Intimní hygiena

Dnešní dobou a způsobem života ztrácíme přirozené prostředí. To samé platí i o naší kůži včetně intimních částí, které postrádají svou přirozenou kyselost. Tím je narušena rovnováha mikroflóry, proto se u žen stále častěji objevují poševní záněty.

Intimní hygiena

Dnešní dobou a způsobem života ztrácíme přirozené prostředí. To samé platí i o naší kůži včetně intimních částí, které postrádají svou přirozenou kyselost. Tím je narušena rovnováha mikroflóry, proto se u žen stále častěji objevují poševní záněty a plísně.

U mnoha dívek a žen mohou jen dočasné změny pH porušit rovnováhu vaginální flóry a umožnit tak agresivní chování houbám a bakteriím. V normální vaginální flóře je přítomno ohromné množství mikrobiálních druhů, jenž jsou závislé na poševním epitelu. Pochva těmto mikrobům poskytuje pro jejich růst vhodné prostředí. Změny v poševním prostředí jsou pak následovány změnami v hustotě osídlení bakteriemi.

  • Přehnaná intimní hygiena je škodlivá

    Časté mytí, zejména mýdlem, mění pH pochvy, čímž škodí. Napomáhá osídlení bakteriemi, které mohou vyvolat zánět. Ale také vlhké a zapařené prostředí, nošení neprodyšného spodního prádla či nadužívání antibiotik je vstupní branou pro infekci.

Problémy s pochvou

Problémy s pochvou vás však mohou potkat i během menopauzy. Menopauza neboli přechod je období ženy okolo padesáti let, kdy vaječníky přestávají vykonávat svou činnost a výrazně klesá produkce ženských pohlavních hormonů. Ty jsou potřebné pro přirozenou tvorbu laktobacilů, které ovlivňují obranyschopnost pochvy.

Během menopauzy rovněž dochází ke snížení přirozené vlhkosti v pochvě, což znamená, že klesá počet přítomných laktobacilů. Tato ztráta se může projevit vedle pocitu suchosti i pálením v pochvě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10550 (magazin-zdravi.cz#5057)


Přidat komentář