Výroba a distribuce tělové kosmetiky a prodej přírodních mýdel

Máte rádi přírodní kosmetické výrobky? Dbáte na to, abyste při péči o své tělo používali minimum umělých látek a chemikálií? Pokud vás přírodní kosmetické výrobky oslovují, máme pro vás tip na přírodní mýdla, šampóny a bylinné koupele.

Přírodní koupelové výrobky jsou velmi vhodné jak pro každodenní mytí (například mýdlo), tak pro zvláštní příležitosti (například koupelové tablety). Největší výhodou přírodních koupelových produktů je to, že neobsahují chemické konzervanty a nejsou uměle parfémované. Pokud sháníte čisté přírodní produkty šetrné k životnímu prostředí i k vašemu tělu, pak vám mohu doporučit sortiment přírodních koupelových produktů.

Přírodní mýdla

Přírodní mýdla jsou vyráběna z kvalitních olejů bez přídavku chemických konzervantů či umělé parfemace. Vlivem nepoužití chemické konzervace mají přírodní olejová mýdla kratší trvanlivost, která je však i přesto dostatečně dlouhá na to, aby se mýdlo včas spotřebovalo. Doba použitelnosti přírodního mýdla je 1 rok od data výroby. Mýdla jsou kompletně ruční prací. Od lití olejů, přes krájení hotových mýdel až po balení jednotlivých kousků se s nimi pracuje pouze ručně. Pokud se stane, že se mýdlo příliš dlouho nechá ve vaně a změkne, stačí ho dát na pár dnů na suché místo, klidně do mydlenky v koupelně a mýdlo získá zpět svou původní tvrdost. Je možno vybírat s několika variant přírodních mýdel:

  • Kastilské mýdlo – hlavní složkou kastilského mýdla je olivový olej a včelí vosk. Olivový olej pokožku přirozeně hydratuje a zároveň ji neucpává a neomezuje v jejích přirozených funkcích jako je vylučování potu a dýchání. Včelí vosk má antibakteriální účinky a je přirozeně hojivý. Kastilské mýdlo je vyráběno podle staré původní španělské receptury. Lze zakoupit také variantu kastilského mýdla obohacenou o velmi cenný přírodní včelí produkt – propolis.
  • Měsíčkové mýdlo – použití měsíčku lékařského je vhodné pro podporu hojení drobných poranění na kůži, díky čemuž pomáhá předcházet vzniku jizev. Při pravidelném používání přírodního mýdla s měsíčkem lékařským se zpevňuje žilní stěna a stahují se zarudlé žilky.
  • Kávové mýdlo - díky obsahu kofeinu příznivě ovlivňuje krevní oběh a roztahuje cévy hluboko pod pokožkou. Také má vliv na lymfatický systém, díky čemuž pravidelné používání kávového mýdla spolu s masáží zlepšuje stav celulitidy. Kávové mýdlo se doporučuje zvláště do ranní sprchy.
  • Skořicové mýdlo - je vhodné pro ty, jež často trpívají studenými končetinami, zimou a prochladnutím. Skořicové mýdlo prohřeje prochladlé končetiny a celé tělo, příjemná vůně skořice podpoří relaxaci a dokáže navodit klidný hluboký spánek.
  • Čokoládové mýdlo - obsahuje kakaový prášek a kakaové máslo, díky čemuž je plné antioxidantů, které výborně pečují o pleť a chrání ji před stárnutím a únavou.
  • Konopné mýdlo - výborně se hodí na léčbu a zklidnění podrážděné pokožky, atopického ekzému nebo akné. Zároveň je velmi vhodné také pro mytí vlasů.
  • Mýdlo s kozím mlékem - intenzivně zjemňuje pokožku, také na pokožce zanechává jemný lehký film, díky čemuž brání vysušování kůže. Mýdlo s kozím mlékem je vynikající pro osoby s citlivou pokožkou, malé děti ale i pro starší osoby proti stárnutí a únavě pleti. Přírodní mýdlo s kozím mlékem nijak nepáchne po kozách.

Přírodní tuhé šampóny

Přírodní tuhý šampón sice vypadá velmi podobně jako kostka mýdla, avšak jeho receptura je vytvořena speciálně pro vlasovou péči. Tuhý šampón výrazně pění a díky obsahu přírodního rostlinného oleje velmi dobře zajišťuje hydrataci vlasů a vlasové pokožky. Taktéž pokožce hlavy díky obsahu přírodních vitamínů v olejích zajišťuje potřebnou výživu. Přírodní tuhý olejový šampón funguje také jako prevence lupů. Přírodní tuhý šampón je možné využít i na mytí těla. Díky tomu se výborně hodí například na cestování pokud nechcete, aby vám v zavazadle kosmetika zabírala zbytečně mnoho prostoru.

Bylinné koupele – šumivé tablety s bylinkami

Někdo má raději sprchování, jiný dává přednost koupání. Pokud jste příznivcem sprchování a koupelím příliš neholdujete, přesto vám doporučujeme koupel občas cíleně využít pro péči o vaši pokožku. Ve vaně plné teplé vody se vaší kůži otevřou póry, bublinky ze šumivé koupelové tablety prokrví povrch pleti a díky vůni bylin se vám bude nádherně relaxovat. Po vhození do vody přírodní šumivá tableta uvolní látky v sobě obsažené – mléko, rostlinné oleje, byliny a výtažky z nich. Podle druhů mohou být tablety vhodné jak pro koupel celého těla, tak například pro koupel unavených nohou aj.

Bylinné koupele – koupelová sůl s bylinkami

V mořské vodě vznikl život na naší planetě. Dalo by se říci, že mořská voda je tak přirozená i pro člověka, i když v ni nežije trvale, ale chodí se do ní jen koupat. Pobyt u moře spolu s koupáním je považován za ozdravný a velmi příjemný pro tělo i duši. Pokud však nebydlíte u moře, můžete si jej částečně nahradit mořskou solí. Díky přírodním produktům s mořské soli, olivového oleje a bylin bude vaše pokožka hydratovaná, hladká a hebká. Podle konkrétní použité byliny bude mít koupel navíc i další účinky. Například koupelová sůl s konopím velmi pomáhá při léčbě lupenky, atopického ekzému nebo akné. Koupelová sůl s levandulí je zase ideální pro relaxaci a odpočinek po náročném dni, nebo také jako uvolnění před spánkem. Koupelová sůl s měsíčkem lékařským dokáže stahovat rozšířené a popraskané žilky, příznivě působí při hojení drobných poranění na pokožce a také je vhodná proti akné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10709 (magazin-zdravi.cz#10252)


Přidat komentář