Bělení zubů - Hranice a okolí

Krásné zuby znamenají také krásný úsměv a jsou jedním ze znaků atraktivity. Není proto s podivem, že lidem stále více záleží na barvě jejich zubů. Naštěstí existuje několik technik bělení zubů, ze kterých si každý vybere tu, která mu bude vyhovat.

Bělení zubů

Bělení zubů vyhledává  čím dál tím více lidí. Atraktivní vizáž člověka jsme zvyklí hodnotit mimo jiné také podle barvy zubů. Existují záznamy, že bělení zubů se provádělo již ve starověkém Egyptě a to pomocí popele a sody.

Profesionální bělení zubů se v současnosti provádí metodou domácího nebo ordinačního bělení zubů.

Bělení zubů - doporučení

Pokud toužíte po bělejších zubech, obraťte se raději na zubního lékaře. Ten dokáže určit , zda je pro Vás bělení vhodné a po prohlídce Vám doporučí správný způsob bělení. Navíc budete po celou dobu bělení pod kontrolou odborníka a můžete si být jisti, že použité bělící přípravky jsou opravdu funkční a bezpečné.

Domácí bělení zubů

V případě domácího bělení zubů je na základě  otisku  Vašeho chrupu zhotoven přesný nosič**, do kterého se aplikuje bělící gel.  Dostatečně účinná, klinicky testovaná bělící činidla pro domácí bělení pod supervizí lékaře jsou dostupná výhradně v ordinacích zubních lékařů. **Výhodou domácího bělení je možnost aplikace v pohodlí domova, vlastní  regulace výsledného odstínu, a regulace případné citlivosti zubů. Barva zubů po vybělení není stálá. Velkou výhodou domácího bělení je možnost rychlého a levného přebělení.

Během bělení zubů je vhodné  vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem barviv, pití černého čaje, kávy či červeného vína.

Ordinační bělení zubů

Pokud chcete vybělit zuby během krátké doby, tedy během jedné či dvou návštěv v ordinaci zubního lékaře, je možné ordinační bělení.

Jak pečovat o bělené zuby?

O bělené zuby je nutné pravidelně pečovat. Pro uchování bílého odstínu je vhodné** používání tzv. bělících zubních past.** Bílý odstín totiž není trvalý. I na bělených zubech se usazují pigmenty.** Kvalitní bělící zubní pasty částečně zamezují  ukládání pigmentů na vybělených zubech. Pozor, zubní pasta nesmí obsahovat brusné(abrazivní) částice. Používání nevhodné zubní pasty může vést k poškození zubní skloviny** Nezapomeňte také na to, že barvu zubů ovlivňuje kouření, či pití kávy a červeného vína a obecně konzumace potravin s vysokým obsahem barviv.

Kontraindikace bělení zubů

Bělení zubů není vhodné u  těhotných  a kojících  žen, a také  dětí do 15 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10600 (magazin-zdravi.cz#9974)


Přidat komentář