Kvalitní elektronické cigarety a E-liquidy nákup online

Elektronická cigareta je novým způsobem kouření. Měla by být ohleduplnější ke kuřákovi i k jeho okolí a dokonce by měla pomoci se zbavením se závislosti na cigaretách. Je skutečně tak účinná?

Co je vlastně elektronická cigareta?

Jde o novodobý vynález, který má za úkol pomoci dlouhodobým kuřákům** minimalizovat následky jejich závislosti**, tedy kouření. Elektronická cigareta spatřila světlo světa v Číně roku 2006, kdy byla patentována. O rok později se v Číně již vyráběla ve velkých sériích. Měla za úkol pomoci nejen pohledu na ekologii, ale i na pořádek a zdraví. Vypadá to, že to spolu nesouvisí, ale opak je pravdou. Číňané chtěli zajistit čistotu okolí tím, že elektronická cigareta nebude mít žádné nedopalky, které znečišťují prostředí. Zdraví kuřáků chtěli ovlivnit odbouráním škodlivých látek, které způsobují rakovinu. A pak chtěli ovlivnit i pasivní kouření v restauracích a na veřejných prostranstvích. Vše se jim opravdu vyplnilo. Elektronická cigareta splnila a doteď plní svůj účel. Ovšem je nutné ji kupovat jen a pouze ve specializovaných prodejnách, kde máte jistotu její kvality. Elektronické cigarety prodávané na trzích, často nesplňují hlavní podmínku týkající se zdraví. Obsahují totiž rakovinotvorné látky jako klasická cigareta. Jen trochu jiné. Správná elektronická cigareta žádné rakovinotvorné látky nesmí obsahovat.

Co je elektronická cigareta?

Elektronická cigareta je náhražkou cigarety klasické. Ovšem** postrádá** veškeré karcinogenní látky a mnohé další nemoci vyvolávající látky. Její náplní je čistý nikotin nebo také různé příchutě. Elektronická cigareta je založena na principu cigarety klasické. Tedy na tom, že kuřák nemění své rituály, ale dopřává si je s tím, že si volí dávku čistého nikotinu podle potřeby. Často se stává, že od klasického čistého nikotinu, přejde kuřák k náhradním náplním, které nikotin úplně postrádají.

Složení elektronické cigarety

Skládá se z několika částí, které lze měnit či doplňovat. Baterie je hlavní částí cigarety. Je v ní umístěn mikroprocesor, který celou cigaretu řídí. Druhou částí je atomizér či cartomizér, který zajišťuje změnu skupenství v náplni z kapalné na plynnou. Poslední částí je právě náplň a náustek.

Jak funguje elektronická cigareta?

Elektronická cigareta nehoří a ani nevytváří žádný kouř. To co z ní vychází je vlastně čistá nikotinová pára. V případě jiné náplně je pára dle výběru kuřáka. Ve chvíli, kdy se do elektronické cigarety nasaje vzduch, je tento vzduch detekován mikroprocesorem, který aktivuje rozprašovač a tím vytváří efekt kouře, který kuřák inhaluje.

Elektronická cigareta versus klasická

Nemusíte se bát, že účinky elektronické cigarety se budou lišit od klasické. Prožitek kouření a v případě potřeby i nikotinu je stejný u elektronické i klasické cigarety. Liší se jen zdravotní následky a také škodlivost cigarety.

Výhody elektronické cigarety

Ty jsou zcela zřejmé. Nejcennější výhodou je vliv na zdraví, odbourání škodlivých látek z klasických cigaret a možnost postupně** zvládnout závislost na kouření** a tak ho zcela odbourat. Mimo to je výhodná i finanční úspora, která vznikne zároveň se skončením kouření klasických cigaret. Používání elektronické cigarety je mnohem úspornější. Navíc je výhodné i to, že kouřit elektronickou cigaretu je možné i tam, kde je kouření klasických cigaret zakázáno. Kromě páry totiž nic nevylučuje a tak nezpůsobuje kuřák svému okolí újmu ani na zdraví ani na čistotě prostředí.

E-liquidy

Jde vlastně o druhy příchutí elektronické cigarety. Dělí se na dvě základní skupiny a to tabákové a s příchutěmi. Tabákové mají různou sílu a také příchuť klasických cigaret. Můžete tak kouřit zcela neškodnou značku Camel, Davidoff, Malboro nebo tabák do dýmky. Ano i v této podobě může chutnat elektronická cigareta. Náplně, které jsou obohaceny o různé příchutě, mohou mít různé množství nikotinu. Základní dělení je na nízký, střední a vysoký obsah nikotinu. Příchutě mohou být klasické mentolové, ale i ovocné, bylinné, kávové, čokoládové, připomínající nápoje, jako je Red Bull, alkohol nebo zelený čaj. Výběr je opravdu široký.

Pro koho je elektronická cigareta vhodná?

Vlastně pro každého, kdo si váží svého zdraví, ale zásluhou slabé vůle nedokáže přestat s kouřením klasických cigaret. Pro každého, kdo potřebuje kouřit, ale neumí se kouření vzdát.

Lze s elektronickou cigaretou přestat kouřit?

Ano. Ovšem ani** elektronická cigareta** není zázrak, který umí okamžitě změnit vzniklou závislost. Kouření cigaret je opravdová droga, zažitý rituál a zlozvyk, který se rád vrací a kterého se jen velmi těžko zbavuje. Přesto pokud je motivace dostatečně silná, pokud kuřák sám chce přestat kouřit, tak je ideálním způsobem, jak se tohoto zlozvyku pomalu, ale jistě a na trvalo zbavit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10646 (magazin-zdravi.cz#10235)


Přidat komentář