Kraniosakrální osteopatie a masáže - Vrchlabí

Hledáte – li způsob jak pomoci vašemu tělu od bolesti, chcete – li se zbavit stresu a udělat něco dobrého pro sebe, odhalte účinky masáže a kraniosakrální osteopatie. Kraniosakrální osteopatie dokáže ulevit jak od bolesti zad, tak astmatu.

Dějiny masáže

Slovo masáž je odvozeno z řeckého slova masso, toto slovo znamená hnísti, mačkati. První zmínka o masážích byla objevena v papyrech v Egyptě, jednalo se o tzv. Ebersův papyrus. Také v Číně nacházíme zmínky o masážích. Konfucius jako první zpracoval metodu masáže s dechovou gymnastikou. Ve starověkém Řecku a Římě se masáž chápala jako hlavní způsob léčby a prostředek k tlumení nemocí. Masáž byla dokonce zavedena jako povinná mezi vojáky za vlády císaře Hadriana. Ve středověku dochází k úpadku masáží, tělesnými požitky bylo v této době pohrdáno. Znovuobjevení masáží přichází až v 16. stol, zásluhu na tomto měl Ambroise Paré. Petr Henrik Ling vypracoval v 19. stol. léčebný postup – švédská masáž. V roce 1813 byla ve Stockholmu zřízena první fyzioterapeutická škola.

Účinky masáže

Účinky masáže jsou velice rozsáhlé. Masáž působí příznivě v celém organismu. Blahodárný vliv masáže můžeme pozorovat na kůži. Z mazových žláz v kůži se vylučuje tuk, kůže se tak více promastí, zrychlí se krevní cirkulace, odplavují se škodlivé látky. Masáže mají dobré účinky na podkožní mazivo, klouby (zde se hromadí kyselina mléčná, máselná a kreatin, dochází tak k bolestem kloubů, masáž zvyšuje prokrvení a tím dochází k rychlejšímu vyloučení těchto látek z těla). Masáž dále zlepšuje svalový tonus, krevní oběh a mízní systém. Dalším z příznivých vlivů masáže je její vliv na dýchací aparát, během masáže se prohlubuje a zvyšuje kapacita plic. Masáže také podporují zažívací funkce a vylučovací systém. Masáž působí na lidský organismus celistvě, přináší uvolnění a při pravidelných masážích dochází zlepšení zdravotního stavu.

Blahodárné účinky masáží

Druhy masáží

Mezi druhy masáží patří např. regenerační a rekondiční masáže, indická masáž hlavy a další.

Regenerační a rekondiční masáže

Regenerační a rekondiční masáže slouží k odstranění únavy, bolesti svalů a jejich regeneraci. Masáže slouží k posílení imunitního systému, také dochází k zlepšení stavu pokožky. Během této masáže se urychluje krevní oběh a tak dochází k rychlejšímu odstranění zplodin metabolismu. Regenerační a rekondiční masáže uleví tělu po sportovním výkonu.

Indická masáž hlavy

Tato masáž se užívá pro své vynikající antistresové účinky. Indická masáž je velmi stará technika, kterou užívaly ženy v Indii a to především proto, aby měly krásné a lesklé vlasy. V Indii je tato masáž součást každodenního života, užívají se při ní různé oleje. Indická masáž v našich podmínkách znamená** masáž hlavy, obličeje, šíje, horní části paží a ramen.** Tato masáž se provádí v sedě a nepoužívá se při ní žádný olej. Pozitivní účinky této masáže se projevují v uvolnění svalů, prokrvení pokožky, odstranění stresu, bolesti hlavy a očí, dochází také ke zlepšení kvality vlasů.

Kraniosakrální osteopatie

Kraniosakrální osteopatie je manuální terapie. Tato terapie se specializuje na tyto oblasti: lebka, páteř a kost křížová. Během masáže se používají tahy a tlaky, které uvolňují blokády v těle. Během kraniosakrální osteopatie dochází k nastartování samoléčení těla. Tato metoda je velice šetrná, ale účinná. Terapie je pro klienty velmi příjemná a bezbolestná. Klient je během terapie oblečen a uložen na lehátku. Terapeut přikládá ruce na končetiny, trup a hlavu klienta. Terapeut vnímá jemné reakce tkání a pracuje s nimi. Tato masáž je účinná k ošetření tělesných potíží a bolesti, pomáhá při akutních i chronických onemocněních nebo při psychické nerovnováze. Podporuje zdraví a vitalitu. Kraniosakrální osteopatie je vhodná pro dospělé i pro děti. Tato terapie se užívá u osob, které jiný druh terapie nesnesou. Po terapii se doporučuje pít větší množství vody, nenamáhat se a ihned po terapii neřídit. První terapie trvá přibližně 50 – 60 minut. Další ošetření mohou být kratší. Tento typ terapie mohou využít osoby s problémy jako: bolest zad, bolest kloubů, závratě, zaléhání uší, astma, záněty šlach, střevní záněty, hemeroidy, psychické problémy, dětská mozková obrna a další.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika podporující lymfatický systém. Správná funkce lymfatického systému je předpokladem zdraví. Manuální lymfodrenáž je zvláštní druh masáže, která pomáhá rozproudit mízní systém a podporuje tak tok lymfy. Z těla se tak rychleji uvolňují toxické látky. Manuální lymfodrenáž uklidňuje, zmírňuje bolest, napětí a pročišťuje tělo.

Účinky manuální lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáž má pozitivní vliv na žilní a lymfatické otoky, celulitidu, obezitu, těžké a unavené nohy, bolesti svalů a páteře, migrénu, akné a lupenku. Lymfodrenáž začíná vždy nejdříve ošetření krku, dále se pokračuje podle potřeb klienta. Manuální lymfodrenáž je založena na kruhových hmatech. Které musí být přesně dodrženy. Účinky lymfodrenáže jsou viditelné ihned. Můžete pozorovat úbytek na váze, zlepšení kvality pokožky. Přechodně může dojít k výskytu akné, toto je způsobeno čištěním organismu od škodlivin. Po manuální lymfodrenáži se můžete cítit citlivější a unavenější. Manuální lymfodrenáž vám zajistí úbytek na váze, pevnější pleť, menší otoky i celulitidu. Lymfodrenáž pozitivně působí na psychiku člověka, odbourává stres.

Lymfatický systém

Lymfatický systém nebo také mízní systém doplňuje cévní soustavu těla. Lymfatický systém se skládá z cév a uzlin. Úkolem tohoto systému je vstřebávat přebytečné tekutiny, pročistit je a navrátit zpět do krve. Lymfa (míza) má na starosti kvalitu našeho imunitního systému, odvádí z těla toxiny, odstraňuje staré červené krvinky. V případě, že se v některém místě lymfatického systému začnou hromadit toxiny, začne toto místo otékat. Lymfatický systém je „čistička“ našeho těla. Když lymfatický systém nefunguje tak jak má, následky se mohou dostavit v podobě únavy, zánětu nebo jiných problémů. Únava nohou, otékání kotníků, otoky v obličeji, potíže s dechem a celulitida, to vše je známkou narušeného lymfatického systému. Lymfatický systém poškozují některé druhy potravin (tučné potraviny, mléčné výrobky, červené maso). Lymfatický systém posílí konzumace čerstvé zeleniny, ovoce a ryb. Lymfatický systém dále poškozuje stres, napětí, přechozené nemoci. Správná funkce lymfatického systému se může podpořit očistnými kůrami, pravidelným pohybem a lymfatickými masážemi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10631 (magazin-zdravi.cz#10084)


Přidat komentář