Kurzy vaření pro děti

Kromě klasických kroužků, které už vaše děti navštěvují, je můžete zaujmout také něčím novým. Co např. vyzkoušet kurz vaření pro děti? Kromě jednodenních kurzů existují také tábory s výukou vaření pro děti.

Hledáte po své dítě nějakou zajímavou aktivitu? A co takhle kurz vaření pro děti? Na dětských kurzech vaření děti společně s šéfkuchaři připravují jednoduchá jídla, dezerty a podobně.

Jak probíhají kurzy vaření pro děti

Na kurzech vaření pro děti se děti mají možnost nejdříve představit a seznámit. Kurzy vaření pro děti probíhají v uvolněné a přátelské atmosféře. Kurzy bývají často provázeny hudbou, zpíváním a povídáním. Šéfkuchaři na začátku ukážou dětem s jakými surovinami a také nástroji se bude pracovat. Na kurzech pro děti se také často povídá o tom, jaké potraviny jsou zdravé a které potraviny mohou naopak lidskému tělu uškodit. Během kurzu se připraví přibližně menu o 2 až 4 chodech, záleží na schopnostech dětí. Během kurzu vaření se děti naučí vybírat si zdravé potraviny, užívat kuchyňské nástroje a pomůcky. Už v dětském věku je vhodné budovat vztah k zdravému životnímu stylu. Vše se pak vrátí v dospělosti. Děti se dále naučí, jak se prostírá stůl, kam je potřeba dát příbory, misky, salát, nápoje a ubrousky. Během kurzu vaření se děti také dozví, jak se slušně chová u stolu doma, ale také v restauraci. V kurzu vaření pro děti se mohou také hrát různé hry na rozpoznávání bylinek a koření podle chuti, hmatu, čichu nebo zraku. Na závěr mohou děti v kurzu vaření obdržet diplom o účasti a malý dárek.

Kurzy vaření pro děti trvají přibližně 3 hodiny, počet účastníků se většinou pohybuje okolo 12 dětí, ale každý kurz je organizován jinak. Na kurz se nejčastěji mohou přihlásit děti od 4 do 10 let. Kurzy mohou být také pořádány pro různé věkové kategorie. Ceny za kurzy vaření pro děti se pohybují okolo 700 korun.

Většina kurzů vaření pro děti je jednodenních, najdete však i dlouhodobé kurzy vaření pro děti, jako jsou např. příměstské tábory s výukou vaření.

Jaké jsou kurzy vaření pro děti

Kurzy vaření pro děti mohou mít různou tématiku např. v předvánoční době je to pečení cukroví, dále pečení dortů, pečení perníčků, příprava sushi, příprava svačinek nebo vaření polévek. Každý kurz může být zaměřen odlišně.

Příměstské tábory s výukou vaření

Vymyslet zajímavý program pro vaše děti na celé dva měsíce prázdnin nemusí být vždy jednoduché. Chcete-li, aby vaše dítě strávilo čas s kamarády a navíc se i něco nového naučilo, můžete jej přihlásit na příměstský tábor spojený s výukou vaření.

Příměstské tábory jsou většinou organizovány tak, že v 8 hodin ráno přivedete své děti a předáte jej instruktorům. V závislosti na tom, kde tábor probíhá, je vhodné přibalit pohodlné oblečení. Cena táborů, které jsou spojeny s kurzy vaření, se může pohybovat okolo 3 000 korun. Na tomto typu příměstského táboru budou děti získávat zkušenosti se surovinami, vařením a dozví se i spoustu zajímavých informací. Každý den budou pro děti nachystány nové recepty, budou si připravovat svačiny, obědy a vařit polévky. Vyzvednout si děti na příměstském táboře budete moci přibližně od 16 hodiny. Tento typ táborů je určen pro děti základní školy.

Co vše se děti naučí na příměstském táboře s výukou vařením

Vaše dítě získá představu o tom, jaké pomůcky se v kuchyni používají a jak se s nimi bezpečně pracuje. Dále se naučí, jak se dělí potraviny, jak potraviny poznávat a jak vybírat kvalitní potraviny. Děti se naučí kromě jednoduchých receptů také recepty složitější. Dále získají představu o trendech v servírování, způsobech stolování a zdravému způsobu stravování.

V ceně tohoto týdenního kurzu bývá zahrnut program spojený s hraním her a vařením, chutné domácí jídlo, které se skládá ze svačinek, obědu a odpolední svačinky, dále může být v kurzu zahrnut výlet do přírody, výbava pro kuchaře, ceny v soutěžích, profesionální vedení kuchaři a samozřejmě dohled instruktorů.

Tábor spojený s vařením

Pro větší děti, které si chtějí užít tábor se vším všudy, můžete zvolit celotýdenní tábor s výukou vaření v přírodě. Týdenní tábor s výukou vaření je spojen s výlety do přírody, poznáváním jedlých i nejedlých darů přírody. Vaše děti se naučí vařit např. kotlíkový guláš, opečou si špekáčky na ohni, naučí se jak vytáhnout brambory z popela. Tábor je určen pro děti ve věku 6 až 16 let. Během tohoto tábora bude pro vaše děti zajištěna strava na celý den, učení se vaření, tematické hry, výlety do okolí, vstupy na zajímavá místa, doprava a ubytování a samozřejmě odborný dohled. Vaše děti tak mohou svůj volný čas strávit příjemně a navíc se mohou naučit a dozvědět spoustu nových věcí.

Jak vybírat kurzy vaření

Rozhodli jste se, že by kurz vaření nemusel být vůbec špatný zážitek pro vás, vaše dítě nebo rodinu? A jak teď vybrat ten nejlepší kurz vaření? Při výběru toho nejlepšího kurzu se zaměřte na historii školy vaření? Jedná se o školu s dlouhodobou tradicí nebo nabízí své služby teprve krátce? Dále se zajímejte o to, jaká je náplň kurzu. Kurzy mohou být rozděleny tématicky. Najdete kurzy vaření dle jednotlivých kuchyní světa (italská, řecká, česká, vietnamská, čínská). Dále mohou být kurzy orientovány jako vaření pro vegetariány, zdravé vaření a podobně. Dále si zjistěte, zda se v kurzu vaření pracuje s novinkami a inovacemi. Zajímejte se také o to, jací kuchaři ve vámi vybraném kurzu vyučují. A v neposlední řadě je důležité také to, z jakých surovin se zde vaří. Důležité je také to, kolik osob se může na kurz přihlásit, ideální počet je okolo 12 lidí.

Jaké jsou kurzy vaření

Co se týká kurzů vaření, máte opravdu na výběr z velkého množství. Zajímavou možností může být kromě kurzu vaření pro děti také sushi kurz. Na tomto kurzu se naučíte, jak správně připravovat sushi. Zjistíte, jak vařit rýži na sushi, mimo jiné se také dozvíte o historii sushi a tradici japonského stolování. Během kurzu se dozvíte, jak vybírat suroviny k domácí přípravě sushi. Sushi kurzy se mohou dělit na tři části a to část teoretickou, praktickou a degustační. V teoretické části budete seznámeni s historií sushi a naučíte se rozpoznat a pojmenovat jednotlivé druhy sushi.

Kurzu vaření je celá řada a záleží jen na vás, který si vyberete.

Kurzy vaření jako dárek

Kurz vaření se může stát zajímavým zážitkovým dárkem pro vaše přátele nebo rodinu. Na internetu najdete velké množství poukazů na kurzy vaření, stačí si jen vybrat ten nejlepší kurz právě pro vás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10658 (magazin-zdravi.cz#10294)


Přidat komentář