Bělení zubů - Litvínov a okolí

Zuby jsou jedny z prvních částí těla, které vystavujeme svému okolí při přímém kontaktu. Pokud jsou zdravé, bílé a čisté, jsme mnohem sympatičtější než v případě nažloutlých zubů. Proto péči o zuby a velice oblíbenému bělení zubů bychom se měli věnovat.

Zářivý bílý úsměv vypadá vždy lépe, než ten, i s tvářičkou sebevíc krásnější, se zažloutlým chrupem. Důvodem, proč se nám zuby barví je jednak špatná zubní hygiena (i když si zuby pravidelně čistíme, nemusí být technika dokonalá tak, aby nám je zcela vyčistila), ale především strava, kterou konzumujeme. Jde o potraviny s obsahem tmavých barviv, jako jsou třeba borůvky. Nažloutlou barvu zubů též způsobuje pití kávy nebo čaje, samozřejmě kouření a další. Asi stěží se budeme vzdávat svých oblíbených pochoutek a zlozvyků. Naštěstí dnes díky moderní technice a vědě můžeme mít obě – konzumaci své oblíbené kávy i bílý chrup. A to celkem jednoduše – vybělením zubů. Není třeba se obávat zničení zubů, pakliže si své zoubky necháte vybělit odborně, tedy v ordinaci stomatologa a pod jeho dohledem.

Bělit zuby doma?

Otázka, kterou si možná klade spousta lidí – proč chodit do ordinace stomatologa, když si bělení zubů můžeme provést snadno v pohodlí domova? Bělicí pasty jsou k dostání jak v lékárnách, tak i některých drogeriích a výrobci ručí za jejich účinnost. Samozřejmě, nemohou si dovolit na trh dostat něco, co může výrazně uškodit, musí se řídit jistými pravidly. Jenže, pro každého takové bělení není vhodné. Kromě toho výsledek není většinou tak žádoucí, jako je tomu u odborné pomoci, ale hlavně, před jakýmkoli bělením zubů je nutné navštívit svého zubního lékaře, aby chrup řádně prohlédl a doporučil techniku a varoval před jistými riziky.

Techniky bělení zubů - Litvínov a okolí

Techniky bělení zubů jsou:

Bělící pasta

Po základním vyšetření, pokud lékař doporučí, je možno nanést bělící pastu. Samozřejmě v ordinaci odborníka se můžete cítit bezpečněji a počítat s kvalitním výsledkem, než při samotné manipulaci doma. Odborník nejlépe ví, jak bělící pastu nanést, jaká jsou případná rizika a jak dlouho nechat působit. Při tomto typu bělení vám specialista jednoduše potřebnou dávku pasty nanese, nasadí se nosič a vy si v klidu počkáte v čekárně. Většinou se jedná o dobu třiceti minut. Po uplynutí tohoto času se zuby opět v ordinaci řádně očistí. Je pravdou, že po první návštěvě nemusí být výsledek takový, jaký se očekává a také spousta osob potvrzuje, že jim výsledek po prvním bělení nepřišel rozdílný od původní barvy zubů. Proto je potřeba toto bělení opakovat a to asi desetkrát. Takto vybělené zuby vydrží zářivé zhruba dva roky, v závislosti na vlastní životosprávě jedince. Bělení zubů bělící pastou se nedoporučuje, pokud jsou zuby poškozené či již opravované. Pokud je totiž zub opraven bílou výplní, po vybělení by byl rozdíl barev a tudíž přítomnost opraveného zubu jasně znát – výplň se nevybělí. Proto je nutné před tímto krokem nechat zuby znovu opravit a vložit výplň odstínu požadovaného vybělení.

Pískování

Jestliže je příčinou vašich nebílých zubů častá konzumace kávy či kouření, bude pro bělení doporučeno takzvané pískování, které můžeme přirovnat k peelingu. Pro bělení se totiž používá jakási písková hmota, obsahující mikroperličky. Jemným drhnutím se odstraní nános nežádoucího plaku na zubech, na který jsou i nejlepší zubní pasta a super zubní kartáček krátcí. Ať popis metody zní jakkoli strašně, je nutno připomenout, že jde o jemnou techniku, která nijak nezasahuje do zubní skloviny a zaměřuje se pouze na její povrch.

Laserové bělení

V době všemocného laseru nemohla být vynechána ani oblast stomatologie, aniž by se sem nějakým způsobem tento přístroj s účinnými paprsky dostal. V tomto případě je laser užívám na bělení zubů a to metodou jak poměrně rychlou, tak hlavně bezbolestnou. Laserové ošetření probíhá tím způsobem, že je na chrup nanesen speciální gel a následně se přístrojem vysílají laserové paprsky, které přesně zaměřují mikro nečistoty a ty postupně tyto nánosy odstraňují. Poté se zuby očistí, a následně se to zopakuje ještě dvakrát. V konečné fázi tak klient stráví ve stomatologické ordinaci asi dvě hodiny. Avšak výsledek je zaručen. Protože jde o metodu velice efektivní, nenáročnou a bezbolestnou, je nejčastěji užívána v ordinacích zubních lékařů a dentálních hygienistů.

Bělení zubu zevnitř

V některých případech bělení je nutno vybělit zub tzv. zevnitř. Důvodem je totiž takzvaný mrtvý zub, který se klasickým bělením nevybělí. Poznáme ho podle odlišné barvy od ostatních zubů, většinou je mírně našedlý. V tomto případě je nutné provést bělení zubu zevnitř a to tak, že se zoubek jednoduše otevře, vloží se hmota obsahující** peroxid a nechá se působit**. Po nějaké době, samozřejmě takové, kterou určí vykonávající odborník, se hmota vyndá a zub opět uzavře.

Jaká metoda bude při bělení využita, určí obvykle odborník a to po prohlídce a následném rozhovoru s klientem. Může doporučit či nabídnout několik metod a u každé sdělit pozitiva i negativní stránky. Měl by však vždy vybrat to nejefektivnější a pro klienta také neméně náročné.

Vždy je také potřeba počítat s tím, že ať je metoda jakkoli vyspělá, není nastálo. Alespoň do této fáze moderní věda zatím nedospěla. Běžné bělení zubů vám tak vydrží zhruba dva roky a to v závislosti na vnějších podmínkách.

Bělení zubů v ordinaci - Litvínov a okolí

Bělení zubů u odborníka je bezpečné a rozhodně se jej nemusí nikdo obávat. Zuby nebudou nijak narušeny a naopak dojde k jejich řádnému prohlédnutí a případné opravě kazů.

Vybělením zubů získáte krásný, bílý, zářivý úsměv, který je obecně, pro všechny osoby, sympatičtější než ten nažloutlý. Důvodem je podvědomá myšlenka, že člověk s bílými zuby se o ně samozřejmě řádně stará, tudíž dbá celkově na osobní hygienu a milá, čistá a voňavá osoba je nám jistě příjemnější, než třeba i ta stejná, akorát s nevítaným zápachem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10601 (magazin-zdravi.cz#9976)


Přidat komentář