Detoxikace a očista těla

Zásluhou nezdravého životního stylu se v lidském těle po celý život hromadí toxiny. Ty se usazují v různých částech těla a časem mohou způsobovat nemoci a také tloušťku. Naštěstí existují způsoby jak se toxinů zbavit a tělo pročistit.

V lidském organismu se v průběhu života hromadí množství škodlivých látek. Může za to především stres a přepracování, znečištěné ovzduší, nevhodné složení vody, nevhodná skladba stravy, potraviny obsahující zbytky chemikálií, ale i nevhodný způsob stravování a špatný pitný režim. Toxinů a škodlivých látek uložených v lidském těle je vhodné zbavovat se detoxikací nebo také očistou těla.

Detoxikace těla je míněna jako** regenerace organismu**, dá se však vhodně zkombinovat i s redukční dietou. Vše je ale potřeba vzít za správný konec, poněvadž jednorázové úplné vynechání jedné složky potravin nebo veškerého jídla nedoplněné správným pitným a pohybovým režimem mohou způsobit spíše zdravotní potíže a zpomalení metabolismu než požadovanou regeneraci organismu.

Detoxikace ve studiu

Nejlépe je obrátit se na některé studio zaměřené na péči o tělo a objednat se ke zkušené terapeutce. Ta sestaví celý proces detoxikace přesně na míru klienta.

Co je Spinal Touch?

Jde o metodu narovnávání páteře pomocí přesně provedených velice jemných dotyků na bodech, které se nacházejí na hýždích, zádech a hlavě. Při a po provedení** metody Spinal Touch** dochází k okamžitému uvolnění páteře a jejímu samovolnému narovnávání do správné pozice. Toto uvolnění a narovnání páteře přináší úlevu také pro vnitřní orgány. Ty byly doposud utlačované a nyní mají možnost lépe fungovat.

Komu Spinal Touch může pomoci?

Každému, kdo má problémy se správným držením těla. Pomáhá zejména osobám trpícím stresem, úzkostí, artritidou, astmatem, bolestmi zad, poruchami rovnováhy, trávicími problémy, únavou, ztuhlostí ramen, bolestmi kloubů, roztroušenou sklerózou, bolestí šíje, mravenčením, problémy během těhotenství a po něm, skoliózou, tenisovým loktem, poruchami vidění, zánětem dutin a také natažením svalu.

Jaké má Spinal Touch vedlejší účinky?

Hodně záleží na tom, jak dlouho zakřivení páteře trvá. Pokud trvá delší dobu, je lépe využít pozvolného narovnání páteře během několika sezení. Při uvolnění svalového napětí dochází i k uvolňování toxinů. Následkem toho, mohou klienti pociťovat po uvolnění páteře po dobu dvou dnů bolestivost. Většinou však pociťují především uvolnění a příjemné pocity z narovnání páteře.

Co je detoxikace?

Detoxikace znamená odstraňování nashromážděných jedů z těla. Lidé se dnes často cítí mnohem více nemocní a unavení než dříve. Je to tím, že neustále zanáší své tělo jedy. Dobrý příklad je v konzumaci kávy. Člověk se cítí unavený a místo, aby si odpočinul, tak si udělá kávu. Jednu, druhou, třetí. Trochu sice pookřeje, ale škodlivé látky z kofeinu se usazují v těle a časem jich je tolik, že nejenže káva již nemá povzbuzující účinky, ale může začít způsobovat problémy jako je nervozita nebo třes rukou. Podobně mohou působit i další potraviny, zejména ty, jež obsahují povzbuzující látky. Zanášet tělo toxiny si však můžeme i pobytem v nečistém prostředí, příkladem jsou prašná pracoviště, pracoviště plná smogu nebo pobyt v restauracích plných kouře z cigaret.

Pro koho je detoxikace vhodná?

Očista organismu pomocí detoxikace je vhodná zejména pro lidi, kteří se nestravují zdravě. Pro ty, jež žijí v neustálém stresu a kompenzují si nervozitu různými potravinovými náhražkami. Pro každého, kdo je neustále unavený, bez nálady a cítí potřebu odlehčit organismu.

Naopak pro lidi, kteří se zdravě stravují, dodržují pravidelný režim, sportují a vhodně odpočívají, mají dostatek spánku a správný pitný režim je detoxikace organismu zbytečná. Při zdravém způsobu života si totiž tělo dokáže s odpadními látkami a toxiny docela dobře poradit samo.

Co to jsou toxiny?

Pokud bychom použili správnou terminologii ze slovníku, tak toxiny jsou látky, které po pozření způsobují zdravotní komplikace až smrt. V tomto článku však máme na mysli toxiny, které nás v pravém slova smyslu neotráví, ale vedou ke snížené kvalitě života. Jde o toxiny, které nejsou zdraví prospěšné. Patří sem kofein, nikotin, alkohol, výfukové plyny, většina tuků, cukrů, ale také neustálý stres a nedostatek odpočinku.

Jak se tělo zbavuje toxinů?

Tělo má vlastní** detoxikační systém**, kterým se čistí a také chrání. Až 75 procent odpadních látek odchází ven z těla přes játra, kde jsou nebezpečné toxiny neutralizovány enzymy, tím se stanou rozpustnými ve vodě a vycházejí ledvinami nebo střevy z těla ven. Pokud jsou játra již zanesená a nestíhají toxiny vylučovat, začnou je ukládat do tukových zásob. Dalším orgánem, který dokáže zbavit tělo jedů, je kůže, také ona produkuje enzymy, díky nimž se toxiny stávají rozpustnými ve vodě a přecházejí do krevního oběhu, poté jsou vyloučeny močí nebo potem.

Jak pomocí detoxikace vyčistit tělo?

Detoxikace není jen správný jídelníček. Je však základ. Takže pokud chcete své tělo vyčistit od toxinů a jedů, je vhodné sestavit si vhodný jídelníček prostý nevhodných pokrmů. Nejlépe uděláte, pokud se s jeho sestavením obrátíte na výživového poradce. Pak je nezbytné nastavit správný pitný režim. Kávu a černý čaj byste měli nahradit zeleným, bílým a rooibos čajem. Měli byste pít dostatek kvalitní vody, bylinných a ovocných čajů bez cukru. Důležité je zvolit si i správný životní styl, tedy dostatek spánku a odpočinku. Pomoci mohou také různé zábaly a masáže. Obojí dokáže nastartovat detoxikaci těla. Například** medová masáž má silné detoxikační účinky nebo suchá uhličitá koupel dokáže aktivovat lymfatický systém a ovlivnit tak odvádění škodlivých látek z organismu.**

Co po detoxikaci těla?

Někdo pravidelně každé jaro zahájí detoxikaci těla a pak se vrátí k starým zvykům. Pokud však chcete být zdraví a plni energie měla by být detoxikace odrazovým můstkem ke zdravému životnímu stylu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10596 (magazin-zdravi.cz#9904)


Přidat komentář