Energy drink

Hlavní reklamní tlak je soustředěn především na mladé lidi ať už pro povzbuzení ke studiu či nabuzení organismu na diskotékách. Další velkou skupinou jsou lidé, kteří mají hodně náročná povolání včetně vysokých manažerů.

 Než si přečtete o energy drinku zajímavosti, které jsou níže uvedené, tak Vám představíme e-shop, který má energy drinky v nabídce. Samozřejmě jejich nabídka je daleko  rozsáhlejší, jak se v doporučení dočtete. 

Energy drinky

Určite znáte reklamu na nejmenovaný energetický nápoj, který „vám dává křídla”. Nakolik je to pravda ponechávám na posouzení vám samotným, ale proč si neříct něco o historii energy drinků, jejich účincích? Mnohá média se předhánějí ve zprávách o škodlivosti těchto povzbuzujících nápojů, jak to tedy je?

Obsah látek v energy drinku

Jde o nápoje s legálními stimulanty, vitamíny a minerály, které vám vlijí do žil energii. Nejvíce zastoupenými ingrediencemi jsou kofein, guarana (extrakt z rostliny) - více v článku zde, a taurin, jako doplňky slouží ženšen, carnitin, creatin či gingko biloba - více se dozvíte zde. Často také obsahují velké množství cukru nebo glukózy.

Pro koho je určen energy drink?

Hlavní reklamní tlak je soustředěn především na mladé lidi ať už pro povzbuzení ke studiu či nabuzení organismu na diskotékách. Další velkou skupinou jsou lidé, kteří mají hodně náročná povolání včetně vysokých manažerů, kteří přece musí mít spoustu energie, aby nahnali plán. Poslední skupinou jsou sportovci a to nejen profesionálové. V posledních letech si lidé spojují energy drinky také s hackery či programátory, kteří sedí celou noc u počítače a potřebují nutně zůstat vzhůru.

Široká nabídka energy drinků

Rozdíl je v tom, že energy drinky obsahují především cukr a kofein a mají nám pouze poskytnout energii. Nedodávájí nám vodu ani jiné látky, které namáhané tělo potřebuje. Sportovní nápoje naopak obsahují některé látky, které se přirozeně vyskytují v lidském těle (právě proto se nazývají isotonické) a jsou vhodné jak během tréninku, tak i po něm. V dnešní době existují i hybridní nápoje, které jsou kombinací sportovních a energy drinků.

Působení energy drinků na zdraví

Už první marketingové strategie představovaly energy drinky jako prostředek, který sice není úplně zdravý, ale zase dokáže člověku ukradnout dalších pár hodin do jeho nabitého dne. Je důležité si uvědomit, co tyto nápoje obsahují, většinou tedy velké množství cukru a kofeinu. Pokud si energy drink dopřejete občas a nemáte žádné zdravotní problémy, žádné komplikace by se neměly vyskytnou. Potíže budou mít především lidé, kteří mají potíže se srdcem, jsou citliví na kofein a lidé s cukrovkou. Pokud si daváte energy drink každé ráno jako životabudič, je to sice na pováženou, ale kromě pravděpodobné závislosti na kofeinu byste žádnou újmou trpět neměli.

Bary a koktejly

V některých barech jsou míchané drinky tohoto typu součástí běžné nabídky, jinde vám přinesou jednotlivé nápoje a míchejte si sami. Účinek je silnější než při požití pouhého energy drinku, ale tato kombinace má i svá rizika. Energy drink způsobí, že se cítíte méně opilí, než jste, takže je jednodušší přebrat. Jak alkohol, tak kofein zbavují organismus vody ve velkém, takže byste měli hodně pít, abyste si to další den neprotrpěli. Alkohol tester - jak zbytečně neplatit pokuty.

Pozitivní stránka energy drinků

Největší výhodou oproti ostatním stimulantům je především ověřený obsah energie, kofeinu i cukru. Zatímco u kávy nebo čaje hodnoty obsaženého kofeinu kolísají, lidé jako profesionální řidiči by měli preferovat právě energy drinky.

Obsah látek v energy drinku

 • Kofein

  Stimuluje centrální nervovou soustavu s efekty na dýchání a srdeční činnost. Je bez výjimky v každém energy drinku.

 • Cukr

  Klasická to přísada, nezdravý, nicméně energii dodávající produkt.

 • Guarana

  Často využívaný výtažek s bylin, obsahujících kofein, takže máte vlastně dvojnásobný nášup.

 • Creatin

  Hojně využívaný při posilování, dodává svalům větší sílu a zvětšuje jejich objem. V energy drincích ho bývá takové minimum, že nestojí za zmínku. Více o účincích creatinu zde.

 • Gingko Biloba

  Stimuluje paměť, upravuje proudění krve, zlepšuje potenci. Co se týká obsaženého množství, je na tom asi stejně jako Creatin.

 • Taurin

  Chemická sloučenina, která má sice na lidský organismus určité stimulační účinky a ovlivňuje metabolismus, nicméně konkrétní dopady na větší výdrž či nabuzení organismu nebyly prokázány. Na druhou stranu, ovlivňuje trávení, takže třeba ztratíte nějaké to kilo. Přečtěte si zajímavý článek o spalovačích tuků - může se vám hodit při touze ztratit nějaké to kilo...

 • Ženšen

  Výtažek z byliny, velmi ceněný, protože má schopnost posilovat organismus proti stresu aniž by mu způsoboval jakoukoliv újmu. Ženšen je opravdu zázračnou rostlinou.

 • Vitamíny (B2, B6, B12)

  S vitamíny se to má tak, že vaše tělo si vezme to, co zrovna potřebujete a zbytek vyloučí přirozenou cestou. Jde tedy spíše o jejich doplnění, než stimulaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10578 (magazin-zdravi.cz#8404)


Diskuze a zkušenosti

dr.midnight | 04.07.2017 17:02
Jmenuji se Whitney. Žiji na Novém Zélandu a jsem se vzal za osm let bez toho, abych si uvědomil nebo oteplil, dokud se problém nevyřešil v mém domě. Byl jsem vážně znepokojen a obtěžoval, protože nechci svého manžela ztratit jiné ženě. Já jsem šla do nemocnice, doktor mi řekl, že nemůžu otěhotnět znovu Myslel jsem, že jsem ztratil svého manžela a mého manželství already.i Rozhodl se prozkoumat internet forupdates na zdravém životě a narazil jsem na příběh o ženě, která Dr. Půlnoc jí pomohla představit si dítě. Rozhodl jsem se, že to zkusím proto, že to byl můj největší problém v životě. Kontaktoval jsem Dr.midnight e-mailem a řekl mu můj problém a ujistil mě, že mi pomůže, řekl mi, co dělat, co jsem udělal a teď jsem Matku dvojčat, které jsem porodila 10. února 2017. Slova nebudou stačit, aby vysvětlili, co tento muž udělal pro mě. Vím, že je někdo ve stejném stavu a máte pocit, že neexistuje žádný způsob. Naléhavě vás vyzývám, abyste se obrátili na Dr.midnight a teď jsem porodila dvojčata. A můj manžel mě teď miluje víc než dříve. Pokud potřebujete otěhotnět, kontaktujte jej na tomto e-mailu: dr.midnight5@gmail.com nebo jej můžete kontaktovat na telefonu +2347037137208,


Přidat komentář