Bělení zubů - okres Uherské Hradiště a okolí

Zdravé zuby jsou naše vizitka a zářivě bílý chrup je jako šperk. Kdo by netoužil po širokém, upřímném úsměvu, doplněném dvěma řadami běloskvoucích se perel. Přání jsou od toho, aby se plnila a zářivý úsměv nemusí být jen snem.

Jsou naše bílé zuby opravdu bílé?

Také při pohledu do zrcadla nechápavě kroutíte hlavou? Ceníte na sebe** zuby** a uvažujete o tom, že další zubní pasta nesplnila vaše očekávání a ani ta ústní voda, od které jste si tolik slibovali, není žádný zázrak? Tolik toužíte po oslnivě rudé rtěnce a nemůžete si ji dovolit, protože vaše zuby jsou v jejím odlesku žluté, stejně tak je k vašim zubům nelítostné sněhově bílé oblečení? Tento společenský problém se týká žen stejně jako mužů. Bílá a jasně červená barva dávají bohužel vyniknout nedokonalostem našeho úsměvu, opticky zdůrazňují nelichotivé odstíny zubní skloviny. S tímto se potýká velká část našich obyvatel, málokdo má čistě bílou sklovinu, ta je sice krásná, ale zároveň bývá i velice křehká a citlivá. Silné, zdravé  a pevné zuby mohou mít jemné zabarvení a nijak to neovlivňuje jejich kvalitu, odnáší to však lidské sebevědomí s obavou vlastní nedokonalosti. Nabízí se několik možností, zrušíme některé barvy nebo si při řeči a úsměvu budeme zakrývat ústa rukou a vůbec nejlepší by bylo nesmát se vůbec. Nic z toho vám nevyhovuje? To je dobře, existují i jiná a lepší řešení.

Bělení zubů

Bílá barva je symbolem čistoty a luxusu.** Bílé zuby** jsou symbolem atraktivnosti, úspěšnosti a dobrého společenského postavení. Často se však stává, že ať je o zuby pečováno sebelépe, ten zářivý efekt není docílen. Může to být dáno typem skloviny i předchozím životním stylem. Naštěstí je dnes lékařská stomatologická péče na takové úrovni, že se s takovými problémy dokáže lehce vypořádat. Přirozeně bílých zubů se dá dosáhnout dvěma způsoby, jednou z možností je bělení zubů v ordinaci, tou druhou je bělení zubů v klidu domova podle pokynů stomatologa, kombinací obou možností je zajištěn dlouhodobý efekt. Aby samotné bělení mohlo úspěšně proběhnout, musí být zuby udržované, čisté, se zdravými dásněmi. To znamená, že každé** bělení zubů** by mělo proběhnout pod odborným dohledem a měla by mu předcházet preventivní prohlídka u zubaře a dentálního hygienika, díky ní se vyhneme případným komplikacím a samotný zákrok bude úspěšný

Proces bělení zubů

Rozhodnutí se pro bělení zubů přichází někdy postupně, kdy zabarvení skloviny je opravdu dlouhodobým problémem, zaviněným dědičnými dispozicemi, zdravotním stavem nebo třeba kouřením, bývá však také náhlé, z důvodu, kdy chceme zaujmout, překvapit, prostě vypadat dokonale, třeba při významné společenské události, výběrovém řízení nebo v rámci nového zaměstnání.

Tou rychlou variantou je tzv. ordinační bělení, kdy je na zuby nanesen silně koncentrovaný peroxid vodíku a dásně jsou jištěny ochrannou vrstvou pryskyřice. Celý tento zákrok trvá asi 90 minut a dokáže zuby vybělit o 2-8 odstínů.

Pokud máte čas a silné předsevzetí, je možné i domácí bělení zubů, samozřejmě pod dohledem stomatologa. V zubní ordinaci je nejprve proveden otisk zubů, v laboratoři je pak podle něj vyroben z průhledné ohebné fólie nosič a do něj se pak aplikuje bělící gel, nosič se pak nasazuje na zuby na několik hodin denně, v době a prostředí, které vyhovuje ošetřovanému. Tento proces trvá zhruba dva týdny, výhodou je** menší spotřeba bělícího gelu** a delší trvanlivost bělení. Proto je ideální kombinovat ordinační a domácí bělení, dosáhne se tím okamžitý výsledek s dlouhodobým efektem.

Je samozřejmostí, že kdo se chce pyšnit takto vyběleným chrupem, měl by tomu přizpůsobit i životní styl a omezit konzumaci jídel či nápojů s vysokým obsahem barviv. Tato omezení stojí za to, protože výsledný bělostný úsměv dělá člověka mladším a atraktivnějším.

Péče o zuby

Péče o chrup by měla být samozřejmostí od útlého dětství a pro každého, netýká se jen čištění zubů po každém jídle, používání dentální nitě nebo ústní vody. Důležitá je odborná prevence, návštěva dentálního hygienika, který s ohledem na stav zubů dokáže odstranit zubní kámen, pigmentaci nebo léčit citlivé zubní krčky. Samozřejmostí je pak doporučená péče o zuby a doporučení vhodných pomůcek pro ústní hygienu. Vždyť málokdo tuší, že samotné čištění zubů vyžaduje přesný postup a určitý čas, aby mohlo být účinné. Dentální hygiena je medicínským oborem a přímou součástí komplexní stomatologické péče.

K pravidelným preventivním prohlídkám u stomatologa by se mělo docházet nejméně 2x ročně, díky tomu je pak možno včas odhalit vznikající zubní kazy nebo lze předejít paradentóze, zubnímu kameni, zánětům dásní a jiným nepříjemnostem, týkajících se zubů a úst. Tato pravidelnost je nutná nejen u dospělých, ale i u dětí, jejichž chrup je ve vývoji. Strach a obavy ze zubařských úkonů dnes už nejsou namístě, nahradilo je dokonalé vybavení ordinací a šetrné způsoby ošetření zubů  Samotné problémy se zuby jsou dnes řešeny moderními technologiemi, které zajistí bezchybný vzhled úst. Zubní protetika dokáže nahradit část zubu i chrupu, lze toho docílit formou korunky, můstku, kořenové nástavby nebo snímací protézy. Nejnovějším trendem v oblasti stomatologie je** nahrazovat chybějící zuby pomocí kostních implantátů**, které nahrazují zubní kořen, obsahují část, která je vnořena do kosti a část krčkovou, která slouží jako pilíř k nasazení korunek či můstku.

Moderní medicína umí řešit i kosmetické a estetické problémy, využívají se k tomu** fazety** (tenké plátky z keramiky), které se lepí na zuby, díky nim lze zakrýt různé vady a nedokonalosti, jako jsou mezery, nerovnosti nebo odlišná barva konkrétního zubu. Působivě vypadá nalepení šesti fazet na přední zuby. Takto dokonale upravený chrup lze často vidět u televizních a filmových hvězd nebo v prostředí modelingu.

Krásný úsměv

Současný životní styl dovoluje návrat k přirozenému vzhledu, kdy drobné nedokonalosti ve tvaru jinak zdravých zubů, nejsou na překážku, naopak určují charakter obličeje a ozvláštňují ho. Zde je bělení zubů tím pravým detailem, který podtrhne osobnost člověka, jeho přirozenou krásu, charisma nebo kouzlo osobnosti. Vzhledem k tomu, že jakékoli bělení je zásahem do zubní skloviny, mělo by mu vždy předcházet odborné vyšetření u stomatologa. Následná konzultace, která následuje, omezí případná rizika bělícího zákroku a naopak zajistí co nejdokonalejší výsledek, opravdu bílý. Vždyť mít hezký úsměv, to se přece nosí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10585 (magazin-zdravi.cz#9865)


Přidat komentář