Domácí a ordinační bělení - Tovačov, okres Přerov

Mít hezký úsměv se zdravým a bílým chrupem je přáním většiny z nás. Zatímco kvalitu chrupu dokážeme ovlivnit zvýšenou péčí o něj, co se týče jeho barvy, tam pravidelná péče a dodržování ústní hygieny nestačí, chce to něco navíc.

Bělení zubů vyžaduje naprosto zdravý chrup

Málokdo je obdařen od svého dětství opravdu bílým chrupem, navíc v průběhu let jsou naše zuby vystaveny zatěžkávající zkoušce, kterou může být náš nezdravý životní styl, cigarety, zdravotní problémy v kombinaci s léky nebo genetická dispozice. Pokud chceme nad těmito záludnostmi zvítězit a docílit opravdu sněhobílé barvy naší zubní skloviny, musíme podniknout kroky navíc. Naštěstí to není vůbec problematické,** bělení zubů je běžným standardem kultivovaného člověka,** stačí se jen rozhodnout pro způsob bělení a udělat rozhodující kroky. Na prvopočátku je zapotřebí si uvědomit, že jakýkoliv proces bělení je přece jen zásahem do zubní skloviny, a proto je důležité mít zdravé zuby. Zubní kazy, popraskaná zubní sklovina nebo zubní kámen jsou komplikacemi, které omezují možnosti bělení. Nejlépe je projít vyšetřením u zubního lékaře, případně využít služeb dentální hygienistky a nechat si profesionálně vyčistit chrup. Tento proces se nazývá depurace, díky ultrazvuku, dentálním nástrojům a přístrojům, budou ze zubní skloviny odstraněny všechny nečistoty a usazené pigmenty. Následovně zubní lékař vyšetří chrup a odstraní zubní kazy, to jsou nezbytné úkony, kterými byste měli projít.

Výběr vhodné metody bělení zubů

Rozhodnutí, jakým způsobem chcete dosáhnout** bělostného chrupu**, záleží na tom, pro jaký způsob bělení se rozhodnete. Obvykle nejjednodušší a nejlevnější řešení není v tomto případě nejrozumnější. Bělící pudry, pasty a gely, které lze běžně zakoupit, mohou narušit zubní sklovinu, protože obsahují abraziva, navíc vyžadují dlouhodobé používání a výsledný efekt nebývá dostačující a také částka, kterou jste do těchto bělících přípravků investovali není malá. Zuby se mohou stát navíc velmi citlivými, kdy pak konzumace horkého nebo ledového nápoje je opravdovým utrpením, navíc porušené plochy zubní skloviny mohou působit po konzumaci zbarveného jídla flekatým dojmem. Je proto logičtější, když se rozhodnete pro vybělování zubů pod odborným lékařským dohledem a zvolíte pro vás tu nejoptimálnější metodu. Podle časových možností si můžete vybrat jednu ze tří nejobvyklejších metod a zvolit mezi domácím, ordinačním nebo kombinovaným bělením. Podmínky a samotný postup při bělícím procesu je nejlépe konzultovat se zubním lékařem, který vám bude zákrok provádět. ** **

Bělení zubů - Tovačov, okres Přerov

Na Přerovsku v Tovačově je specialistkou na bělení zubů MUDr. Božena Zatloukalová, která kromě běžné zubařské praxe provádí všechny náležitosti, týkající se vybělování chrupu. Doporučujeme ji nejprve před návštěvou její zubní ordinace kontaktovat na tomto telefonickém čísle: 581 731 669 a následovně s ní domluvit odbornou konzultaci, při které společně zvolíte pro vás a vaše zuby nejvhodnější postup bělení v optimálním časovém horizontu.

Tato zubařská praxe nabízí dentální přípravky a přístroje založené na nejmodernějších technologiích, stejně tak medicínský postup práce zubní lékařky je srovnatelný se současnými odbornými trendy. Výběr z nabídky metod bělení má vliv na rychlost dosažených bělících výsledků a také jejich finanční náročnost. Samozřejmě, že po domluvě je možné zaměřit bělící zákrok jen na zuby, které jsou viditelné při hovoru nebo úsměvu.

Klady a zápory jednotlivých metod bělení zubů

Samotný princip bělení zubů je založen na působení aktivních látek ve formě gelu nebo pasty na pigmenty obsažené v zubní sklovině. Jejich bělením je dosaženo dokonalého vzhledu chrupu, díky silné koncentraci bělící látky, se může stát, že se na krátkou dobu objeví zvýšená citlivost ošetřovaných zubů, která na kvalitu zubní skloviny nemá nežádoucí vliv. Délka bělícího procesu závisí na výběru a způsobu ošetření, s tím souvisí i cena za zákrok.

Ordinační bělení

Je určeno těm, kdo požadují co nejrychlejší výsledek, očekávat zesvětlení i o několik stupňů odstínů barvy zubů je reálné. Pro stabilizaci nebo ještě zvýraznění dosaženého odstínu je vhodné tento proces absolvovat 2 až 3x za sebou. Samotná bělící látka obsahuje větší koncentraci aktivních látek, proto je vhodné chránit dásně ošetřovaných zubů silikonovými zábranami. Jednotlivý odborný lékařský zákrok obvykle trvá necelé dvě hodiny, kdy je bělící látka postupně aktivována tak, aby výsledek byl co nejefektivnější.

Domácí bělení zubů

Využívá stejných přípravků jako ordinační, jen s menší koncentrací aktivních látek. Ošetřovaný si aplikuje bělící přípravek v domácích podmínkách, kdy mu to časově nejlépe vyhovuje, přesně podle instrukcí** zubního lékaře**. Do aplikátoru (plastová forma na míru, podle tvaru chrupu) nanese aktivní bělící látku a nasadí na ošetřované zuby. Tato technika se hodí i na citlivější chrup, vyžaduje však více času a trpělivosti.** Bělící proces** probíhá obvykle 7-14 dnů nebo podle doporučení zubaře s tím, že aplikátor s bělící látkou je nasazován 1-2x denně na dobu okolo 30 minut. K zesvětlení barvy zubů dochází postupně, je však trvalejší a cenově výhodnější, navíc bělící látku (podle délky záruky) i aplikátor můžete využít i v průběhu následujících měsíců, vše samozřejmě za dohledu zubního lékaře.

Kombinované bělení

Zahrnuje klady ordinačního a domácího bělení zároveň. Využívá nejvýraznějšího účinku bělící látky, aplikované pod lékařským dohledem v zubní ordinaci při prvním sezení a pak následuje udržovací domácí bělení s využitím na míru vytvořeného zubního aplikátoru a gelu či pasty s aktivními látkami. Tato metoda šetří ošetřovanému klientovi spoustu času, výsledek bělení je rychlý a je možné ho prodlužovat.

Co dodržovat po bělení zubů?

Proto, aby vybělené zuby zůstaly co nejdéle zářivé, je třeba dodržovat přísnou dentální hygienu s použitím doporučených zubních past a ústních vod. Navíc se nedoporučuje pití kolových nápojů a červeného vína, kávy, stejně tak jsou zapovězeny borůvky, černý rybíz, špenát červená řepa nebo jídla ochucená curry kořením, prostě poživatiny, které by mohly výslednou barvu chrupu ohrozit. Také silní kuřáci, kteří neomezí svou zálibu, musí počítat, že jejich vybělené zuby se po čase vrátí k původnímu odstínu.** Bělení** není samo o sobě nebezpečné, ale obsahuje látky, které se nedoporučují dětem, ženám v očekávání nebo už kojícím, zároveň bělení není vhodné pro lidi se silně poškozenou zubní sklovinou.** Výsledek bělení** mohou ovlivnit i předchozí zákroky na zubech, kdy je pak zapotřebí individuální ošetření poškozeného zubu. Postižený zub dostane zvláštní péči, kdy je do jeho dutiny vpraven bělící gel, který má za úkol zasažené místo vybělit a poté je do dutiny umístěna  dentální výplň, odpovídající barevnému odstínu okolních zubů

Jen přirozeně bílé zuby jsou krásné

Představa oslnivě sněhobílých, zářivých zubů je lákavá, patří však do ilustrovaných komixů, v běžném životě působí nepřirozeně. Klient, který se rozhodne pro bělení zubů, by měl zvolit přírodní bílou barvu, odpovídající jeho fototypu, odstínu pleti a barvě očí a vlasů, k tomu slouží vzorníky, které pomohou požadovaný odstín najít. Díky vhodně zvolenému odstínu zubů docílíme atraktivní a zároveň přirozený vzhled, jehož předností je odzbrojující úsměv. Vybělené zuby pomáhají zvedat sebevědomí, vybízejí k úsměvu a dobré pohodě a také mají ten dar ubírat roky, pro vaše okolí se stanete mladším, veselejším a přátelštějším.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10605 (magazin-zdravi.cz#9990)


Přidat komentář