Aloe vera pro zdraví

Aloe vera je známá snad po celé planetě. Její léčivé účinky pomáhají dnes a denně v podobě přírodních kosmetických a léčebných produktů. Nejúčinnější jsou přípravky, které obsahují nad 90% čistého gelu z Aloe vera.

Aloe vera – síla přírody

Aloe vera je sukulentní rostlina, která patří mezi nejúčinnější rostliny světa, které již po staletí pomáhají člověku. Dnes jsou součástí celé řady léčivých produktů, ať již jde o nápoje, gely, šťávy, krémy, masti nebo tinktury.** Aloe vera** se však používá také v kosmetice. A to v kosmetice léčivé i té zkrášlující i pro běžné ošetření pleti a těla. Kosmetické přípravky s Aloe vera se vyrábějí i pro děti. Najdete přípravky i pro miminka, kde je zaručené, že nevznikají alergie, kůže je dostatečně promazaná a zároveň chráněná před ekzémy.

Aloe vera

Nejúčinnější gel se získává z Aloe Vera Barbadensis. Nachází se uvnitř tuhých listů a má vysoký léčivý účinek. Ten se může použít jako čistý nebo se dále zpracovává. Aloe vera gel obsahuje přírodní kombinaci antibiotik, adstringencia a koagulačních prostředků, které dohromady tvoří jednu z nejsilnějších léčivých přírodních látek, jaká vůbec existuje. Aloe se však nepoužívá jen jako lék. Ale zpracovává se různými metodami a používá v oblasti potravin, v medicíně, nápojích léčivých i osvěžujících a samozřejmě také v kosmetice. Aloe je nejsilnější ve své čisté přírodní podobě. Naprosto nejčistší forma, kterou lze získat, je čistý gel. Aloe vera je však nabízeno i v práškové či tekuté podobě, jako tobolky, kapsle, rozpustný nápoj nebo je dodáváno do potravin.

Pěstování Aloe vera

Pravdou je, že** Aloe vera** lze pěstovat i v květináči. Ale doma nikdy nezpracujete Aloe tak, jako při speciálních postupech, které zaručují nejen nejvyšší účinnost, ale i zpracování do podoby produktů, které jsou cílené na jednotlivé nemoci. Aloe vera patří do čeledi liliovitých a nejvíce se jí daří v subtropických a tropických oblastech. Na plantážích se pěstuje od výsadby do první sklizně po dobu 4 let. Teprve potom se začne sklízet. Sklízí se listy z rostlin, které dosahují kolem jednoho metru a jejichž listy mají v průměru šířku asi 15 centimetrů. Listy se odřezávají a následně se z nich získává čirý gel, který se dále zpracovává. Celé zpracování probíhá za přísných hygienických podmínek, a dělí se podle toho, na co bude gel užit.

Význam a složení Aloe vera

Zpracovává se gel, který je výjimečný tím, že obsahuje více jak** 200 významných složek**, které ovlivňují zdraví člověka. A nejen to. Tyto složky umí ovlivňovat zdravotní stav komplexně nebo i tak, že tělo si z gelu vezme jen to, co opravdu v dané chvíli potřebuje. Právě touto vlastností je Aloe vera výjimečná.

aloe vera

Co v Aloe vera najdete?

  • Enzymy – ty pomáhají hojení, obnově kůže, léčení, ale podporují i trávení a zažívání.
  • Antrachiony – najdete je hned pod povrchem listu, působí proti bolesti, mají antibakteriální a antivirové vlastnosti.
  • Minerály – vápník, sodík, draslík, mangan, hořčík, měď, zinek, chrom a selen,
  • Saponiny – zajišťují detoxikaci organismu, pomáhají proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolaných kvasinkami a navíc mají antiseptické účinky.
  • Aminokyseliny – asi 20 aminokyselin a sedm z osmi esenciálních aminokyselin, které si organismus neumí vyrobit sám.
  • Vitaminy - vitamin A, C, E, B12,
  • Lignin - má penetrační schopnosti, což usnadňuje vnikání do kůže
  • Mastné kyseliny a kyselinu salycilovou - působí antivirově a posilují celkově imunitu.

Kde Aloe vera pomáhá?

Tradičně pomáhá pří léčbě i podpoře organismu. Problémů je však celá řada, kde je právě Aloe velmi účinná. Ovšem dá se říci, že její působení se dělí do dvou rovin. A to na oblast** epitelu**, tedy pokožky a na oblast imunitního systému. Aloe vera totiž při potírání umí hojit veškeré nemoci pokožky, stejně jako úrazy, rány, popáleniny, odřeniny i hnisavá místa. Vhodná je i na léčbu klasického akné nebo na léčbu alergií. Zde však je nutné přidat i druhou rovinu. Tedy léčbu a podporu imunitního systému. Užívání Aloe vera dokáže mobilizovat, posílit a iniciovat imunitní systém tak, že začne hojení na různých rovinách organismu. Aloe pak pomáhá s problémy trávicího a zažívacího systému, s oběhovým systémem, s detoxikací, s hubnutím, celulitidou, cukrovkou, bolestmi, infekcemi, záněty, plísněmi, vysokém krevním tlakem a mnohými dalšími problémy.

rostlina aloe vera

Nejužívanější produkty z Aloe vera

Vyzkoušet můžete Aloe Vera Gel, což je čistý neochucený gel, který je v obsahu až 96,24 % stabilizovaného aloe vera gelu a při delším užívání je vysoce účinný. Aloe Berry Nectar se šťávou z brusinek a jablek, jde o ochucený gel s 88,85 % stabilizovaného aloe vera gelu, který se také doporučuje používat dlouhodobě. Forever Aloe Bits n\'Peaches obsahuje celých 91,09% stabilizovaného aloe vera gelu, čerstvé dužiny včetně kousků aloe. Tato varianta je vynikající zejména u zažívacích problémů. Forever Freedom obsahuje 90 % stabilizovaného aloe vera gelu a je vysoce účinný u problémů s pohybovým systémem. Užívání se doporučuje po dobu 3 měsíců, vždy na jaře a na podzim. K dalším účinným produktům patří Aloe Blossom Herbal Tea, tedy čaj z květů aloe, a celá řada mastí, gelů balzámů, i zubních gelů z aloe. Veškeré produkty najdete na internetových stránkách, kde jsou podrobně popsány nejen účinky, ale i složení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10650 (magazin-zdravi.cz#10243)


Přidat komentář