Detoxikace a výživa pro zdraví

Všichni chceme být zdraví, ale mnoho z nás nemá přesnou představu o zdravém životním stylu. Dnes vychází spousta publikací a najdeme i spoustu pořadů v rozhlase i televizi věnovaných této tématice, ale návštěvou salónu zdraví si tyto informace rozšíříme.

Zdraví

Zdraví je to nejcennější, co máme. Všichni to víme a slýcháme často ze všech stran. Mnozí si však svého zdraví neváží. Nedbáme o správnou životosprávu - nemáme dostatečnou tělesnou aktivitu, přejídáme se, kouříme, pijeme mnoho alkoholu a kávy. Současná moderní doba je velice uspěchaná a mnoho z nás žije ve stresu. V práci trávíme čím dál více času, pak máme jiné povinnosti a času pro sebe, kdy bychom si mohli odpočinout a věnovat se našim oblíbeným aktivitám, se nám pak už nedostává.

Detoxikace mladý ječmen

Také naše stravovací návyky se v poslední době podstatně změnily. Málokdo se dnes věnuje vaření, a pokud ano, tak většinou pouze o víkendech a volných dnech. Ne všechny jídelny a restaurace poskytují kvalitní a zdravé stravování a během krátké polední přestávky nezbývá mnohým z nás doba na poklidnou konzumaci oběda.

make-up

Náš vzhled

Někteří z nás nejsou spokojeni se svým vzhledem. Mají dojem, že vypadají neadekvátně svému věku, jsou nepřitažliví pro své životní partnery nebo partnerky. Toto si více připouští ženy, ale stále častěji se setkáváme i s takto nespokojenými muži. V mnoha případech se dá tomu pomoci a svou vizáž upravit vhodnou kombinací stylu oblékání a střihu účesu. U žen důležitou roli bude hrát i volba odpovídající vůně, šperku, barvy vlasů a make – upu. Vizážistky Vám také navrhnou program pro** zlepšení kvality pleti a konečný styling**.

hubnutí

Péče o pleť

Pro péči o naši pleť je důležitý výběr správného krému. Všechny přípravky by měly obsahovat tři základní vitamíny A, C a E. Vitamín A nám pomáhá udržovat pleť mladickou a rozzářenou. Vitamín C je antioxidant, který nám ničí rakovinotvorné buňky a pomáhá zahladit pigmentové skvrny, rozpraskané žilky a milie a vitamín E nám pak pomáhá udržovat optimální hydrataci pleti. Denní i noční krém by měl obsahovat glukosamin a denní navíc ještě SPF faktor. Odborníci nedoporučují používat kolagen, protože si naše pleť na něj lehce zvykne a přestane ho sama vyrábět. Rovněž UV faktor, obsažený v opalovacích krémech není vhodný, protože zapříčiňuje vznik pigmentových skvrn.

krásná pokožka

Sestavení optimálního jídelníčku

Zdravá výživa udržuje organismus v rovnováze – homeostázi. Důležité je především složení konzumované potravy. Ta by měla obsahovat správný poměr základních (bílkoviny, sacharidy, tuky) a doplňkových živin (vitamíny, stopové prky, vlákniny). Nezbytný je i příjem vody. Porušení tohoto složení, ať už omezením byť by pouze jediné složky nebo jejím navýšením, se vystavujeme zvýšenému riziku chronických chorob, jako jsou obezita, cukrovka, srdeční nemoci nebo rakovina. Správná výživa nám může prodloužit život až o 20 let.

Většinou jíme to, co nám chutná, ale bohužel ne vždy to je právě to, co organismus potřebuje. Náš jídelníček by měl obsahovat dostatek ovoce a zeleniny. Z ostatní stravy bychom měli preferovat čerstvé potraviny. Ty na rozdíl od těch s prodlouženou trvanlivostí totiž neosahují žádné chemické konzervanty. Při nákupech bychom měli sledovat kromě doby trvanlivosti i složení konkrétního potravinářského výrobku. Měli bychom vyhledávat především jednoduchá jídla. Večer po 18. hodině není vhodné už konzumovat žádné potraviny. Dobré rozkousání jídla je také důležitým faktorem ovlivňující trávení. S přibývajícími roky se spotřeba energie snižuje a začínáme přibírat na váze, přestože konzumujeme stejné druhy potravin v podobném množství jako v minulosti. Proto musíme** jídelníček přizpůsobit svému věku**. Nedoporučuje se omezovat přísun živin, protože se pak tělo brání a vytváří si zásoby. To způsobuje, že po krátké době hubnuti, začneme opět přibírat na váze. Kromě toho se cítíme unaveni, protože aby organismus ušetřil energii, zpomaluje metabolismus. Nejlepší řešením je proto sestavení individuální plánu správné výživy odborníkem. To Vám umožní získání optimální váhy v krátkém čase a zlepšení celkové kondice.

důležitá strava

Program hubnutí

Snad každý ze salónu zdraví a krásy Vám sestaví** program hubnutí přímo na míru**. Ten není založen na žádném přísném dodržování nějaké z drastických diet a jeho cílem není snížit skokově váhu, ale postupně hubnout a nižší hmotnost si i pak udržet. Po vstupní konzultaci, kde na základě Vašich informací nejen o vašem jídelníčku a stravovacích návycích, nýbrž také o celkovém Vašem životním stylu a pracovních i mimopracovních aktivitách, bude sestaven redukční plán hubnutí. U něj je důležité, aby Vám prakticky vyhovoval a našli jste v něm smysl. Jiný program bude pro vytíženého podnikatele a jiný pro maminku na mateřské dovolené. Během následujících konzultací se vám poradce bude snažit najít a sladit Váš optimální životní styl podle Vašich možností a představ. Tyto schůzky bývají zpravidla dvě v měsíci, ale lze si zařídit rovněž individuální setkání s odborníkem nad rámec těchto konzultací.

dieta

Detoxikace organismu

Organismus každého z nás se pomalu nebo rychleji postupně zanáší nezdravými látkami vnitřního nebo vnějšího původu. To má negativní vliv na činnost buněk, nervů, hormonů a enzymů. Tyto látky mohou poškodit také naše tkáně. Organismus zahlcený toxiny nemůže správně pracovat a proto je náchylnější k civilizačním nemocem. Toxiny mohou být biologického původu – různé mikroorganismy anebo to mohou být fyzikální nebo chemické látky. Mají vliv na naši zvýšenou únavu, podrážděnost a nespavost. Toxiny také mohou zapříčinit vznik zácpy nebo častá nachlazení. Nejúčinnějším způsobem zbavení se těchto škodlivých látek je detoxikace. Ta nám odstraní nahromaděné toxické látky a rozloží odumřelé buňky. Organismus zbavený těchto jedů nemůže náhle onemocnět rakovinou nebo infarktem. Rovněž detoxikace zlepší naši celkovou kondici a vnitřní pocity. Zdraví organismu má také pozitivní vliv na náš celkový vzhled.

Jak správně pečovat o naše tělo?

Péči o naše tělo, až už se jedná o vnitřní či vnější jeho část, je vhodné provádět soustavně a tak se vyhnout nemilým problémům spojených s různými nemoci, obezitou nebo poškozením kůže. Informací na toto téma lze dohledat velké množství. Pokud však chceme skutečně odborné a ověřené rady, můžeme se obrátit na některý ze salónů zdraví a krásy. Tam nám poradci pomohou s našimi problémy.

Centimetry v bocích

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10593 (magazin-zdravi.cz#9895)


Přidat komentář