Bělení zubů - Vsetín

Pokud u někoho obdivujeme bílé zuby, není problém si je dnes pořídit také. Bělení zubů se dnes běžně ve stomatologických ordinacích používá a rychle vzrůstá obliba tohoto bezbolestného zákroku.

Člověk se zářivým bílým úsměvem je nám obvykle sympatičtější než někdo se zažloutlými a křivými zuby. A to aniž bychom si to nějak zvlášť uvědomovali a na dokonalé zuby u lidí v okolí si kladli zvláštní důraz. Proč? Bílé, rovné a zdravé zuby jsou zkrátka jedním ze základních předpokladů důsledné hygieny u člověka. Avšak vlivem vnějších podnětů, jako je pití kávy, čaje, kouření a další, naše zuby ztrácí na své přirozené bělosti. Někteří lidé se snaží tento defekt odstranit domácím bělením zubů, jenže ne vždy je pak výsledek uspokojivý. Proto někdo nechá bělící pastu působit déle, načež výsledek není takový, jaký by si přál.

Bělení zubů Vsetín

Mít ve své rodině praktického zubního lékaře by si přál jistě každý z nás, neboť nám to ušetří nejen spoustu času a problémů, ale především peněz. Ti z nás, kteří takové štěstí nemají a bydlí kupříkladu ve Vsetíně či v okolí, se mohou s důvěrou obrátit na lékaře. A s čím Vám může pomoci? Obrátit se na něj můžete se vším, co se týká zubních implantátu, drobnou stomatologickou chirurgií, protetické restaurování chrupu, záchovnou stomatologii a estetickou stomatologii.

Bělení zubů

Ale zpět k bělení zubů. Pokud se tedy rozhodnete pro bělejší úsměv, než aktuálně vlastníte, musíte bezpodmínečně zajít k zubnímu lékaři. Ten musí váš chrup vyšetřit a odstranit jeho nedostatky. A to je samozřejmě další důvod, proč raději zvolit bělení zubů odborníkem. Navíc, máte-li na předních zubech umělé výplně po kazech, domácí bělení zubů by vám nadělalo nehezké fleky a celkový zdravý dojem z chrupu by tak naráz změnil směr. Zmíněné výplně se musí nahradit novými – bělejšími a to ve stejném odstínu, do kterého se budou zuby bělit. Někdy lze slyšet názor, že pokud jsou zuby již opravované, nemohou se bělit. Sice se tato procedura moc nedoporučuje, a to především kvůli domácímu bělení, ale také proto, že je nutné právě provést výměnu výplní, jak je uvedeno výše. Avšak v rukou šikovného stomatologa se není třeba čehokoli obávat.

Stejně tak se nesmí bělit zuby s kazy. A to je tudíž další důvod, proč zajít k lékaři a nechat si zuby na tento čin předem řádně připravit.

Druhy bělení zubů

Bělit zuby lze hned několika způsoby. Jaký bude nejvhodnější právě pro vás obvykle určí ošetřující stomatolog spolu s vámi, respektive s předešlou konzultací a doporučením. Zubní lékař by vám správně měl nabídnout veškeré možné způsoby, osvětlit pozitiva i negativní stránku každého způsobu a doporučit to pravé pro vás.

Kolikrát je nutné nechat zuby vybělit? V každém případě nelze očekávat po první aplikaci výrazné zbělení zubů. Obvykle je nutné ordinaci stomatologa navštívit desetkrát za sebou. Jenže i zde je to různé a to v závislosti na stavu vašich zubů. Některé potřebují intenzivnější péči, proto budete také k návštěvě vyzváni vícekrát, než je tomu u lidí s bělejší barvou zubů a jinou strukturou.

Bělení zubů tzv. čekárenské

Toto bělení zubů je podobné, jako provádí většina lidí doma. V ordinaci se nanese bělící gel, nasadí se jakýsi nosič a vy strávíte půl hodiny až hodinu v čekárně, kde se vám zuby bezbolestně bělí. Následně se opět dostanete do ordinace, tam je veškerý gel odstraněn a zuby jsou vyčištěny.

Pískování

Metoda pískování zavádí k myšlence, že jde o poměrně drsnou metodu. A není divu, neboť často vznikají na pískování nesprávné reference, jako že vám metoda naruší sklovinu a tak může dojít k poškození zubu. Není tomu tak. Metoda pískování se používá pouze na tzv. povrchové bělení, kdy je zežloutnutí zubu způsobeno pouze vnějšími vlivy jako je výše uvedené pití kávy nebo červeného vína apod. Mikroperličky jemně a šetrně svým působením odstraňují zbarvení zubů na sklovině. Proto, pokud je zbarvení zubu hloubkové, nedojde k úplnému vybělení i po několika návštěvách.

Výhodou metody pískování je to, že jde zejména o rychlou a bezbolestnou techniku.

Laserové bělení

Vůbec nejčastější technikou, používanou v ordinacích zubních lékařů při bělení zubů je laserové ošetření. Mocný laser v dnešní době zasahuje do širokého spektra poskytovaných služeb. A to především proto, že jde poměrně rychlou, hlavně bezbolestnou a účinnou metodu k dosažení potřebných výsledků. A bílé zuby jsou i zde cílem. Ošetření laserem v tomto směru probíhá nanesením ošetřujícího gelu a působením laserových paprsků po dobu asi patnácti až dvaceti minut. Následně se gel setře, zuby vyčistí a po krátké přestávce se celá akce opakuje ještě dvakrát. Dohromady tak člověk stráví v ordinaci hodinu a půl až dvě hodiny. Tato intenzivní metoda je pro svůj znatelný účinek a dlouhodobé trvání velice oblíbená a její oblíbenost stále stoupá. Důvodem bude zejména čím dál větší počet osob, které podstupují bělení zubů a ke svému cílu si samozřejmě vybírají tu neschůdnější cestu.

Bělení zubu zevnitř

Pokud má osoba tzv. mrtvý zub, který má jiný odstín, než jiné zuby (obvykle mírně našedlé barvy), bělí se takový zoubek zevnitř a to nanesením peroxidu vyššího stupně než napovrchu, a nechá se nějakou dobu působit. Po řádné bělící době je pak hmota odstraněna a zub uzavřen.

Ať se rozhodnete pro jakýkoli způsob bělení, je nutné počítat s tím, že účinek není navěky. Vše závisí jak na způsobu života, tak na vlastnosti zubů. Pokud kouříte, pijete kávu, čaj apod. A čištění zubů se oddáváte spíše u povinnosti, pocítíte již za rok po zákroku, že potřebujete opět bělení. Jenže i když jste pečlivý čistič svého chrupu a potraviny, které požijete si řádně vybíráte, také výsledné bělení nebude trvat věčně. Asi za tři roky musíte zákrok podstoupit znova. Nicméně nic nenahradí skvělý pocit z dokonale čistých a bílých zubů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10599 (magazin-zdravi.cz#9967)


Přidat komentář