Fyzioterapie - Olomouc

Bolesti zad a kloubů jsou průvodním jevy dnešní doby. Když sedíte v kanceláři nebo naopak někde dlouze stojíte, tak se vaše tělo dostává do strnulé polohy, kdy se nehýbou jednotlivé skupiny těla. K nápravě bolestí je pak nejúčinnější fyzioterapie.

Proč nás bolí svaly a klouby?

Nelze označit stoprocentně několik jasných důvodů, které by měly za důsledek bolesti svalů a kloubů. Pokud sedíte strnule u počítače anebo stojíte v obchodě jako prodavačka, tak neměnná poloha způsobuje zkracování šlach a strnulost kloubů a svalů. Ty pak bolí a vy se tzv. napravujete. Jedná se ale o krátkodobý efekt, který sice zafunguje, ale nezabrání zhoršování stavu. Druhým případem je protipól. Pokud se hýbete až moc, tak rovněž potřebujete speciální péči, protože např. i aktivní sportovci svaly zase namáhají a tělo dostává tzv. zabrat. Když jste navíc starší a ne tak aktivní, tak svaly atrofují (ochabují) a např. již tolik nedrží páteř, což rovněž bolí. Řešením je pak** fyzioterapie, která vám svaly, šlachy a kosti protáhne a dostane do správné polohy**. Tím se tak zafixují do správné polohy a problém se nebude zhoršovat. Je to jako např. se šroubkem. Pokud se správně nasadí, tak drží. Jestli je ale špatně připevněn, tak se pořád uvolňuje, závit se vykloktává a stále není v té správné poloze až je jednoho dne nepoužitelný.

Různé** techniky fyzioterapie** pak nabízí uvolnění nejen svalů, kloubů a šlach, ale rovněž se vám odstraní i napětí a stres vlivem uspěchaného životního stylu. Můžete relaxovat, získat novou energii do života a hlavně upevníte své zdraví.

Fyzioterapie

Jedná se o klasickou formu léčby bolavých kloubů a unavených svalů. Nejedná se jen o klasickou masáž, kdy se zaciluje na dané skupiny svalů, které se terapeutálně hnětou, ale využívá se zde i poznatků více oborů medicíny (neurologie, ortopedie apod.). Při fyzioterapii se terapeut zaměří na váš konkrétní problém a odstraňuje jej jak z hlediska terapeutického, ale i medicínského, čímž se spíše napraví daný problém, pokud odborník zná vlastnosti a reakce svalů. Při fyzioterapii se využívá manuální techniky na měkké tkáně, mobilizují se klouby a aplikují se různé dostupné a účinné techniky, jako je reflexní technika, pohybová terapie, fyzikální terapie, elektroléčba, sonoterapie (ultrazvuk), termoterapie, fototerapie nebo hydroterapie.

Díky fyzioterapii se vám zlepší pohybový aparát, nebudete se muset tzv. napravovat a hlavně vám odpadnou bolesti. Technika je výhodná nejen jako léčba bolesti výše zmíněných skupin, ale i jako rehabilitace po úrazech apod.

Viscerální manipulace

Jedná se o manuální techniku, která dostává organismus do normálního (tedy ideálního) stavu. Zlepšuje se mobilita, tonus a vnitřní tkáňový pohyb orgánů a jejich tkání. Díky této technice se odstraňují bloky, jež rovněž vedou k bolestem a nepříjemným pocitům. Rovněž se ale blahodárně působí na orgány, kdy se tlakem vyvolává jejich příslušná správná funkce, pokud nepracují správně. V případě této metody se terapeut zaměřuje jednak na viscerální mobilitu a viscerální motilitu. Viscerální mobilita je pohyb orgánu v reakci na jakýkoli pohyb nebo pohyb bránice při dýchání. Viscerální motilita je pak vlastní pohyb orgánů kolem své osy. Tyto systémy se navzájem zkorigují do správného fungování a synergicky optimálně pracují. Léčí se tak bolesti zad, skoliosa, špatné držení těla, zlepšuje se vzhled u pooperačních jizev a pomáhá se u srůstů v břišní dutině, které jsou rovněž častou příčinou bolestí zad.

Kraniosakrální terapie

Jedná se o metodu, která se zaměřuje na hlavu. Zde se totiž nachází mozková tkáň a mícha, která vede do páteře, čímž se opět dostáváme do oblasti zad. Kraniosakrální rytmus pak může ovlivnit citlivost a bolestivost zad. Odborník vám při terapii diagnostikuje rytmus, který může pracovat v pořádku či nikoli. Pokud ne, je to jedna z možnosti, jak i takto léčit bolesti zad. Lze takto vyřešit třeba i poúrazové stavy, různé následky operací, porodů apod. Blahodárně pak metodika působí na klasické projevy jako jsou bolesti hlavy, bolesti zad, chronická únava, oční problémy, hučení v uších, nedoslýchavost, těžkosti s koordinací pohybu, endogenní deprese, úzkostné stavy, hyperaktivita, poruchy soustředění apod.

Somatoemocionální uvolnění

I zde se používá znalost kraniosakrálního rytmu. Somatoemocionální uvolnění přispívá k detekci problému, protože klient říká při procesu terapeutovi, co kde cítí a tím pádem se snadněji najde původ problému. Protože se jedná už o propojení fyzična i psychické stránky, tak se mohou odstranit i psychosomatické obtíže, psycho-viscerální potíže a i chronické stavy s obtížnou diagnostikou příčiny.

Klasická čínská medicína

Všeobecně metody, které pocházejí z asijských zemí jsou velmi účinné. Poznatky čínské medicíny mají svůj původ jednak v taoistické filozofii. Využívá se zde hlubší znalosti lidského těla, přičemž každá část potřebuje určitou harmonii. Tu ji lze přinést různými energiemi. Při terapii se tak využívá např. principů svalově fasciových drah, které patří jednotlivým meridiánům (energetické dráhy). Ty mají vazby k jednotlivým vnitřním orgánům, přičemž se tak může ovlivnit funkčnost této vnitřní struktury.

Zbavte se bolestí trvale a včas

Pokud necháte bolesti zad nebo svalů volně působit na váš organismus, tak to může dojít tak daleko, že vám v léčbě pak nepomohou ani terapie nebo masáže a budete muset jít na operaci. Pravidelné fyzioterapie vám pomohou od bolesti a zpružní vám tělo, čímž se zlepší pohyblivost organismu.

Výhodou medicínských postupů je fakt, že nemají jen určitý daný postup jako při masážích, ale detekuje se daný problém, který se řeší. Terapie je ovšem velmi příjemná a vy si při ní i odpočinete, což si můžete jednou za čas dopřát. Využijte více technik, které vám pomohou ulevit od bolesti, zdravotních problémů a zabrání hospitalizaci popř. operaci. Vždy je lepší nechat původní strukturu těla než to později řešit radikálním způsobem. Navíc ulevit svému tělu pomocí dotekových a tlakových technik je příjemnější než se trápit po operaci nebo trpět vleklými bolestmi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10588 (magazin-zdravi.cz#9878)


Přidat komentář