Dioptrické brýle - Praha

Při nákupu nových brýlí je třeba nespěchat. Vhodně zvolené obroučky totiž dokážou zvýraznit Vaši osobnost, přednosti tváře a naopak potlačit případné nedostatky. Jaké služby můžete v očních optikách poptávat?

Někteří dávají přednost** dioptrickým brýlím**, jiní zase kontaktním čočkám. Oboje má své plusy i minusy. Například s dioptrickými brýlemi si můžete doslova hrát, a to díky velkému množství obrouček. Zvolte si elegantní brýle bez rámečků (vrtané), s výrazným rámečkem, zdobené apod. Podle zrovna zvoleného stylu oblečení, nebo příležitosti, kam se vydáte, můžete volbu brýlí uzpůsobovat. Brýle však jsou poněkud nepraktické při sportu. Oproti tomu kontaktní čočky jsou na sport přímo ideální. Kontaktní čočky jsou navíc tak nenápadné, že prakticky nikdo nepozná, a to ani zblízka, že je máte. Kontaktní čočky však vůbec nejsou nudné, můžete se totiž rozhodnout i pro barevné kontaktní čočky, nebo efektivní čočky ve stylu tygra, upíra aj.

Služby očních optik

Chystáte se vydat do oční optiky a zajímá Vás, jaké služby můžete očekávat? Samozřejmě, ne každá optika se specializuje na veškeré služby, které uvedeme. Některé optiky nabízí určité služby. Rozhodně to však neznamená, že optika, která disponuje menším výčtem služeb je horší, než optika s větším počtem. Může tomu být dokonce i naopak. Zpátky však k výčtu služeb.

Vstoupíte-li do oční optiky, očekáváte, že Vám oční specialista prodá brýle, ať už dioptrické nebo sluneční. Kromě tohoto „základu“, můžete očekávat i odborné poradenství při výběru brýlových obrub, čoček. Některé optiky Vám také provedou i oční vyšetření, zkontrolují zrak. Díky tomu pak nebudete muset jít jinam na vyšetření, a poté do prodejny s brýlemi. Po vybrání a vyhotovení brýlí, Vám v optice také brýle seřídí, aby Vám dokonale sedli. Vedle samotných brýlí si pak ještě můžete pořídit nezbytné příslušenství. Kromě brýlí si můžete u některých optik zakoupit i kontaktní čočky. Budete-li si pořizovat poprvé kontaktní čočky, budou Vás odborně informovat a instruovat, jak čočky nasazovat, vyndávat, čistit, dezinfikovat. Seznámí Vás s jednotlivými druhy kontaktních čoček. A samozřejmě i ke kontaktním čočkám, je nezbytné si zakoupit příslušenství, jako čistící roztok, pinzetu, pouzdro na uložení čoček aj.

Chcete být tak trochu v obraze, co se týká typů a druhů skel, abyste nebyli zaskočeni a zmateni z přehršlí informací v optice? Pak Vám v kostce přiblížíme typy i materiály dioptrických skel.

Druhy dioptrických skel

S jako nabídkou skel se můžete setkat v očních optikách? Nabídka skel je více než pestrá, posuďte sami: dioptrická skla, dioptrická sluneční skla, multifokální skla, antireflexní skla, ztenčená skla, brýlová skla, samozabarvovací skla. Také, co se týká materiálu skel, můžete volit ze skleněných, plastových nebo polykarbonátových.

Dioptrické brýle

Při nákupu nových brýlí se zaměřujeme nejen na výběr obrouček, ale také skel. Nyní trochu odsuneme stranou obroučky, a spíše se budeme věnovat dioptrickým čočkám. Dioptrická sluneční skla ocení všichni, kteří musí nosit brýle s určitým počtem dioptrií. Někdo volí, že si zakoupí „pouze“ běžná dioptrická skla. Problém však nastává, když Vám budou sluneční paprsky mířit do očí. Mhouřit oči není zrovna to nejideálnější řešení. Nejenže Vašim očím nepomůžete, ale navíc pak můžete být nemile překvapeni novými, či zvýrazněnými vráskami v okolí očí.

I když se jedná o výdaje navíc, investujete do Vašeho zdraví. A navíc, brýle Vám vydrží nějaký ten rok. Záleží samozřejmě, za jak dlouhou dobu budete potřebovat změnu dioptrií.

Antireflexní skla

Vámi vybraná skla, si můžete nechat opatřit antireflexní vrstvou. Antireflexní skla oceníte nejen při řízení auta, ale každodenní činnosti. Tato skla významně snižují odlesk.

Ztenčená skla

Kromě antireflexní vrstvy si můžete nechat skla ztenčit. Výsledný vzhled brýlí bude estetičtější. Brýle také budou lehčí. Ztenčení skel je přímo vhodné v případě, že máte vysoké dioptrie.

Materiál skel

Rozhodujete se, zda si pořídíte brýle se skleněnými, plastovými nebo polykarbonátovými skly? Klasická brýlová skla ze skla, se vyznačují tvrdostí i odolností. Oproti tomu plastová skla, jsou výjimečně lehká, a de facto je nerozbijete. Budou-li plastová skla ještě vytvrzená, pak se mohou pochlubit i odolností vůči případnému poškrábání, například při čištění. A aby byl výčet kompletní, máme tu ještě polykarbonátová skla. Tato skla se vyznačují pevností. Navíc je u nich možné ztenčení, takže, musíte-li mít vysoké dioptrie, rozhodně není nutné mít na očích tzv. „jogurty“.

Brýlové obruby

Zavítáte-li do specializované optiky, budete nejspíš překvapeni množstvím nabízených brýlových obrub. Vybírat můžete skutečně z nepřeberné nabídky. Výjimkou nejsou ani brýlové obruby známých značek Adidas, Davidoff, Chanel, Jaguar, Moxxi, Prada, Puma, Replay, RayBan aj.

Dříve byl problém si najít „ucházející“ obruby. V současnosti je problém si vybrat ty nejvhodnější. Na druhou stranu, proč si tedy nepořídit více brýlí? Nejen oblečení, vlasy, make-up dotváří naší osobnost. Hodně o nás totiž napoví i zvolené doplňky, jako jsou boty, tašky, kabelky, hodinky, deštník, ale také brýle. A pokud jste například v situaci, kdy se chcete ucházet například o manažerský, či vedoucí post, nemyslete si, personalisti si všímají veškerých detailů.

Již uplynul nějaký ten čas, kdy jsme neměli moc na výběr, když jsme si šli zakoupit dioptrické brýle. Patřili jste také k těm, kdy jste se museli ve svém dětství spokojit s ne zrovna lichotivými obroučkami? A pak při vyučování jste se styděli si je nasadit? Doba však pokročila a s nimi i používané technologie, materiály a celkový design. V dnešní době brýle rozhodně nejsou pro ostudu. Je tomu přesně naopak. Volíme nenápadné, se sotva viditelným rámečkem, nebo naopak s výraznými obroučkami. Není ani výjimkou, že potkáte někoho, kdo nepotřebuje brýle ze zdravotních důvodů, a přesto je má. V tomto případě je pořízení brýlí čistě módní záležitostí, s cílem upoutat pozornost a doladit styl osobnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10621 (magazin-zdravi.cz#10024)


Diskuze a zkušenosti

duchn ivan | 28.11.2015 11:18
dioptrická skla minerál se zabroušením pravé +4,5 levé +3,75 Dp+0,5 osa 30


Přidat komentář