháme, ale hlavně co přijímáme formou potravy a pití, do sebe vpravujeme i ony toxiny, které našemu tělu spíše škodí. Co ale toxiny nebo škodlivé látky jsou? A lze se jim vůbec vyhnout?

Prakticky je obejít nemůžete. I když budete jíst zdravé potraviny, tak někdy do sebe vpravíte prvek, jež vaše tělo zase až tak nepotřebuje. V případě toxinů se vyloženě nejedná o látky, které by vás bezprostředně ohrožovaly na životě, ale pro zdraví nijak přínosné také nejsou. Jedná se většinou o složky v potravě, které se nestráví k užitku jako jsou třeba proteiny, minerály apod. Jedněmi z těchto odpadních látek jsou i přebytečné tuky. I když naše tělo tuky potřebuje, tak v omezené míře. Jakmile se ale daná hranice přesáhne, tak už je zapotřebí se tuků zbavit.

Lymfatické masáže

Jak jsme již zmínili, lymfodrenáž vás zbavuje toxických látek. Jejích účinků se ale využívá hlavně v souvislosti s celulitidou, kterou lymfodrenáže dokáží odbourávat. Proto se této metody využívá jako doprovodné procedury u neinvazivních liposukcí. V každém případě bude vaše tělo odlehčeno a pročištěno. Lymfodrenáž není jen estetická záležitost, kdy se vám formuje tělo. Tato procedura vám dokáže zrychlit metabolismus a zlepší se vám kondice, protože se promasíruje i pohybový aparát. Navíc lymfodrenáž dokáže pomoci i z toho hlediska, že vám pomůže k tomu, abyste se mohli lépe hýbat, tudíž i ze zdravotního hlediska je tato procedura vhodná. Když se vám navíc** pročistí organismus**, tak se vaše tělo obnoví a je přístupno jiným vlivům, které jsou novější a staré zůstatky, které jsou nepotřebné, se vyplaví pryč.

Lymfatické manuální masáže – postup

Manuální terapií se vám v dané oblasti masíruje rytmickými pohyby kůže. Tyto tlaky pak** uvolňují lymfatické uzliny** a zrychlují lymfatický systém. Ten slouží k odvodnění těla a nese s sebou právě dané škodliviny. Pres navíc působí i na trvale usazené tuky v podkoží, které způsobují celulitidu.

Co se týká počtu** terapií**, tak je vhodné absolvovat zhruba 8 až 10 masáží v průběhu čtyř týdnů. Tím se vašemu tělu zafixují dané změny a také se nastartuje nový proces spalování. Masáže vám navíc pomohou i mírnit otoky, což se využívá v případě tzv. těžkých nohou.

Lymfatické reflexní masáže – postup

Lymfatická masáž může být i na reflexní bázi, což spousta salónů nemá. Její účinky jsou ale obdobné. Výhodou tak je, že se provádí na ploskách nohou, tudíž teoreticky nejste omezeni tím, že se vám masíruje větší plocha těla. Jak ale tedy daná terapie může fungovat?

Na** chodidlech** jsou speciální reflexní body, kdy se tlakem na ně stimuluje určitá část těla, orgánu nebo tkáně. To platí i v případě lymfy, kdy se tímto způsobem rovněž aktivuje lymfatický systém a čistí se tělo. Díky tomu se rovněž zbavujete otoků, dostáváte se do větší pohody, čistí se vám pleť, posílí se obranyschopnost nebo se vám zlepší spavost.

Lymfatické masáže – co dodržovat

Protože lymfatické masáže pracují s odpadním systémem, který je na bázi tekutin, jež odvádí škodliviny pryč z těla, tak je zapotřebí během kúry dostatečně pít. Klidně 3 až 5 litrů denně. Pomáhá to k lepší cirkulaci, kdy se snadněji odnesou toxické látky z těla pryč.

Dornova metoda – Havířov

Tato metoda je prováděna formou speciálního napravování kloubů a obratlů. Díky tlakům palce se odrovnávají různé blokády, které způsobují problémy. Ty se tak dostávají do správné polohy, čímž se vám ulevuje od problémů. Proces probíhá i za aktivní účasti masírovaného, kdy se tedy provádí přirozené pohyby, u kterých se nemusíte bát bolesti. Metoda se tak zaměřuje na široké spektrum problémů hlavně tedy s páteří a strategických kloubních míst. Proces má ovšem i větší dosah. Když má žena zablokovanou pánev, tak je problém pro ni počít dítě. Dornova metoda ovšem dokáže danou oblast odblokovat a tím pádem se tento problém může u žen vyléčit. Proces je také účinný v případě skolióz, což je vhodné praktikovat i u dětí, kdy se kostra vyvíjí a problém není tak hluboký. Již po první terapii budete cítit velkou úlevu, která bude dlouhotrvající.

Reflexní terapie – Havířov

Jak jsme již zmínili, reflexní terapie pracuje s body, které se nacházejí na chodidlech. Co se týká akupresurních míst, tak chodidla jsou místem, kde se jich nachází nejvíce, proto existuje reflexní terapie. Stlačováním daných míst se vysílá signál k daným orgánům a tkáním a tím se stimuluje jejich správná činnost.

Baňková metoda – Havířov

Jestli máte hlubší problémy nebo ztuhlé svaly, tak vám pomůže baňková metoda. Pomocí podtlaku, který baňky vytváří, se dostává účinek hlouběji do pokožky a intenzivněji problém odstraňuje. Baňkování vám pomůže čistit krev, zlepší se její tok a zlepší se nervový systém. Samozřejmě se pak odstraňuje i ztuhlost svalů, kdy se silněji stlačuje povrch kůže a jakoby se "rozbíjí" bolest.

Thajská masáž

Masáž využívá asijských metod, které jsou známi svými léčivými účinky.** Thajská masáž** je založena na princi speciálních tlaků, protahování končetin a jógových pozic, které provádí sám masírovaný. Tímto způsobem se vám napraví kosterní systém a odstraní se dlouhodobé bolesti.

SM Systém

Jedná se o cvičení, kdy pomocí pružných lanek protahujete páteř a cvičíte šikmé břišní. Protože se jedná o fyzickou aktivitu, tak má i dobré vlivy na bolesti a deformitu hrudníku, bolesti hlavy, je dobrá na pooperační stavy, napravuje klouby nebo se zlepšuje funkčnost srdce.

Aromaterapie

Nepotřebujete nutně** masáž,** ale spíše jen chcete ležet, užívat si doteků a jen se uvolnit? Pak vyzkoušejte aromaterapii, kdy vdechujete výpary olejíčků, což vám navozuje pozitivní mysl, odbourává se stres a po proceduře vidíte vše snadněji.

Hot stone masáž

Horké lávové kameny nemají jen schopnost tepla, jež prostupuje vaší pokožkou a stimuluje vnitřní orgány. Jejich vibrace rezonují na kůži a tím upravují vnitřní energie v těle, které díky své stabilitě vyrovnávají harmonizaci uvnitř těla.

Masáž pro ženy – Havířov

Při této metodě se masíruje bederní a krční oblast, které jsou u žen velmi přetěžované. Rovněž se zde využívá horkých lávových kamenů, které hlouběji odbourávají problémy a působí i proti stresu, nervozitě a ženských obtížích jako je bolestivá menstruace nebo neplodnost. Éterické oleje navíc zpříjemňují danou proceduru.

Kraniosakrální terapie – Havířov

Jedná se o proceduru, kde se pracuje s fyzičnem i psychikou. Pokud máte určité problémy, tak se nejprve diagnostikuje místo bloku. Ne vždy to ale musí být místo bolesti. Když vás bolí kosti, tak to může mít původ v nervové oblasti, proto je třeba nalézt skutečný základ, jinak je léčba neúspěšná.

Masáž drahými kameny – Havířov

Nejedná se o žádný rozmar. Různé** kameny** se aplikují s regeneračními oleji, které spolu uvolňují ztuhlé mimické svaly, obnovuje se tok lymfy v obličeji a vyhlazují se vrásky.

Gua Sha – Havířov

Jedná se o** čínskou** metodu, kdy se na pokožku pokládají** jadeitové destičky**, které pomáhají k vyloučení špatné energie a toxinů. Metoda tak pomáhá při různých nemocech jako je nachlazení, horečky, astma nebo ischias či bolesti svalů.

Horká čokoládová masáž – Havířov

Čokoládu vnímáme všemi smysly. Už jen její vůně v nás většinou aktivuje chutě. Zkuste si ale nechat touto tekutinou masírovat tělo. Vůně, jemné doteky a blahodárné účinky vás nejen uklidní, ale zároveň vám rozjasní i pleť.

Kineziotaping – Havířov

Jedná se o speciální nalepování pružných pásek na kůži. Zde pak dochází při sportovních výkonech k menší úrazovosti a svaly i kosti a klouby jsou odlehčeny. Zlepší se tak funkce krevního a lymfatického oběhu a celkově se regeneruje organismus. Existuje několik míst, kde lze proužky aplikovat. Jsou to nohy, ruce, záda a léčí se bolesti páteře, kloubů, šlach a svalů, prodlužují se účinky masáží. Stabilizuje se držení těla, zlepšuje průtok krve a lymfy a jsou vhodné při rehabilitaci.

Masáže mají hlubší význam, než se zdá. Udělejte si proto jednou čas na sebe a nechte se hýčkat v salonu, kde nemusíte nic dělat, jen si budete užívat a nebudete pro krásu trpět. Právě naopak.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10612 (magazin-zdravi.cz#10001)


Diskuze a zkušenosti

Dita | 15.09.2015 21:27
Re: Lymfatické masáže - Havířov Dobrý den, kdy máte volný termín na masáž lavovými kameny?


Přidat komentář