Čím je přírodní kosmetika výjimečná?

Bio kosmetika je oblíbená pro svou vysokou kvalitu a účinnost a zároveň má šetrný přístup k přírodě a ekosystému. Pokud hledáte bio kosmetiku, určitě Vás nadchne internetový obchod firmy Nara.

Bio kosmetika představuje příjemnou a kvalitní péči o celé tělo. Kosmetické přípravky v bio kvalitě si mnozí zákazníci oblíbili natolik, že se k běžné kosmetice již nikdy nevrátili.

Proč je bio kosmetika tak oblíbená?

Bio kosmetika nabízí vysokou kvalitu a účinnost spojenou s příjemným zážitkem, který je zaručen použitím těch nejkvalitnějších surovin, jež jsou získávány přírodě blízkým a šetrným způsobem. Bio kosmetika je zpravidla vyráběna ručně v manufakturách a její hlavní složky většinou tvoří kvalitní rostlinné oleje, přírodní másla (bambucké, kakaové, …) a produkty, plus rostlinné silice, jež přípravkům dodávají nezaměnitelné aroma.

Co v bio kosmetice nenajdete

Pokud máte citlivější pleť nebo trpíte alergiemi, je pro Vás** bio kosmetika** jako dělaná. Bio kosmetika totiž zásadně neobsahuje chemické konzervační látky, umělá barviva ani jiné složky umělého původu.

Bio kosmetika vhodná pro citlivou i normální pleť

Bio kosmetika je, díky svému kvalitnímu a přírodě blízkému složení, vhodná jak pro alergiky a citlivou pleť, tak pro lupenkáře a osoby s ekzémem, ale samozřejmě i pro ty z Vás, kteří žádnými kožními problémy netrpí. Bio kosmetika pečuje s jemností a přesto velkou účinností, proto si ji většinou oblíbí každý.

Široká nabídka bio kosmetiky v e-shopu

Pokud hledáte bio kosmetiku, v e-shopu firmy NARA si přijdete na své. Najdete zde široký výběr kosmetických přípravků a všechny zaručeně v bio kvalitě. V e-shopu Vás jistě nadchne velký výběr bio péče o pleť na obličej, pokožku na rukou či nohou i na celém těle, dále péče o vlasy, přípravky do koupele a mnoho dalších. Pokud chcete bio kosmetikou někomu udělat radost, můžete si zde vybrat dárkové kolekce již zabalené v úhledných krabičkách, ale samozřejmě vytvořit také kolekci bio kosmetiky dle vlastního výběru.

Nara centrum

E-shop překvapí bohatým výběrem produktů i značek

V internetovém obchodě Nara najdete bio kosmetiku jak českých, tak zahraničních výrobců a jistě Vás nadchne široký výběr značek i kosmetických produktů. V nabídce najdete krémy, pleťové masky, balzámy na rty, na nehty či do nosu, přípravky na holení i po holení, odličovadla, pečující přípravky, mýdla, sprchové gely, šampony a kondicionéry, přípravky intimní hygieny, peelingy, masážní oleje aj. V e-shopu Nara určitě seženete vše, co hledáte. E-shop naleznete na těchto internetových stránkách: http://shop.naracentrum.cz

Kosmetika, nabízená v e-shopu Nara, je vyrobena z přírodních surovin v bio kvalitě a většinou se jedná o ruční výrobu. Zásadou e-shopu Nara je prodej pouze takové kosmetiky, která nebyla testována na zvířatech, neobsahuje chemické konzervační látky ani umělá barviva. Bio kosmetiku v e-shopu firmy Nara si objednávají kosmetické, masážní a wellness salony i lázeňské firmy a hotely, ale e-shop je samozřejmě určen i maloodběratelům, tedy pro běžný nákup. Objednávku si můžete vyzvednout osobně nebo nechat zaslat až domů na Vaši adresu.

Čím je bio kosmetika výjimečná?

Většina z Vás určitě zná bio potraviny. Víte ale, v čem je výjimečná a čím se charakterizuje bio kosmetika? Proč je tak oblíbená a co ji činí jedinečnou?

Co znamená „BIO“?

Předpona „bio“, kterou nejčastěji vidíme ve spojení s potravinami nebo také s kosmetikou, označuje takové výrobky, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Bio výrobek je takový produkt, který splňuje požadavky zákona o ekologickém zemědělství. Bio produkty jsou pěstovány bez použití chemických hnojiv, chemických pesticidů, herbicidů a jiných chemikálií. Při jejich pěstování jde o to, aby se minimalizoval dopad výroby surovin na životní prostředí. Zároveň se předpokládá, že bio výrobky budou, díky přirozenému způsobu pěstování a absenci užívání chemikálií, přívětivé pro naše zdraví nejen při jejich konzumaci (potraviny) nebo kosmetickém použití, ale i z celkového pohledu, neboť umožňují lépe chránit přírodu a zachovat přirozený a neponičený ekosystém planety Země.

Nara centrum

Geneticky modifikované suroviny jsou v bio kosmetice bez šance

Další podmínkou, pro výrobu bio produktů, je striktní nepoužívání geneticky modifikovaných surovin. Geneticky modifikované suroviny, pro něž se používá zkratka GMO (genetically modified organism – geneticky modifikovaný organismus), jsou takové rostliny nebo i živá zvířata, jejichž genetický kód byl úmyslně pozměněn. Výsledkem je mutace organismu. Cílem této mutace je vytvoření organismu, ať už rostliny nebo zvířete, který bude oproti svému nezmutovanému protějšku přinášet nějakou výhodu – v případě rostlin jde většinou o zvýšenou odolnost vůči chorobám, škůdcům nebo třeba proti suchu a také o vyšší výnosnost. V případě hospodářských zvířat pak o vyšší podíl svaloviny, který znamená vyšší produkci masa. Jiným případem jsou úmyslné genetické mutace pro zvýšení atraktivity zvířete po vzhledové stránce – příkladem jsou mj. světélkující akvarijní rybičky.

Spornou a často diskutovanou otázkou zůstává, zda jsou GMO produkty škodlivé či nikoliv. Přinášejí nám sice určité výhody (větší výnosy, nižší míra používání chemie), ale na druhou stranu hrozí vážné nebezpečí, že se zmutované organismy budou nekontrolovatelně šířit do volné přírody (například pyl a semena z GMO plodin), kde mohou způsobovat další nepředvídatelné, nekontrolovatelné a hromadné mutace jiných rostlin i živočichů. Kromě toho existují studie, podle nichž se myši krmené po několik generací GMO plodinami začaly rodit různě postižené a sterilní, tedy neplodné.

Protože bezpečnost GMO produktů je velmi sporná, jejich používání je zákonem až na několik výjimek (u nás některé druhy kukuřice a pšenice) omezováno. V některých zahraničních zemích se však GMO suroviny používají ve větším množství. Pokud tedy chcete mít jistotu, že nekupujete kosmetiku s obsahem GMO, zaměřte se na** bio kosmetické produkty.**

Nara centrum

Díky bio produkci zvířata netrpí

Bio výrobky ochraňují před utrpením také zvířata. Bio kosmetika totiž zásadně nepoužívá složky, které byly testovány na zvířatech. Díky tomu máte při koupi bio kosmetiky jistotu, že žádné zvíře nemuselo trpět v laboratořích při jinak velmi zdlouhavých a bolestivých testech.

Při produkci bio potravin se zase dbá na to, aby měla zvířata volný výběh, kontakt s přírodou, dostatek prostoru okolo sebe, aby nedostávala hormony a zbytečné očkování a aby v případě masného chovu porážka probíhala humánně. Samozřejmostí je zákaz manipulace s genetickým kódem zvířat.

Bio kosmetika – proč jí dát přednost?

Bio kosmetika je tak přínosná hned z několika úhlů pohledu – je šetrná k životnímu prostředí, ke zvířatům a samozřejmě i k našemu zdraví tím, že nepodporuje produkci geneticky upravených surovin – plodin ani zvířat, chrání zvířata před laboratorními testy a využívá takové rostlinné zdroje, které byly pěstovány bez použití umělých hnojiv a jiných škodlivých chemických látek. Zároveň se zaměřuje na maximálně přírodní, kvalitní a funkční složení svých výrobků. Bio kosmetika tak znamená citlivou, šetrnou a přesto kvalitní péči o naše tělo a krásu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10655 (magazin-zdravi.cz#10276)


Přidat komentář