Detoxikační, lymfatické masáže - Litoměřice

Všechno to, co jíme a co dýcháme se odrazí na našem těle. Tělo je naše zrcadlo, které v této uspěchané době na nás volá, křičí, řve o pomoc, a pokud jej neposlechneme a neočistíme jej od všech toxinů, může přestat pracovat tak, jak tomu bylo doposud.

Aby se tomu tak nestalo, máme zde naštěstí možnost využití lymfatických masáží. Lymfodrenáž je jedinou účinnou technikou, s níž je možné dosáhnout opět správného fungování lymfatického systému. Princip této masáže je založen na akupresuře a s klasickou masáží nemá vskutku nic společného. Lymfo–masáž provádí pouze speciálně vyškolený odborník a to dvěma způsoby: manuálně anebo přístrojově. Lymfodrenáž také můžeme rozdělit na zdravotní a kosmetickou. S její aplikací je možno dosáhnout celkové detoxikace organismu, kdy dochází ke zlepšení celkového zdravotního stavu a fyzické kondice až o 15%. Tato masáž je prověřena lety praxe a doporučují ji odborníci nejen pro její vysokou efektivnost při léčbě celulitidy.

Pro koho je vhodná lymfodrenáž

Lymfatická masáž je vhodná jako preventivní prostředek pro všechny jež většinu dne tráví stáním, mají práci s vysokou fyzickou zátěži, sportují anebo žijí moderním způsobem života, který je plný stresu, nedostatku spánku, nepravidelného a nekvalitního stravování a pohybu v zakouřených prostorech.

Odborníci tuto masáž doporučují i jako léčebný prostředek při různých ortopedických a traumatických onemocněních, které doprovází otoky, popáleninový stavech, stavech po operacích, u bolestivých svalů, stavech po infekčních onemocněních, po ablaci prsu a liposukci, po gynekologických operacích, křečových žil, otoku nohou, celulitidě či k léčbě akné.

 

lymfodrenáže

Proč potřebujeme lymfatickou masáž?

Lymfatická masáž působí pozitivně na** lymfatický systém**, který je jedním z hlavních prvků imunitního systému. Lymfatický systém je navíc jediným systémem, který je schopen z těla odbourávat škodliviny a odvádět je z těla ven. Škodliviny, jinak také známé pod označením toxiny, vznikají ze stravy, ale také i ze vzduchu, který dýcháme. Tyto špatné látky mají pak následně vliv na vzniku moderních civilizačních chorob.

Na jakém principu funguje lymfatický systém?

Abyste mohli odkrýt tajemství blahodárného účinku lymfatické masáže, je potřebné alespoň zběžně znát** princip fungování lymfatického systému**. Lymfatický systém se podobá krevnímu oběhu, a také jej i řeší cévní lékařství. Skládá se z žil, kapilár, uzlin, kostní dřeně, sleziny a brzlíku. Kromě toho se však na její správné funkci podílí i žaludek a slinivka.

Hlavním úkolem celého systému je vstřebávání a filtrace přebytečné tekutiny, kterou vrací do krevního oběhu spolu s toxiny, tuky, bakteriemi, bílkovinami, solí, odumřelými buňkami a odpadními látkami z metabolických procesů.

Poruchy lymfatického systému

K poruchám lymfatického systému může v dnešní době dojít celkem snadno, stačí nadměrná** ekologická zátěž**, zahlcení systému nezdravou výživou, mít nějaké ty jizvy po zranění, infekční ložiska v dutinách hlavy či okolo zubu, prodělat nějaké silnější infekční onemocnění a problém může být rázem na světě. Při poruchách funkce lymfatického systému dochází ke zpomalení anebo dokonce k úplnému zastavení průtoku mízy, což má za následek hromadění vody (otoky) a toxinů, které se začnou ukládat do tukových buněk. Patologické změny se pak mohou začít projevovat jak v okolí nastalé neprůchodnosti, ale také i ve vzdálených místech, které bychom ani k onemocnění mízního systému na první pohled nepřiřadili (často jsou považovány za otylost).

Pokud tento stav nebudete nijak řešit, můžete si způsobit nemalé potíže, které se mohou vyhrotit až v onemocnění imunity anebo vznik rakovinového onemocnění.

Lymfatická masáž – Litoměřice

Právě pro tyto účely zde máme lymfatickou masáž, která při pravidelném absolvování a změně životního stylu vám dopomůže zkvalitnit váš život.

Odborníci doporučují absolvovat ozdravnou kůru dvakrát do roka, kdy se necháte ošetřit masérem ideálně dvakrát týdně (minimálně však jednou týdně) a to celkem desetkrát. Následně pak v průběhu roku je vhodné přicházet již pouze jedenkrát za měsíc na udržovací kúru.

Čeho vás lymfodrenáž zbaví?

Lidé, kteří přicházejí na lymfatickou masáž nejčastěji žádají masáž dolních končetin a hýždí, protože je dokáže zbavit otoků, pocitu těžkých nohou a zbaví jich svalových bolestí. Při této terapii je však potřeba, aby klienti lymfatickou masáž podpořili i vhodným pohybem (dlouhými procházkami, jízdou na kole, plaváním a podobně). Masírovat si však můžete nechat i obličej, kdy lymfa–masáž pomáhá odbourávat otoky v obličeji, otoky očních víček, kruhů pod očima, výrazně zmenšuje vrásky, napíná pokožku, léčí akné a migrény.

Lymfatická masáž patří k nejúčinnějším prostředkům při léčbě celulitidy, dále pak zpomaluje stárnutí, tím, že zpevňuje podkoží a pomáhá odbourávat nahromaděný tuk v podkoží.

anticelulitidní program

Lymfatická masáž a kontraindikace

Jelikož je** lymfatická masáž** velice účinná a vy po ošetření zažíváte důkladné pročištění organismu, je potřebné, abyste netrpěli na velmi vysoký tlak, neměli vážnou srdeční vadu a neměli nemocná játra nebo ledviny. Kontraindikací lymfo–masáže jsou i implantáty umístěné kdekoli v těle a těhotenství.

Účinky masáže můžete podpoříte vhodným pohybem, stravou a dostatečným pitným režimem. Počítejte, že po ošetření (nejvíce po tom prvním) cítíte nejen velké uvolnění, ale můžete zažít i zvýšené vyměšování ze sliznic (nos, střeva, močový měchýř). Tělo naopak zažívá osvěžení, uvolnění, zdravý pocit hladu, které doprovází časté zívání, tělo prožívá regenerační proces i několik dní po masáži.

Ceník lymfatických masáží

Ceník lymfatických masáží je v České republice poměrně stabilní, odvíjí se od jednotlivého výkonu, tedy zda se jedná o přístrojovou či manuální lymfo–masáž, a také jak velká oblast je masírována.

Anticelulitická ozonová masáž

Jestli se chcete skutečně zbavit celulitidy je velice dobré zkombinovat lymfatickou masáž s touto speciální masáží, která využívá ozonu k hloubkovému** promasírování** problémových partií. Kromě celulitidy vám pomůže s formováním postavy, zbaví vás unavených nohou, vyhladí strie a vypne již mírně zvrásněnou pokožku.

Masáž a sauna lávovými kameny

Lávové kameny přinášejí tělu teplo, uvolnění a to nejen těla, ale i mysli, stimulaci krevního oběhu, odbourání stresu a navození dobré nálady. Kromě toho pozitivně působí na bolest svalů a páteře, podporuje krevní oběh a lymfatický systém. Je skvělou metodou s níž můžete doplnit lymfatickou masáž.

Saunování lávovými kameny oceníte hlavně v létě, protože se jedná o zvláštní masáž prováděnou nejen nahřátými lávovými kameny, ale také i ledovými kameny. Při takové masáži dosáhnete maximálního osvěžení a dojde k probuzení vaší vnitřní energie.

Všechny tyto procedury pomáhají člověku k návratu ke kvalitnímu životu, které si pak může více a s větší energií vychutnat, aniž by jej trápily nějaké zdravotní problémy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10610 (magazin-zdravi.cz#9996)


Přidat komentář