Aromaterapeutické a lymfatické masáže - Děčín

Proč se objednat na aromaterapii nebo lymfatickou masáž? Jsou tyto masážní techniky jen pro relaxaci? Nebo nám pomohou zbavit se také potíží a neduhů? Povíme si dnes i o eterických olejích.

Proč jít na masáž? Když to nebude za účelem ozdravení organismu, tak alespoň pro uvolnění, relaxaci, pro odpočinek a načerpání nové energie. Když se však na masáže podíváme zevrubněji, zjistíme, že mají za úkol mnohem více. Využití masáží spadá také do rehabilitace, snadno masáží tělo prokrvíme, uvolníme například po těžké fyzické práci nebo při vysokém psychickém napětí. Masáže se mohou aplikovat jen na obličej, na část hlavy, na šíji, na záda nebo na celé tělo. Dnes se zaměříme na dva druhy masáží.

Klasická masáž

Vyhledávají ji lidé pro uvolnění tělesné ztuhlosti a svalového vypětí, je vhodná pro rehabilitační účely a její aplikace může být časově velmi různá, podle potřeb masírovaného. Zaplatíte za tuto masáž asi od 400 Kč za hodinu, cena se také odvíjí - zda to bude v Praze v luxusním salonu nebo v malém městě či u Vás doma. Klasické masáže se dělají dlaní, při pohybu zápěstím a předloktí - krouživým pohybem.

Reflexní masáž

Stimulaci tlakových bodů na těle se říká reflexní masáž. Stiskem na správném místě masér dokáže ulevit od bolesti a navodí příjemné pocity, je to způsobeno aktivováním nervového systému a soustavy svalů. Nejvíce reflexních bodů – zakončení nervů, je na ušních boltcích, na nohách – chodidlech a nártech a na dlaních. Tímto způsobem se dají orgány aktivovat – přenášením signálu do příslušného orgánu, dejme tomu jako rezonancí.

Masáž lávovými kameny

Stejně jako většina masáží, i tato má svůj původ v Číně, zároveň však na Havajských ostrovech. Na tělo masírované osoby se pokládají kameny o teplotě 35 – 40°C. Klient teplo, které se pomalu příjemně rozlévá, pocítí po celém těle a poté následuje blahodárné uvolnění. Teplo a masáž velmi pozitivně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost nebo napomáhá při bolestech hlavy. Tento druh masáže s kameny velmi efektivně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Aromaterapie

Berme v potaz, že rostlinné silice mají schopnost působit na náš živý organismus svojí biologickou silou. Terapeut vybere vhodnou formu - aplikace, může být vnitřní nebo vnější. Pro aplikaci vnitřní používá masér aromalampu nebo inhalátor, vně se aplikují oleje formou masáže. Aromaterapie je doslova určena pro celé tělo, aplikuje se i na vlasovou část. Jediné partie, které jsou vynechány jsou intimní.

K autonomnímu systému v mozku se silice dostává a ovlivňuje jej vdechováním. Dosáhne se tím zvýšení či snížení krevního tlaku, pocitu tepla, chladu, osvěžení, uklidnění, povzbuzení nebo takto lze odstranit bolesti hlavy, také se takto léčí psychosomatické onemocnění, ovšem aromaterapíí si můžeme zpříjemnit i domácí nebo pracovní prostředí. Testy z moči prokazují, že éterické oleje působí až osm hodin po terapii. V den aplikace tedy neplánujte obchodní schůzky, návštěvu divadla ani večerní koupel a nechte přírodní oleje působit i po celou noc.

Aromaterapeutická masáž

Trvá asi hodinu a půl za příjemného doprovodu hudby. Rostlinné oleje, které se používají pro aromaterapii mohou být slunečnicové, olivové, sezamové, mandlové apod. Do těchto olejů se přidávají aromatické esence přímo před masáží. Masáže nejsou vhodné pro onkologicky nemocné pacienty a osoby s onemocněním HIV, hepatitidy a epilepsie.

Druhy olejů a esencí

Avokádový olej - je velmi výživný, zvláčňuje, hydratuje a regeneruje suchou pleť. Výborný při péči o suché vlasy - obnovuje jejich lesk a zdraví, podporuje jejich růst.** Olej z hroznových semínek** - nemastný olej je vhodný pro péči o mastnou, nečistou a citlivou pleť se sklonem k akné. Je bohatý na nenasycené mastné kyseliny nezbytné pro regeneraci buněk.** Čajovník** – pomáhá k vláčnosti, zmenšuje chuť na jídlo a tiší nutkání k pohybové aktivitě**. Eukalyptus** – uvolní emoce z plic, klidní horkost mysli, při migrénách, příznivý při zánětech vedlejších dutin, dýchacích cest a zánětu nosohltanu.** Fenykl** – bourá blokaci, usnadňuje chápavost jevů.** Grapefruit** – rozveseluje, osvěžuje mysl, osvobozuje, zklidňuje.** Heřmánek modrý** – zjemňuje náladu, očisťuje duši, chrání proti bakteriím a virům.** Jalovec** – uklidňuje nervovou soustavu, čistí lymfatický systém.** Jasmín** – přináší ladnost pohybu a mysli, nalaďuje na intuici, posiluje imunitu.

Kadidlo – vhodný pro narkomany a alkoholiky, obnovuje buňky a ozdravuje nervovou soustavu.** Kafr** – regeneruje, čistí krevní usazeniny, jitří energie v buňkách.** Kardamom** – zjemňuje, uvolňuje tělesné křeče.** Levandule** – má příznivé účinky na ledviny a močový měchýř.** Lotos** – má meditační účinky, upravuje energetické proudy, klidní mysl.** Mandarinka** – působí nejvíce na oblast hlavy a mysli, uvolňuje blokaci, odstraňuje bolest. Mateřídouška – uklidňuje, konejší a harmonizuje. Máta peprná – radikálně čistí, příznivě působí na trávení, pokožku i dýchání. Meduňka – vhodná na nespavost, nespokojenost, ulehčení od starostí, na stres, ovlivňuje krk a uši. Menthol – zklidňuje stresy a chmurné nálady, zklidňuje a chladí. Myrta – má harmonizující účinek, pomáhá od bolesti hlavy a oddaluje stárnutí. Muškátový květ - rozjasňuje mysl, zrak, sluch, usnadňuje trávení a dýchání. Ozdravné účinky má na zrak a sluch, uvolňuje srdce i emoce. ** **

Oregáno - uvolňuje napětí jak psychické, tak i fyzické. Pelargonie - zjemňuje pokožku, vyhlazuje vrásky, osvěžuje a omlazuje vzhled, zvyšuje vášnivost a touhu po milování. Pomeranč – jeho vlivem se tělo rychleji prokrvuje, okysličuje a zbavuje nečistot. Pomerančový list - má zklidňující účinky a odstraňuje hleny z dutin, mírní bolesti hlavy, uklidňuje žaludeční šťávy, pomáhá pročišťovat pokožku a zjemňuje rysy. Napomáhá lepší pružnosti cév. Puškvorec - uvolňuje psychiku i energie v těle, napomáhá krevnímu oběhu a zlepšuje funkci cév. Rozmarýn - má příznivý vliv na trávicí systém a mnohá kožní onemocnění.

Lymfatická masáž

Kdo zažil tuto velmi jemnou lymfatickou masáž, techniku plnou hmatů - již ví, že masér zde funguje jako náhradní pumpa – srdce lymfatického systému. Krevní oběh má srdce jako pumpu, ovšem lymfatickému systému chybí. Proto když správně nepracuje, je masáž nejrychlejším způsobem obnovy správných parametrů a funkcí.** Masáží** se aktivuje** lymfa**, ve které byla zpomalena látková výměna. Škodlivé látky a jedy se vyplaví drenážovou tekutinou ven z těla. Technika je opravdu odlišná od klasické masáže, jen se jemně krouží a netlačí. Na začátku každý masér musí uvolnit hlavní uzliny a pak teprve nastává čas pro masáž, ať je to masáž ruční nebo nasazuje masážní kalhoty.

Účinky lymfatické masáže jsou posílení obranyschopnosti, snížení otoků, odstranění pocitu těžkých nohou, zlepšuje stav pokožky – celulitida, detoxikuje organismus a lymfatické masáže obličeje dokáží odstranit otoky, opuchliny, váčky. Naopak zakázané jsou pro osoby s nádorovým onemocněním, při infekcích virových nebo bakteriálních, při vysokém krevním tlaku, onemocnění ledvin a jater, není doporučeno ani pro vyléčené alkoholiky, dále při srdečním onemocnění, při problémech s žilami ani při těhotenství nebo silné menstruaci.

Aby aplikace těchto masáží byla 100% účinná, je třeba aby** masírovaný** dodržoval několik zásad:

  • musí hodně pít, bez dostatečných tekutin, které odplavují škodliviny se neobejdete. Úžasné přirovnání je se dřezem a špinavým nádobím – pokud voda odtéká ve dřezu špína nezůstává.
  • důležitý je také pohyb, v tomto případě chůze, která lýtkovým svalem lymfu rozhýbá
  • bezprostředně po masáži je dobré si lehnout a odpočívat, v žádném případě by jste neměli řídit auto na nějakou delší cestu
  • počítejte po masáži s únavou, žízní, pocitem na močení a mohou se vyskytnout i bolesti hlavy

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10617 (magazin-zdravi.cz#10015)


Přidat komentář