Akupunktura - hubnutí

Při akupunktuře se spirálovitě vpichují velice tenké jehly na důsledně vybrané body na těle. K jehlám je možno připojit slabý elektrický výboj, který pomáhá stimulovat jednotlivé body.

Většina lidí se snaží shodit nadbytečná kila, ale poměrně velké procento populace trápí obezita, což je již velký problém, nikoliv jen stav, kdy lidé „mají chuť k jídlu“. Obezita je nemoc a je potřeba ji léčit. Nejen držet „zázračnou“ dietu, kterou publikuje klasický ženský magazín. Takové diety mohou pomoci v případech, kdy jde pouze o shození několika málo kilogramů, ale s těžkou váhou je již nutné zajít k ošetřujícímu lékaři.

Když hubnutí, nic nepomáhá

Hlavním problémem u lidí s nadváhou je to, že mají neustálou chuť k jídlu, na pamlsky stále myslí a protože jsou obézní, často trpí také pocitem méněcennosti, a útěchu nalézají opět v jídle. Někdy zkouší diety, většinou hladovky, jenže ty nejsou vhodné, neboť se rázem dostaví známý jo-jo efekt, a člověk propadá ještě větší depresi. Mnoho lidí s obezitou si také říká, že jeden zákusek navíc přece nic nezkazí. Lidé zkrátka dělají mnoho chyb, a ač se jejich snahy točí kolem hubnutí, všechno dělají špatně.

Léčba obezity je možná

Akupunktura je součást tradiční čínské medicíny a po staletí pomáhá u řady obtíží. K nám se dostala poměrně nedávno, ale již tak si získala přízeň řady lidí a dostala se do všeobecného podvědomí populace. Funguje na principu přítomnosti akupunkturních drah, ve kterých proudí energie a pakliže máme nějaký problém, je bezproblémový průchod těchto cest narušen. Zabodáváním jehliček do určených míst na těchto drahách, zajistí uvolnění nahromaděné škodlivé energie a tak navrácení do normálu.

Jak probíhá aplikace akupunktury?

Při akupunktuře se spirálovitě vpichují velice tenké jehly na důsledně vybrané body na těle. K jehlám je možno připojit slabý elektrický výboj, který pomáhá stimulovat jednotlivé body. Jehla se ponechává na určeném místě od několika vteřin až po třicet minut. Eviduje se několik základních směrů aplikace akupunktury - čínský, japonský, korejský a západní. Západní akupunktura je více orientována na známou neurologii a ne na orientální lékařské filozofii.

Jak to tedy funguje?

Lékaři, kteří se léčbou obezity pomocí akupunktury zabývají, prokázali, že působení akupunktury ovlivňuje centrální nervový systém tak, že dochází ke ztrátě chuti k jídlu a především snížení prahu pro vnímání sytosti, což v praxi znamená, že lidé již nepotřebují jíst kvanta potravin, tudíž omezují porce a tak logicky i příjem energie.

Podpora metabolismu

Navíc při léčbě pomocí akupunktury dochází ke zrychlení metabolismu, což znamená rychlejší spalování, a tak i redukci nadbytečné tukové hmoty. Techniku vždy provádí odborní lékaři a ti také doporučí dávkování pro daného jedince. Navíc mu i stanoví úpravu jídelníčku a doporučí vhodné pohybové aktivity. Hubnutí pomocí akupunktury sice není extra rychlé, za to trvalé a pomůže všem, kteří se obezity chtějí opravdu zbavit.

Terapeut a praxe

Akupunkturní terapeut musí být držitelem licenčního oprávnění k výkonu praxe. Světově uznávaný terapeut musí mít od 1 300 do 2 600 vzdělávacích hodin na všeobecně uznávané škole. To, že vám akupunkturu bude aplikovat lékař, není garancí v případě, že by neměl licenci k aplikaci akupunktury. Pamatujte, že špatná zkušenost z jedním terapeutem nemusí znamenat, že vám jiný nemůže lépe pomoct.

Žádná pozitivní úprava

V případě, že ani po deseti klientelách nedošlo k pozitivní úpravě problémů, je vhodné další akupunkturu přerušit. Odpovědný terapeut uzná, kdy je jeho terapie neúčinná a nebude vás již k další proceduře nutit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10559 (magazin-zdravi.cz#5589)


Diskuze a zkušenosti

HELENA | 14.10.2017 17:48
RADA BYCH SHODILA ASPON 15.kg NEJDE MI TO.PROSIM O RADU.DĚKUJI.HELENA


Přidat komentář