Lékárna - Online

Už jste si vystáli frontu v lékárně, a když jste se konečně dostali na řadu, odpověděla vám lékárnice dosti neochotně a odkázala vás na lékaře? V online lékárně se vám to nestane. Vyzkoušejte to!

Přestože kamenné lékárny nabízejí celou řadu léků a potravinových doplňků, neseženeme v nich často to, co zrovna potřebujeme. Je to tím, že lékárnice pod náporem zákazníků nemá čas poslouchat zákazníka ani hledat nejvhodnější prostředek, který by mohl pomoci. V online lékárně to funguje jinak. Není zapotřebí vystát frontu, jen se musíte naučit v lékárně orientovat. Je to však velice jednoduché. A pokud si přesto nevíte rady, můžete požádat o pomoc odborné poradenství.

Jedna věc je přece jen při výběru online lékárny na internetu nezbytná. Je to maximální obezřetnost. Prodej léků s sebou nese celou řadu rizik, které lidé podceňují. Některé pochybné firmy nabízejí pod záštitou online lékárny nelegální a nebezpečné léky. Na ty je třeba si dát pozor.

Na co dávat pozor při výběru online lékárny

Pokud nakoupíte jakékoli preparáty v pochybné online lékárně, vystavujete se riziku poškození zdraví. Nebezpečné jsou především různé doplňky stravy, například na hubnutí, větší prsa či rychlý růst svalů a pak padělky léků na předpis, které se nesmí v internetových lékárnách prodávat vůbec. Léky na předpis se smějí prodávat výhradně v kamenných lékárnách. Nekvalitní výrobek nebo padělek léku může vážně ohrozit zdravotní stav svého příjemce. V lepším případě lék nemá ten správný účinek, v horším se mohou dostavit nežádoucí příznaky vedoucí až k ohrožení na životě. Počty případů, kdy prodejci nabízí nelegální léky, rostou každým rokem a jedinou ochranou je dostatečná informovanost. Právě z těchto důvodů podléhá prodej a distribuce léčiv a potravinových doplňků velmi tvrdým pravidlům. A to nejen u nás, v České republice, ale po celém světě.** Přes internet můžete legálně koupit pouze taková léčiva, která jsou registrována Státním ústavem pro kontrolu léčiv.**

Jak vybrat bezpečnou online lékárnu?

Není to zase až tak těžké, dříve než se pustíte do výběru produktů, navštivte záložky, ve kterých se lékárna představuje. Jedním z předpokladů, že jde o bezpečnou lékárnu je i to, že má vlastní kamennou prodejnu.** Provoz internetové lékárny je totiž vázán na provoz kamenné lékárny.** Navíc každá online lékárna musí mít povolení Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Díky tomuto ústavu a jeho velmi přísným pravidlům, si můžete být jisti kvalitou prodávaných léčiv a potravinových doplňků v lékárně. Veškeré tyto podmínky splňuje Lékárna u Elišky, kde můžete nakoupit online na www.lekarna-eliska.cz, popřípadě navštívit kamennou lékárnu.

kontakt: Lékárna u Elišky, Tyršova 29, 612 00 Brno

telefon: +420 541 240 55, email: lekarna.eliska@seznam.cz

otevírací doba: PO-PÁ 7:30-18:00, SO-NE zavřeno

Jak koupit v online lékárně léky na předpis

V České republice nelze zakoupit léky na předpis zásilkovou formou. Pokud tento způsob dodání léků na předpis některá online lékárna nabízí, rozhodně se jí vyhněte. Taková online lékárna s největší nemá ani řádné povolení pro prodej léčiv. Co však můžete, je přes internet si léky na předpis objednat v kamenné prodejně a pak si je vyzvednout.

Co můžete očekávat od online lékárny?

Především výhodnou cenu, velký výběr z různých prostředků a možnost klidného výběru s dostatkem času. Také popis jednotlivých léčiv a potravinových doplňků, který usnadní rozhodnutí o výběru. Rozhodně i výbornou kvalitu samotného léku nebo nabízeného potravinového doplňku, dodání v předem dané lhůtě, většinou co nejkratší často již druhý den. Možnost reklamace a pravdivost uvedených údajů včetně poskytnutí informačního servisu od kvalifikovaného personálu. V neposlední řadě úsporu času, nemusíte stát frontu a pak dostat nedostačující informace.

Jak se orientovat v online lékárně?

Většina** online lékáren** mívá rozděleny záložky podle potíží lidského organismu a pak podle výrobců léčiv a potravinových doplňků. Rozdělení může být i podle kategorií a indikací. Najít můžete i rozdělení na kategorie, léčbu nemocí a výrobků podle jejich značek. Některé online lékárny mají i záložku s nabídkou zdravotnických potřeb a také chovatelských potřeb pro zvířata. Přestože je dostatek internetových prodejen, které se specializují na prodej potřeb pro zvířata, jsou některé léčiva a doplňky právě pro zvířata vázány na prodej jen v lékárnách. V případě kdy veterinář předepíše lék na předpis, platí to co u léku na předpis pro člověka. Tedy předepsaný lék můžete objednat přes online lékárnu, ale vyzvednout si jej musíte osobně s předpisem v kamenné lékárně.

Kromě těchto rozdělení najdete v online lékárně většinou záložku s objednacími a dodacími podmínkami a poradnu. Často najdete i informační články o působení jednotlivých léků a potravinových doplňků. Výjimku netvoří ani různé akce a bonusy, jako je množstevní sleva nebo sleva za opakovaný nákup.

AKCE přípravky na klouby - Lékárna u Elišky:

www.lekarna-eliska.cz

Priessnitz kloubní Forte s kolagenem 180+90tbl.   **370,- Kč
**

Lékárna u Elišky

Cemio Kamzík Vánoce 2013    320,- Kč

Lékárna u Elišky

Vibovit Aqua  ** 110,- Kč**

Lékárna u Elišky

Oscillococcinum 30x1gm   520,- Kč

Lékárna u Elišky

Pharmaton Geriavit 100 tbl.   729,- Kč

Lékárna u Elišky

Wobenzyn 800 tbl.   2590,- Kč

Lékárna u Elišky

V online lékárně vám poradí

Na stránkách** online lékárny** najdete mnoho různých záložek. Každá z nich navíc zahrnuje několik tematických okruhů, které podrobněji rozvíjejí danou zdravotní problematiku, a tak je pro klienta daleko snazší vybrat si výrobek, který mu bude ve všech směrech vyhovovat. Pokud si není volbou správného léku čí potravinového doplňku jistý, nabízí většina online lékáren individuální řešení zdravotního problému prostřednictvím** online poradny**. Cílem online lékáren většinou není přehltit potenciálního zákazníka nepřeberným množstvím léčiv, potravinových doplňků a zaručených prostředků a pomůcek. Právě naopak, hlavním cílem online lékáren je především kvalitní pomoc a rady pro každého klienta tak, aby získal co nejpřesnější informace a na jejich základě si mohl vybrat přípravek, který mu maximálně pomůže. Jde tedy hlavně o informovanost, přehlednost a pomoc. Odborníci z řad farmaceutů a lékařů, kteří s online lékárnami úzce spolupracují, se snaží klientům doporučit pouze přípravky, s nimiž mají dobré zkušenosti a jejichž koupě je z finančního hlediska výhodná. V žádném případě nedoporučují neúčinné preparáty za vysokou cenu. Jsou si totiž vědomi důležitosti těchto poraden i pomoci jednotlivým klientům.

Poradny online lékáren jsou naprosto diskrétní, odpověď na konkrétní dotaz dostane e-mailem jen ten pacient, který dotaz položil. Odpovědi na dotazy klientů se vyřizují v nejkratší možné lhůtě. Často již do druhého dne. Součástí odpovědi mohou být nejen doporučení nejlepšího výběru léčiva nebo potravinového doplňku, ale i rada kam se s daným problémem obrátit.

Na stránkách některých online lékáren najdeme i poradny obecného charakteru. Jsou to články, poskytující odpovědi na často kladené otázky a nejčastější zdravotní problémy. Najdeme tam i články týkající se zdravého životního stylu, sportování nebo používání zdravotních pomůcek.

Jaké výhody nám online lékárny poskytují?

Samozřejmě je to klidný výběr, dobrá orientace a kvalitní popis léčiv a potravinových doplňků. Zásluhou toho můžete jednotlivé výrobky porovnat a vybrat ten nejvýhodnější. Poradu s odbornými lékaři bez nutnosti se objednávat do ordinace, dlouho čekat na objednaný termín a pak cestovat do lékařské ordinace. A také to, že objednaná léčiva a doplňky stravy vám dovezou až k vám domů, často již na druhý den po objednání. Ušetříte tak čas a peníze za dopravu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10591 (magazin-zdravi.cz#9888)


Přidat komentář