Darkfield, vyšetření z kapky krve - Olomouc

V dnešní době věda postoupila už natolik, že stačí opravdu malinký vzorek vaší tkáně, abyste se dozvěděli o vašem zdravotním stavu více, než když jste museli podstupovat bolestivá vyšetření u lékaře. Jednou z těchto metod je i darkfield.

Je úžasné, že za pomocí vlasu nebo kousku kůže lze z odebraného DNA zjistit o našem těle tolik zajímavostí. V tomto případě se tedy nejedná o běžný lékařský postup, ale názorně to ukazuje, jak věda dospěla. Stejně tak tomu je právě v medicíně, kde existuje spousta moderních metod, které jsou nejen přesnější, ale umožňují pacientovi prožít při odebírání vzorku jistý komfort. Mezi neoblíbené procedury dlouhá léta patřilo vyšetření krve. Bolestivý zásah jehlou a dlouhé čekání na vyšetření bylo pro pacienty doslova utrpením. Nyní je tu ale metoda darkfield, která je** určena každému**. Zdravým, kteří chtějí zjistit, zda je nemoc neohrožuje, ale i těm, které zdravotní neduhy trápí celé roky. Pojďte se společně s námi podívat, k čemu je metoda darkfield prospěšná a kdo by ji měl rozhodně podstoupit.

Darkfield, vyšetření z kapky krve - Olomouc

Proč je právě metoda vyšetření z krve tak prospěšná? Právě tato tělní tekutina je jakýmsi obrazem našeho zdravotního stavu. Krev proudí po celém těle. Roznáší po něm živiny a stejně tak i s sebou nosí látky, které tělu příliš nesvědčí. Vzorek krve je vzorek našeho zdravotního stavu a její složení poukazuje na to, co v těle funguje dobře a co špatně. Jak metodika funguje? Je to velice jednoduché. Za pomocí speciálního mikroskopu se analyzuje skutečně pouhá kapička vaší krve, kterou si navíc odeberete sami. Zatímco doposud medicína pozorovala kapky krve na pozadí světlém, darkfield, jak název napovídá, používá pole temné. Zatímco světlá plocha zobrazovala krev v celé podobě, tedy hutnou červenou skvrnu a odborníci museli složitěji hledat, co je v krvi dobré a co špatné, metoda darkfield je přesnější. Díky temnému pozadí se totiž nijak výrazně neprojevuje skvrna v celé své velikosti, ale spíše její okraje. Temné prostředí navíc zvýrazní látky, které jsou v krvi obsažené, což se týká prospěšných složek (např. množství krvinek) i těch, které nám neprospívají (např. těžké kovy). Metoda darkfield je přitom bezbolestná, pohodlná a účinná. Pro koho je vhodná?

Darkfield – pro koho je vhodná?

Jak jsme již naznačili, nemusí vás sužovat choroby, abyste vyzkoušeli metodu darkfield. Nemusíte se obávat vyšetření, bolesti nebo jiných průvodních jevů, které máte spojené s klasickým vyšetřením. Nehrozí ani vedlejší účinky. Pokud podstoupíte metodu darkfield, může to být jedině k vašemu prospěchu, protože se dozvíte více o svém zdravotním stavu. Na vyšetření tedy mohou jít ti, kteří chtějí zjistit, jaké choroby jim hrozí a jakou aplikovat prevenci. Pokud vás již něco trápí, je samozřejmě dobré analyzovat váš stav, aby se zavčasu nasadila léčba, která vám od problémů pomůže. Ovšem ani ti, které léta trápí chronické potíže, si nemusí zoufat. I jim může metoda darkfield pomoci. A to se týká i případů, kde byla klasická medicína již v koncích. Metoda darkfield je výborná v tom, že pro vyšetření uděláte málo, ovšem tělu prokážete obrovskou službu.

Darkfield – co metoda pozoruje?

Jak jsme již zmínili, obraz o našem těle a jeho zdravotního stavu může doložit pouhá kapička červené tekutiny, která proudí naším tělem. Už z jedné kapky za pomocí metody darkfield můžete zjistit, zda je váš zdravotní stav v optimálním stavu. Chybí mu nějaké vitamíny, nebo je naopak některých látek v těle moc? Máte dostatek tekutin a tím pádem i hydratace? Jak jste na to s krvinkami? Neohrožuje vás vážná nemoc? Nejen na tyto otázky metoda spolehlivě odpoví. Stejně tak se za její pomoci zjistí obsah potřebných látek ve vašem těle a složení krve vůbec. Stav této tekutiny ovšem neupozorní jen na případné nemoci, ale dokáže odhalit i skutečnost, zda jste či nejste v psychické pohodě. Metoda totiž dokáže rozpoznat, zda je či není vaše tělo vystaveno nadměrnému stresu. S pomocí metody lze léčit i alergie nebo případné závislosti (např. na cigaretách). Metoda darkfield je osvědčenou procedurou, která je v zahraničí velmi populární a i u nás se těší popularitě.

Darkfield – co metoda nezjistí?

I když z krve lze vyčíst mnohé, jsou oblasti, které analyzovat nemůže. S krví máme spojeno, že lze z jejího rozboru poznat, zda je žena těhotná či nikoli. Darkfield ovšem nepracuje s principy, které v tomto případě medicína využívá, proto těhotenství z měření určit nelze. Stejně tak nepozná, zda-li máte boreliózu, protože její buňky nekolují krví. Procedura nemůže určit ani přesnou hodnotu pH krve. Nelze z ní také poznat krevní skupinu, na to zatím existuje specifičtější metodika. I tak ale darkfield patří mezi procedury, které v poměru nenáročnosti vyšetření k spolehlivým výsledkům patří mezi nejlepší.

Darkfield - vyšetření

Tento proces je velice pohodlný a nenáročný. Ve většině případů se setkáte s tím, že vám bude propůjčen speciální mikroskop a bude vám poskytnuto glykemické pero. S jeho pomocí si odeberete vlastní kapku krve z vašeho prstu. Je to tak velice pohodlné a vy si můžete sami korigovat, jak a kdy si budete kapku odebírat. Nemusíte se ale ničeho obávat. Nástroj je určený pro domácí použití, takže to zvládne každý bez bolesti a zranění. Odebraná kapka se následně položí na laboratorní sklíčko a přikryje se dalším skleněným plátkem. Sklíčko se nerozmazává, nepřibarvuje ani jinak neupravuje. Je to jednoduché a přitom se pracuje s přirozeným vzorkem. Je to doslova krev ve svém živém stavu, proto jde o vzorek, který nejspolehlivěji odráží aktuální stav této životadárné tekutiny. Ta se posléze pozoruje pod mikroskopem a obraz vzorku se projektuje do počítače, který pracuje rychle a spolehlivě. S tímto vzorkem pak pracuje odborník, který vám následně ukazuje, co je dobré a co bohužel už tak příznivé není. Zjistí složení vaší krve i její chování. Ve zvětšené podobě se pak podíváte na to, v jakém stavu vaše krev je a na co si dát pozor. V průběhu pozorování se pořizují záznamy určené pro další návštěvu. Nemusíte se obávat žádných vedlejších účinků ani nákazy, protože se pracuje s jednorázovými nástroji. Nemusíte se ostýchat, protože jde o jednoduchou proceduru, s níž vám pomůže sám odborník a poradí vám. Na metodu se nemusíte nijak zvlášť připravovat, doporučuje se ale změnit jídelníček. Optimální je týden před odběrem vzorku jíst ovoce, zeleninu a nijak upravované nápoje, tedy nejlépe pít jen vodu. Zhruba čtyři hodiny před procedurou byste už neměli jíst, aby krev nebyla aktuálním přísunem látek, které tělo ještě nezpracovalo. Když budete ctít tato pravidla, dostane se vám co nejoptimálnějších výsledků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32284 (ck#591)


Přidat komentář